Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Wjechał na autostradę i śmiało ruszył "pod prąd"... na rowerze

Dużą "fantazją" i jednocześnie zupełnym brakiem wyobraźni popisał się mężczyzna, który chciał wjechać rowerem na autostradę A1. Na szczęście został w porę zatrzymany.

Udostępnij
autostrada

Kierowcy przecierali oczy ze zdumienia, gdy mijali mężczyznę zamierzającego przejechać drogę szybkiego ruchu rowerem, w dodatku "pod prąd".

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu, w nocy z czwartku na piątek w Nowych Marzach (gmina Dragacz).

Rowerzysta dojechał do bramek zjazdowych z autostrady A1. Kierując się drogą "pod prąd" przekroczył je chyłkiem i zamierzał ruszyć dalej.

- Na szczęście został powstrzymany przez kobietę obsługującą kasy. Zatrzymała go tuż przed wjechaniem na ruchliwy odcinek trasy - informuje podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Wezwani na miejsce policjanci ruchu drogowego ze Świecia szybko ustalili powód nieodpowiedzialnej jazdy 63-letniego rowerzysty. Miał 0,6 promila w wydychanym powietrzu.

Mężczyzna był zaskoczony interwencją mundurowych. Swoje zachowanie tłumaczył pomyłką. Podkreślał, że często myli drogi, a chciał dojechać do domu, który znajduje się powiecie kwidzyńskim.

Teraz ze swojej brawurowej jazdy po autostradzie, w dodatku pod wpływem alkoholu, będzie musiał się tłumaczyć przed sądem.

- Na szczęście, dzięki szybkiej reakcji pracownicy obsługi prawdopodobnie nie doszło do tragedii - podkreśla Joanna Tarkowska.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (4)

 1. Lol :)

  21 marca 2022 12:27

  Chłop się urwał z peletonu w

  Chłop się urwał z peletonu w 1978 na tour de polonge i tak krąży do dziś 🙂

 2. Zygmuntt

  21 marca 2022 20:04

  Nocą po A1 rzadko kto jedzie

  Nocą po A1 rzadko kto jedzie mniej niż 140 km/h, człowiek z roweru  przeleciałby nad samochodem i szkód nie narobił ale  rower przy takich prędkościach przebija szybę i robi spustoszenie w kabinie. 

 3. KAMIKAZE

  22 marca 2022 07:38

  Znam kilka osób, którym było

  Znam kilka osób, którym było dane jechać rowerem autostradą od Nowych Marzów do Lisewa i to w eskorcie Panów Mundurowych. zdziwieni otóż przed odaniem autostrady dla ruchu samochodowego wykonawca w ramach promocji zorganizował jej otwarcie w formie rekreacyjnej dla „rolkarzy” i „rowerowców’. Było mi dane wziąć udział w tej imprezie, więc jazdę autostradą na rowerze mam zasobą i to na trzeźwo.:) Pozdrawiam.

 4. Wojtek

  24 marca 2022 07:30

  Uważam, że ten typ raka mózgu

  Uważam, że ten typ raka mózgu powinien być ścigany z urzędu i karany więzieniem. Szkoda by tylko było czyjegoś samochodu i kierowcy w razie wypadku, bo tamtej ameby żal by nie było

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Wiadomości

- Kiedy przyjeżdżam na grób babci, łzy same płyną mi do oczu, kiedy widzę tragiczny stan cmentarza, na którym jest pochowana – mówi Brygida...

Wiadomości

Około 2 mln zł ma kosztować rozbudowa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu wraz z wymianą dachu nad starą częścią budynku. Inwestycja ma ruszyć w 2024...

Wiadomości

Ta inwestycja nie ma szczęścia do wykonawców. Najpierw był kłopot z jego wyłonieniem. Gdy w końcu znalazł się kolejny, okazało się, że nie jest...

Reklama