Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Wiadomo już, kiedy przejedziemy przez rondo na Mariankach

Termin zakończenie budowy ronda, to w ostatnich dniach jedna z najbardziej oczekiwanych przez kierowców informacji.

Udostępnij
rondo-2

Rondo na skrzyżowaniu alei Jana Pawła II oraz ulicy Żwirki i Wigury, choć potrzebne, wymuszało na kierowcach konieczność objazdów innymi ulicami. A tym samym wydłużało czas przejazdu. Nic dziwnego, że nie mogą się już doczekać otwarcia skrzyżowania.

Jak już wczoraj informowaliśmy, w sobotę wylano asfalt, a w poniedziałek ustawiono znaki. 15 sierpnia był dniem wolnym od pracy, więc dziś przystąpiono do ostatnich prac wykończeniowych i porządkowych oraz do usunięcia usterek.

- Wykonawca inwestycji nie zdoła się z tym uporać w jeden dzień. Resztę prac dokończy w czwartek. Za to w piątek już od samego rana kierowcy będą mogli korzystać z ronda oraz z zamkniętego odcinka ulicy Żwirki i Wigury między ulicą Wyszyńskiego a aleją Jana Pawła II – wyjaśnia Ryszard Sadowski, kierownik Wydziału Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Świeciu.

REKLAMA
Jubiler Corleone

 

W przyszłym tygodniu wykonawca, Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów ze Świecia, położy asfalt i zbuduje chodniki na odcinku od ronda do ulicy Gałczyńskiego. Za około tydzień będziemy mogli przejechać również tamtędy.

Na koniec zostanie do zmodernizowania ostatni fragment ulicy Żwirki i Wigury – od ulicy Gałczyńskiego do Wojska Polskiego.

Dotychczas, oprócz budowy ronda, wyremontowano już parking przy ulicy Wyszyńskiego, pobudowano nieduży parking naprzeciwko sklepu Sudoł oraz położono nowy asfalt i chodniki na całym odcinku ulicy Żwirki i Wigury od alei Jana Pawła II aż do salonu meblowego Black Red White.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (3)

 1. Anonim

  16 sierpnia 2017 19:39

  W końcu

  W końcu

 2. ob

  17 sierpnia 2017 20:43

  Anonim -nadzieja to matka

  Anonim -nadzieja to matka głupich,a końca nie widać i nie słychać.

 3. ad

  18 sierpnia 2017 12:45

  rondo już jest otwarte

  rondo już jest otwarte

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Wiadomości

- Kiedy przyjeżdżam na grób babci, łzy same płyną mi do oczu, kiedy widzę tragiczny stan cmentarza, na którym jest pochowana – mówi Brygida...

Wiadomości

Około 2 mln zł ma kosztować rozbudowa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu wraz z wymianą dachu nad starą częścią budynku. Inwestycja ma ruszyć w 2024...

Wiadomości

Ta inwestycja nie ma szczęścia do wykonawców. Najpierw był kłopot z jego wyłonieniem. Gdy w końcu znalazł się kolejny, okazało się, że nie jest...

Reklama