Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Właściciel domu stracił w pożarze dach nad głową i cały dobytek [zdjęcia]

Dom w Sulnowie, w którym w sobotę wieczorem wybuchł pożar, uległ poważnym zniszczeniom. Prawdopodobnie nie będzie nadawał się już do zamieszkania.

Udostępnij
pozar-1

REKLAMA

Jak już informowaliśmy, pożar wybuchł w sobotę w domu przy ul. Erdmanna w Sulnowie (gmina Świecie). Strażacy dostali zgłoszenie tuż po godz. 20.30. Do akcji skierowano 8 zastępów.

- Kiedy przyjechały pierwsze z nich, większość budynku była już zajęta przez ogień - relacjonuje ogniomistrz Michał Goliński z komendy powiatowej straży pożarnej w Świeciu.

Mężczyzna mieszkający w domu przy ul. Erdmanna zdążył w porę uciec. Nie odniósł obrażeń. Ogień szybko się rozprzestrzeniał, bo budynek był drewniany, przerobiony z baraku, okryty na zewnątrz płytami drewnopodobnymi. Stanowił łatwą "pożywkę" dla płomieni.
REKLAMA

Po uporaniu się z największym zagrożeniem, strażacy rozebrali fragment poddasza. Część z nich została na miejscu, aby kontrolować czy nie dojdzie do wznowienia pożaru. Ostatni zastęp zakończył działania 20 minut po północy.

- Straty są duże. Zniszczeniu uległy poddasze i dach, część parteru, kuchnia, łazienka i garaż. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, przyczyną pożaru był nieszczelny przewód kominowy - wyjaśnia Michał Goliński.
REKLAMA

Właściciel stracił całe wyposażenie domu. Na razie znalazł tymczasowe schronienie u sąsiadów. Straty oszacowano wstępnie na około 150 tys. zł.

Jak informują strażacy, budynek prawdopodobnie nie będzie już nadawał się do zamieszkania.

O ewentualnej pomocy dla mieszkańca Sulnowa poinformujemy w poniedziałek.
REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (4)

 1. Big

  5 grudnia 2021 10:48

  Straty 150 tys?  A domy w

  Straty 150 tys?  A domy w Sulnowie po 400tys?! 

 2. Kamil firma

  5 grudnia 2021 12:57

  Weź pod uwagę że większość

  Weź pod uwagę że większość domów w suknowie to bieda edyszyn… Najtańszym kosztem 

 3. Widz

  5 grudnia 2021 14:38

  Noo dokladnie domu poklejone

  Noo dokladnie domu poklejone z ciul wie czego i efekt jest teraz chłopina uzbiera na nowy za milon 

 4. Haty

  6 grudnia 2021 04:18

  Dobrze że nie spłonęło całe

  Dobrze że nie spłonęło całe osiedle. Bo na tym sulnowie tee domy jeden przy drugim. Do tego cement tam jest zarezerwowany dla bogatych . Takiej patologi budowlanej i przestrzennej to chyba nigdzie w Polsce nie ma. 

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

We wtorek jedna z firm wypożyczających w Świeciu elektryczne hulajnogi poprosiła straż miejską o pomoc przy wydobyciu jej ze Struchawy. To nie pierwszy podobny...

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Reklama