Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Wiadomo już, kto od maja będzie kierował świeckim ośrodkiem kultury

Niespodzianki nie było. Decyzją burmistrza, Monika Tom zastąpi Iwonę Mazelewską na stanowisku dyrektora Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu.

Udostępnij
monika-tom

Po sześciu latach pracy na stanowisku dyrektora z Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji rozstaje się Iwona Mazelewska. W styczniu złożyła wypowiedzenie, na ponad rok przed upływem siedmioletniej kadencji.

Jak powiedziała portalowi Extra Świecie, zamierza szukać nowych dróg rozwoju i zająć się psychoterapią (skończyła studia w tym kierunku).

Okres wypowiedzenia upływa z końcem kwietnia. Burmistrz mógł rozpisać konkurs na to stanowisko lub wskazać własną kandydaturę i zasięgnąć w tej sprawie opinii lokalnych środowisk.

Jak już informowaliśmy trzy tygodnie temu, jego wybór padł na Monikę Tom, kierownika działu merytorycznego w OKSiR, związaną z ośrodkiem od ponad 20 lat.

Burmistrz skierował pismo do 18 stowarzyszeń z gminy Świecie, związanych z kulturą, rekreacją i sportem z prośbą o zaopiniowanie tej kandydatury. Spośród nich 16 wydało opinię pozytywną.

- W przypadku dwóch organizacji pisma wróciły, bo nie zastano adresata - wyjaśnia Leszek Żurek, sektretarz gminy Świecie.

Burmistrz podkreśla, że na jego decyzję wpływ miało m.in. doświadczenie Moniki Tom.

- Jestem przekonany, że sprawdzi się na tym stanowisku. Zna doskonale specyfikę pracy w tej instytucji i ma pomysł na jej funkcjonowanie - argumentuje Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia.

Monika Tom zostanie dyrektorem OKSiR-u od początku maja.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (6)

 1. Mirosław Paczkowski

  29 kwietnia 2022 20:03

  No i dobrze.

  No i dobrze.

 2. Wojtek00

  29 kwietnia 2022 20:08

  Gratuluję i życzę powodzenia,

  Gratuluję i życzę powodzenia,  dokonano dobrego wyboru. 

 3. Zdegustowana33

  29 kwietnia 2022 22:56

  Po koleżeńsku.

  Po koleżeńsku.

 4. Kolesia

  30 kwietnia 2022 05:55

  A dupolizy gratulują haha

  A dupolizy gratulują haha

 5. Niezyczliwi

  30 kwietnia 2022 06:34

  Serio? Nie macie innego

  Serio? Nie macie innego zdjecia p.Moniki?czy jestescie po prostu zlosliwi? Dajcie swoje na glowna za gowniarza jak wlos na glowie byl i pierwszy was. Slbo. Albo dawno jej nie widzieliscie. To inaczej, podpowiem wam ze sie zmienila. Poszukajcie w arch.albo umowicie sie na 3-4 foty.

  • Jakub

   30 kwietnia 2022 18:08

   To już zaawansowany czy

   To już zaawansowany czy dopiero początek Twojego debilizmu?

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

We wtorek jedna z firm wypożyczających w Świeciu elektryczne hulajnogi poprosiła straż miejską o pomoc przy wydobyciu jej ze Struchawy. To nie pierwszy podobny...

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Reklama