Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

W Warszawie doceniono drogi powiatu świeckiego

Powiatowy Zarząd Dróg w Świeciu został wyróżniony w ogólnopolskim konkursie „Patron Bezpiecznych Dróg 2020”. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Warszawie.

Udostępnij
nagroda-dla-powiatu

REKLAMA

Powiat świecki należy nie tylko do największych w województwie kujawsko-pomorskim, ale też stoi na czele zestawienia powiatów mających najwięcej dróg. Jest ich ponad 560 km. To właśnie one w ostatnich latach były obiektem szczególnej troski świeckiego starostwa. Na liście inwestycji żadne inne zadania nie mogą się równać z wydatkami na remonty i modernizację dróg.

Taka przemyślana polityka inwestycyjna przynosi efekty. Z każdym kolejny rokiem stan dróg wyraźnie się poprawia, a nowe rozwiązania komunikacyjne poprawiają płynność ruchu pojazdów.

Uhonorowanie nominowanych podmiotów tytułem oraz statuetką „Patron Bezpiecznych Dróg 2020” było częścią ogólnopolskiego konwentu poświęconego innowacjom na rzecz bezpieczeństwa drogowego zorganizowanego przez Fundację Nadzieja Osób Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych.
REKLAMA

Uroczystość odbyła się w Warszawie. Wydarzenie objęła patronatem Barbara Studzińska, starosta świecki. Podczas gali dyrektor Powiatowego Zarząd Dróg w Świeciu odebrał wyróżnienie.

- Doceniono nie tylko skalę modernizacji prowadzonych przez PZD, ale także wielką dbałość o poprawę bezpieczeństwa - podkreśla Franciszek Koszowski, wicestarosta świecki. - Mowa o budowie rond, ścieżek rowerowych czy sygnalizacji świetlnej. Każdy z tych elementów pozytywnie wpływa na mniejszą liczbę wypadków i kolizji, bądź też ich skutki.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (18)

 1. Ana82

  15 października 2020 13:01

  Ta w niebieskiej sukni

  Ta w niebieskiej sukni wygląda jak by byla na balu karnawalowym. A gdzie maseczki ? 

  • Paula

   16 października 2020 12:28

   Zazdrościsz tej sukienki?

   Zazdrościsz tej sukienki? Suknia bardzo ładna i niekoniecznie na bal karnawałowy no ale czego spodziewać się po wiejskiej mentalności… 

 2. Hej

  15 października 2020 13:37

  Drogi powiatowe i ścieżki

  Drogi powiatowe i ścieżki rowerowe? W którym miejscu coś powiat zbudował, bo nie zauważyłem. Chociaż kilka przykładów. 

  • Kaktus

   15 października 2020 18:22

   I po co taki głupkowaty tekst

   I po co taki głupkowaty tekst ? Nie od razu Kraków zbudowano a u nas jest sporo zmian drogowych, odklej dupsko od fotela wybierz się na wycieczkę po okolicy to może coś odkryjesz . Możesz się zdziwić

   • Hej

    15 października 2020 18:29

    No właśnie się ruszam i to

    No właśnie się ruszam i to bardzo dużo, ale grama ścieżki wybudowanej przez powiat nie widziałem. Nie unos się tylko napisz gdzie są… 

 3. Powiat

  15 października 2020 14:37

  Najbardziej docenili za drogę

  Najbardziej docenili za drogę z Nowego do Twardej Góry. Największą śmiertelność dzięki wybojom i roślinności przy drodze 😉 

  • Al

   15 października 2020 18:31

   To jest wojewodzka nie

   To jest wojewodzka nie powiatowa

 4. z pracy

  15 października 2020 16:04

  Ci po prawej to „XD”

  Ci po prawej to „XD”

 5. Jaa

  15 października 2020 19:55

  A gdzie maseczki???????? 

  A gdzie maseczki???????? 

  • C19

   15 października 2020 21:51

   W dupie

   W dupie

 6. Prawde pisz

  15 października 2020 21:44

  Sprostowanko może. Gmina

  Sprostowanko może. Gmina buduje sciezki przy drogach powiatowych. Ile powiat wybudowal sciezek? Ile? Nie ma za co tak wogole.uscisk reki. Brak odwagi na prawde…z tym rondem to samo. Darek kase od gminy dostaje na dofinansowanie budowy ale zasluga powiatu. Tyle.

  • Hej

   15 października 2020 22:53

   Dokładnie. Zresztą nie tylko

   Dokładnie. Zresztą nie tylko Świecie daje pieniądze powiatowi, bez wsparcia gmin niewiele by było zrobione. Ale fanfary na własną część odgrywać potrafią. 

 7. Warszawiak

  15 października 2020 22:33

  Do Terespola zapraszam

  Do Terespola zapraszam

 8. observer

  16 października 2020 08:51

  Nie pasuje mi tutaj, że

  Nie pasuje mi tutaj, że patronem wydarzenia był starosta świecki i nagrodę otrzymał dyrektor powiatowy od dróg ze Świecia, dziwne…. Jak ktoś napisał, gmina robi o wiele więcej niż powiat, trudno doszukać się mega inewestycji z powiatu….

 9. ???

  16 października 2020 13:00

  Ha ha ha… Chyba nie

  Ha ha ha… Chyba nie wszędzie są takie piękne drogi jak to piszą .. Owszem remontowali i robili dużo dróg .. ale w naszej części można błagać a i tak nic nie robią .. samochody częściej u mechanika niż jeżdżone bo zawieszenie psuje się na potęgę (pomimo wolnej jazdy że auto prawie stoi ) .. 

 10. Sufler 64

  16 października 2020 21:27

  Wspomniane wyróżnienie to

  Wspomniane wyróżnienie to zapewne nagroda za drogę Jeżewo – Czersk Świecki – Brzeziny. 

 11. Syla

  16 października 2020 22:01

  A w Terespolu tragedia,droga

  A w Terespolu tragedia,droga porażka,nikt się tym nie interesuje.

 12. Mistrz

  17 października 2020 07:35

  Ta w niebieskiej sukni dobrze

  Ta w niebieskiej sukni dobrze daje dupy. Nr mam jak co. Pozdr 

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Wiadomości

Młody mężczyzna, który w niedzielę wieczorem utopił się w Jeziorze Żurskim był mieszkańcem Osia. Przyjechał do Polski w celach zarobkowych.

Wiadomości

Podczas czwartkowej sesji burmistrz Świecia Krzysztof Kułakowski uhonorował Oliwię Raniszewską, która znalazła się w gronie 50 najlepszych uczniów na świecie oraz Katarzynę Wenerską, siatkarkę,...

Reklama