Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Widzicie takie obrazki lub inne zniszczenia? Miasto czeka na sygnały. Wystarczy parę „kliknięć”

Szybko, wygodnie, bez konieczności fatygowania się do urzędu. Wystarczy telefon lub laptop, żeby zgłosić miastu, gdy "coś nie gra" w naszej okolicy.

Udostępnij
wiata-czolo

REKLAMA

Rozbite szyby wiat przystankowych, przewrócone znaki drogowe, uszkodzone wyposażenie placów zabaw, połamane ławki, dziury w drogach – efekty głupoty wandali lub zniszczenia wynikające z eksploatacji można długo wymieniać. Zwykle to okoliczni mieszkańcy pierwsi je dostrzegają. Wielu nie wiedziało, komu konkretnie je zgłosić w Urzędzie Miejskim w Świeciu. Teraz będzie to prostsze.

Reklama
Reklama

- Od początku pracy w radzie wnosiłam, aby mieszkańcy mieli możliwość zgłaszania przez internet problemów zauważonych w gminie, a następnie śledzenia procesu ich usuwania. No i jest – podkreśla z satysfakcją Iwona Karolewska, radna Rady Miejskiej w Świeciu.
REKLAMA

Było to możliwe dzięki uruchomieniu kilka tygodni temu nowej strony internetowej urzędu, na której pojawiła się odpowiednia zakładka.

Reklama
Reklama

Jeśli korzystamy z komputera, wystarczy wejść na stronę www.swiecie.eu i kliknąć na pierwszą żółtą zakładkę po prawej stronie z nazwą "Zgłoś usterkę". Jeśli korzystasz z telefonu znajdziesz zakładkę pod aktualnościami (lub klikając tutaj).
REKLAMA

Przejdziemy na podstronę, gdzie wybieramy kategorię, dodajemy opis, lokalizację i zdjęcie, jeśli je mamy. Następnie wysyłamy zgłoszenie do urzędu, gdzie zostanie przekazane do odpowiedniego wydziału.

- Jeżeli chcemy otrzymać informację o sposobie załatwienia sprawy wystarczy podać swój adres mailowy – wyjaśnia Iwona Karolewska.

Reklama
Reklama

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (9)

  1. Olo

    19 lipca 2021 10:46

    Brak oświetlenia nocnego na

    Brak oświetlenia nocnego na starym mieście od tygodnia ,proszę o mądrą odpowiedź

    • Anonim

      19 lipca 2021 11:44

      Naprawili w ubiegłym tygodniu

      Naprawili w ubiegłym tygodniu ale burza z czwartku na piątek zrobiła swoje a w weekend  nawet nie miałam gdzie zadzwonic i zgłosic bo urzad oczywiście w sobote zamknięty kiedy człowiek ma czas cos załatwic

      • Roki

        19 lipca 2021 20:26

        Urzędnicy też chcą wolne

        Urzędnicy też chcą wolne weekendy, Ty masz to czemu oni mają nie mieć ? 

  2. Ula

    19 lipca 2021 11:25

    Pijaństwo i nocne libacje na

    Pijaństwo i nocne libacje na blankuszu !!!!! I zero interwencji

  3. Wamp

    19 lipca 2021 11:39

    W mieście panują egipskie

    W mieście panują egipskie ciemności po jednej z nocnych burz przechodzących nad miastem i nie ma komu usterki usunąć może miasto kasy nie ma bo jakaś księgowa znowu ją przytuliła?

  4. Byku

    19 lipca 2021 13:11

    Chcesz, żeby urząd był

    Chcesz, żeby urząd był otwarty w weekendy? Nie ma sprawy, to jest do zrobienia z każdym urzędem w kraju, ale najpierw dosolić trzeba ci nowych podatków. Powariowali już ludzie od tych wszystkich plusów i rozdawnictwa. 

  5. Belzebub

    19 lipca 2021 14:00

    ludzie użyjcie troche mózgu i

    ludzie użyjcie troche mózgu i pomyślcie. Najpierw odsyłam was do podstawowej wiedzy na temat burzy. a dokładnie do zagrożeń, które może spowodwać burza. Jeżeli dowiecie się, że pioruny uderzając np. w sieć energetyczną lub coś na podobę może spalić cały układ. Nie doprowadzić tylko do wyłączenia jakiegoś bezpiecznika, a SPALIĆ i zrobić spore kosztowne szkody. Wówczas wtedy dochodzi do poważnej awarii, której nie da się naprawić w 5 minut. i stąd możecie mieć zanik prądu w domu lub na ulicy zgasną światła. Tak samo wam w domu może popalić modemy od internetu. Jeżeli po burzy widzicie gdzieś brak światła to nie znaczy, że komuś się nudziło i te światło wyłączył. Czemu nie możecie się uczyć i łączyć tak łatwe sprawy w jedną całość… eh

  6. Kaja

    20 lipca 2021 16:30

    Pijaństwo,blanty i boombox od

    Pijaństwo,blanty i boombox od 22 na orliku przy polo markecie…ta pijana hołota kopie co popadnie i mordy wydzierają…i tak każdej nocy od czerwca

  7. Nie wierzę

    20 lipca 2021 19:28

    Coś mi się wydaje, że tym

    Coś mi się wydaje, że tym wszystkim nawalonym nie wiadomo czym przydałoby się przywrócenie dwuletniej obowiązkowej służby wojskowej. Wreszcie mogliby się wyżyć, a jakie wsponienia potem! Ach! A kto by nie chciał mógłby zająć się kombinowaniem, jak jej uniknąć zamiast tłuc szyby i przewracać donice z kwiatami. Bohaterowie naszych czasów, czyli jakie czasy, tacy bohaterowie.