Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

W tym budynku będzie nie tylko nowa siedziba władz gminy

Trwa przebudowa dawnego domu handlowego w Świekatowie, który stanie się nową siedzibą urzędu gminy. Oprócz tego w budynku przy ul. Dworcowej będą usytuowane także bank oraz chwilowo biblioteka, do czasu, gdy doczeka się własnego lokum.

Udostępnij
swiekatowo-urzad

REKLAMA

Z całą pewnością po zakończeniu przebudowy budynek przy ul. Dworcowej 3 nie będzie w niczym przypominał tego, który do tej pory znany był mieszkańcom gminy Świekatowo. Totalna metamorfoza obejmie cały obiekt.  

Zakończenia prac budowlanych, wartych blisko 3 mln zł, należy się spodziewać w maju przyszłego roku.

- Sądzę, że odbiory, a potem urządzanie i przeprowadzka zajmą kolejne trzy miesiące - szacuje Marek Topoliński, wójt gminy Świekatowo. - To oznacza, że w nowym miejscu zaczniemy pracować na przełomie lipca i sierpnia 2022 r. Przynajmniej takie są plany.
REKLAMA

Na parterze Urzędu Gminy w Świekatowie będą się mieścić m.in. biuro podawcze i księgowość podatkowa, wydział inwestycji i ochrony środowiska, a także biblioteka i oddział Banku Spółdzielczego w Świeciu.

Na piętrze swoje gabinety będą mieć wójt i sekretarz. Jednymi z ważniejszych pomieszczeń będą też sale konferencyjna i ślubów. Na razie związki małżeńskie zawierane są w gabinecie wójta. Za niespełna rok to się zmieni, zwłaszcza, że ślubów cywilnych przybywa.

- Od początku roku udzieliłem ich już 15 - mówi Marek Topoliński.

W budynku, zgodnie z nowymi wymogami, znajdzie się też winda, która z pewnością ucieszy osoby niepełnosprawne i starsze.   
REKLAMA

Po oddaniu do użytku nowego urzędy gminy będzie można przystąpić do remontu pomieszczeń, które zostaną zwolnione w obecnej siedzibie. Będą one zaadaptowane na potrzeby żłobka i przedszkola.

To nie koniec planów. Trwają intensywne starania o pozyskanie pieniędzy na nową bibliotekę, która pełni również funkcję domu kultury. Budynek ma stanąć w sąsiedztwie ośrodka zdrowia. 

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama