Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Wda Świecie niespodziewanie zmienia trenera w nowym roku

Do niespodziewanej roszady na stanowisku trenerskim doszło w szeregach piłkarskiego czwartoligowca ze Świecia. Mariusza Gralaka zastąpi były zawodnik klubu Michał Żurowski.

Udostępnij
gralak

REKLAMA

Zarząd Wdy poinformował, że do rozwiązania współpracy z Mariuszem Gralakiem doszło za porozumieniem stron. Kibice o szczegółach decyzji władz klubu mają dowiedzieć się podczas konferencji prasowej w najbliższych dniach.

Dla wielu zmiana trenera okazała się zaskakująca, bo zespół dość dobrze sobie radził pod wodzą Gralaka. Wda Świecie zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli IV ligi, tracąc do lidera Uni Solec Kujawski 9 punktów. Drużyna awansowała również do 1/8 finału okręgowego Pucharu Polski, który odbędzie się w marcu.
REKLAMA

Następca Gralaka, Michał Żurowski, nie ma natomiast żadnego doświadczenia w pracy z seniorskim zespołem piłkarskim. Żurowski był związany z Wdą, ale jako piłkarz, występując w klubie ze Świecia w sezonach 2010/11 i 2018/19. Występował również w Zawiszy Bydgoszcz, Pomorzaninie Toruń i BKS-ie Bydgoszcz.

Jako trener pracował z grupami młodzieżowymi Wdy Świecie (między innymi z juniorami młodszymi rocznik 2003). Współpracuje również z Kujawsko-Pomorskim Związkiem Piłki Nożnej, był asystentem trenerów kadr wojewódzkich.
REKLAMA

Co ciekawe, zarząd Wdy Świecie po raz kolejny zdecydował się na zmianę trenera właśnie na początku roku. Dokładnie 12 miesięcy temu pracę w klubie zaczynał Mariusz Gralak.

Piłkarze spotkają się z nowym trenerem już w najbliższy poniedziałek.

redakcja@extraswiecie.pl
REKLAMA

Mieszkania na osiedlu Marianki. Sprawdź ofertę Apartado Development [wideo]

Udostępnij

Komentarze (2)

 1. Iwan

  8 stycznia 2022 21:53

  Jaki klub taki trener…. !!!

  Jaki klub taki trener…. !!!! Szkoda słów!!!

 2. Krisol

  9 stycznia 2022 00:14

  Normalności to tu nie ma od

  Normalności to tu nie ma od czasów od czasów Tworka…

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Wiadomości

Młody mężczyzna, który w niedzielę wieczorem utopił się w Jeziorze Żurskim był mieszkańcem Osia. Przyjechał do Polski w celach zarobkowych.

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Reklama