Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Wiadomo, kim są osoby zakażone ostatnio koronawirusem. Może ich być więcej

Od końca kwietnia w powiecie świeckim nie odnotowano żadnego zakażenia. Tymczasem, jak informuje urząd wojewódzki, 24 lipca przybyły dwie, a następnego dnia jeszcze jedna.

Udostępnij
korona_3

REKLAMA

Przypomnijmy. Jeszcze do niedawna liczba zakażonych koronawirusem w naszym powiecie utrzymywała się na poziomie 25 osób. W ciągu dwóch dni wzrosła do 28.

Starostwo Powiatowe w Świeciu informuje, że trzy ostatnie przypadki zakażeń dotyczą obywateli Ukrainy, którzy przyjechali do nas do pracy – dwóch przebywało w gminie Osie i jeden w gminie Pruszcz.
REKLAMA

- Sanepid ustala, gdzie doszło do zakażenia – mówi Piotr Goździelewski z wydziału bezpieczeństwa i transportu publicznego starostwa w rozmowie z „Czasem Świecia”.

Prawdopodobnie stało się to w autobusie, którym przyjechali do Polski. Trwa ustalanie, kto miał z nimi kontakt w tych gminach. Trzeba te osoby przebadać, bo mogą stać się potencjalnymi nosicielami wirusa SARS-CoV-2. Nie można wykluczyć, że zakażonych będzie więcej.

redakcja@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (12)

 1. Monika 79

  27 lipca 2020 14:26

  Zamiast zamknąć granice na

  Zamiast zamknąć granice na okres wakacji,  ograniczyć w tym okresie ruch oraz,kolonie itp.zamkną szkoły i przedszkola po wakacjach.  Gdzie tu logika. 

  • tgf11

   27 lipca 2020 15:04

   Tak samo otworzyli

   Tak samo otworzyli przedszkola i 1-3 gdzie wiadomo, że dzieci nie będą utrzymywać reżimu sanitarnego ale nie otworzyli uczelni gdzie uczęszczają dorośli ludzie 

 2. Tylkosienieszczepta

  27 lipca 2020 14:26

  Jesień tuż tuż, będzie zabawa

  Jesień tuż tuż, będzie zabawa , będzie się działo.

 3. Skrrt!

  27 lipca 2020 16:34

  Od lutego zmarło na covid

  Od lutego zmarło na covid 1670 osób toż to żadna pandemia! Sprawdźcie sobie ile w tym czasie zmarło na zawały, raka, udary itp. Paranoja i wzbudzanie paniki. Jeb.ć szumowskiego i tą całą bandę rządowych debili! 

  • Maniek

   27 lipca 2020 17:22

   Tym ostatnim zdaniem

   Tym ostatnim zdaniem wszystkie swoje mądrości możesz sobie wsadzić, gdzie chcesz

  • gandalf

   27 lipca 2020 17:35

   Podaj swoje dane co bedziemy

   Podaj swoje dane co bedziemy wiedzieli kogo nie leczyć walnięty klapsie

  • Ola121

   28 lipca 2020 06:24

   Racja

   Racja

 4. Jot

  27 lipca 2020 16:50

  Na zawały, raka, udary itp.

  Na zawały, raka, udary itp. co roku umierają ludzie. Na covid dopiero teraz. I, wbrew Twoim sugestiom, nie mam ochoty sprawdzać na sobie, czy będę tym 1671. Pozdrawiam

 5. Ratol

  27 lipca 2020 18:10

  g*** prawda 😉

  Gówno prawda 😉

 6. Jot

  27 lipca 2020 18:13

  Widzę w komentarzach na

  Widzę w komentarzach na pierwszej stronie, że juz nie wystarczą teorie spiskowe (Pan Artur) czy ostre oceny (Pan Karol). Trzeba koniecznie przyłożyć tym, którzy inaczej myślą (Pan Damian). No,bo jak można nie podzielać mojego zdania?! Dziękuję, Panie Damianie, i pozdrawiam

 7. Franek

  28 lipca 2020 12:19

  Ale łatwo wami ludzie

  Ale łatwo wami ludzie manipulawac , rząd kocha takich ludzi morza z takimi robić co cię chcę . Naprawdę wierzycie w jaka pandemię ? Ludzie ogarnięcie się wyluzujcie i jeszcze raz na spokojnie się zastanówcie .

 8. Covid

  28 lipca 2020 14:58

  Osie, brawo, pracownicy dużej

  Osie, brawo, pracownicy dużej firmy przetwórstwa mięsnego, gdzie jednego z zarażonych żona pracuje cały czas 😉  po męża  przyjeździe do pl, kto uwierzy że się nie widzieli? Jak oni  na tej kwarannanie wychodzą sobie do sklepu, gdzie chcą. Wynajmują mieszkanie na czas kwarantanny, później następni ludzie idą w to samo miejsce na czas kwarantanny, ale wątpię że w tym miejscu (o którym wiem) jest przeprowadzana jakakolwiek dezynfejcja. Amen. 

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Reklama