Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Większość radnych uznała, że burmistrz właściwie zarządzał finansami gminy

Przy 16 głosach za i 2 wstrzymujących Rada Miejska w Świeciu udzieliła burmistrzowi Krzysztofowi Kułakowskiemu absolutorium za ubiegły rok.

Udostępnij
burmistrz_xx

REKLAMA

 

Na początku środowej sesji radni wysłuchali raportu o stanie gminy oraz sprawozdania z wykonania budżetu. Wszyscy zgodnie chwalili zakres i sposób podania informacji zawartych w raporcie, nie zabrakło jednak kilku wątpliwości.

Radni opozycji pytali o wpływ sprzeniewierzenia ponad 500 tys. zł przez trzy pracownice kasy w urzędzie miejskim na wiarygodność sprawozdania (informowaliśmy o tym w Extra Świecie).

Radny Tomasz Szamocki miał żal, że nie poinformowano wcześniej radnych o sytuacji w kasie urzędu (najpierw władze powiadomiły prokuraturę i wydały oświadczenie dla mediów).

 Nie miało to jednak większego znaczenia na wynik głosowania.

 REKLAMA

Ostatecznie, przy 16 glosach za i 2 wstrzymujących, rada udzieliła absolutorium burmistrzowi Krzysztofowi Kułakowskiemu. Oznacza to, że burmistrz prawidłowo zrealizował budżet gminy w 2020 r., czyli wydał publiczne pieniądze zgodnie z prawem.

Wcześniej radni udzielili burmistrzowi wotum zaufania za działalność w ubiegłym roku (13 za, 4 przeciw, 2 wstrzymało się).

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA


Udostępnij

Komentarze (6)

 1. Mieszkaniec

  30 czerwca 2021 21:38

  Dwóch się wstrzymało ? Czyżby

  Dwóch się wstrzymało ? Czyżby jeden to P.wozniak ? 

 2. Woźny ze szkoły

  30 czerwca 2021 21:53

  Jeśli ktoś na tak ważnym

  Jeśli ktoś na tak ważnym głosowaniu nie umie wyrazić swojej opini i poprostu zachowawczo się wstrzymuje to na paleni nie nadaje się na radnego. 

 3. Artur

  1 lipca 2021 07:21

  Bardzo kompetenty burmistrz

  Bardzo kompetenty burmistrz popieram 🙂

 4. Anonim

  1 lipca 2021 07:25

  Szamocki nie może przeżyć ze

  Szamocki nie może przeżyć ze mu komisji nie dali powołać. Sprawą zajmuje się prokuratura a ten komisję chce pwooływać, która miałaby ustalić co? Przeprowadzić sledztwo zamiast prokuratury? Wydać wyrok zamiast sądu. Prawnik z niego jak nie wiem. Komisja która tylko nowe koszty by generowała

 5. Oko

  1 lipca 2021 11:12

  Hejtu tu dużo prawdy mało.Za

  Hejtu tu dużo prawdy mało.Za takie niedopilnowanie obowiązków powine polecić ,,głowy”.Prawda przez OPS i przewodniczącego jest niedostępna dla ogółu mieszkańców i żle przedstawiana w lokalnej prasie.

 6. Roman

  1 lipca 2021 21:57

  Aż żal patrzeć jak się

  Aż żal patrzeć jak się przemęcza prezes naszego klubu Krzysztof. Wszystkiego dopilnuje a inni to nie ludzie to wilki 

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Wiadomości

- Kiedy przyjeżdżam na grób babci, łzy same płyną mi do oczu, kiedy widzę tragiczny stan cmentarza, na którym jest pochowana – mówi Brygida...

Wiadomości

Około 2 mln zł ma kosztować rozbudowa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu wraz z wymianą dachu nad starą częścią budynku. Inwestycja ma ruszyć w 2024...

Wiadomości

Ta inwestycja nie ma szczęścia do wykonawców. Najpierw był kłopot z jego wyłonieniem. Gdy w końcu znalazł się kolejny, okazało się, że nie jest...

Reklama