Wielkie wymiatanie w Świeciu. Takiej imprezy dla całych rodzin jeszcze u nas nie było

Z inicjatywy Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji 12 czerwca odbędzie się turniej "Wymiataczy".

battle-3

POD PATRONATEM EXTRA ŚWIECIE

- Naszym założeniem jest organizowanie raz do roku jednej, naprawdę dużej imprezy dla mieszkańców – mówi Anna Herman, zastępca dyrektora OKSiR do spraw sportu i rekreacji. - O Wymiataczach” myśleliśmy już w 2020 r. Niestety, plany pokrzyżowała pandemia. Teraz wreszcie możemy wrócić z projektem.

 A o co tak naprawdę chodzi? Cały turniej ma być niesamowitym widowiskiem. Drużyny biorące w nim udział będą zmagały się z szeregiem wymyślnych zadań sportowych i sprawnościowych, zamkniętych w ogromnym torze przeszkód.

Aby zaprezentować się podczas finałowego starcia, trzeba wziąć udział w eliminacjach.

- Zaplanowaliśmy je na 24 kwietnia. Czekamy na zgłoszenia czteroosobowych drużyn. Warunkiem jest pełnoletniość uczestników. Eliminacje przeprowadzimy na orliku przy Szkole Podstawowej nr 8 - informuje Anna Herman.

Osiem najlepszych ekip wystąpi w finale 12 czerwca. Co prawda, nie jest jeszcze znane miejsce decydującego starcia, ale już wiadomo że będzie – kolokwialnie mówiąc - "grubo".

- Czeka nas ogromny, rodzinny piknik. Dla dzieci przygotujemy strefę dmuchańców, tempo imprezie będzie napędzać didżej, a całość poprowadzi Piotr Woltman, znany chociażby z anteny radia Eska czy zawodów strongmanów – zapowiada Anna Herman.

W "Wymiataczach" mogą uczestniczyć drużyny z całego powiatu świeckiego. Termin rejestracji uczestników eliminacji upływa 18 kwietnia.

Szczegółowe informacje na temat imprezy i zgłoszeń można znaleźć tutaj.

Patronat nad imprezą sprawuje portal Extra Świecie.

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij

Wybrane dla Ciebie

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors