Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Wójt Drzycimia: Oczyszczalnia, to sprawa pierwszej potrzeby

W ciągu dwóch tygodni zostanie wyłoniony wykonawca nowej oczyszczalni ścieków w Drzycimiu. Ze względu na koszty, inwestycja została rozłożona na dwa lata.

Udostępnij
wojt-drzycimia2

REKLAMA

Gmina Drzycim jest jedną ze słabiej skanalizowanych gmin powiatu świeckiego. Za kilka lat może się to jednak zmienić.

- Uznałem, że budowa nowej oczyszczalni to w naszej sytuacji sprawa priorytetowa - podkreśla Marian Krywald, wójt gminy Drzycim, pełniący tę funkcję pierwszą kadencję. - Rozważania na temat kanalizowania kolejnych wsi nie mają sensu w sytuacji, gdy nie mamy oczyszczalni, która byłaby w stanie oczyścić doprowadzane ścieki.
REKLAMA

Reklama
Reklama

W przetargu na budowę wpłynęły trzy oferty, których wartości oscylują w granicach od 6 do 8 mln zł. Najdrożej swoje prace wyceniło konsorcjum z Wrocławia, najtaniej konsorcjum firm Ekowater z Warszawy i Invest-Tech z Torunia.

W ciągu dwóch tygodni powinien zostać wyłoniony wykonawca. Zadanie rozłożono na dwa lata. Moment uruchomienia nowej oczyszczalni będzie zarazem końcem działalności starej. Warto wspomnieć, że gmina pozyskła na to zadnie unijną dotację wynoszącą 3,2 mln zł. 

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (4)

 1. Mieszkaniec

  1 kwietnia 2020 14:04

  Najlepszy wójt bardzo się

  Najlepszy wójt bardzo się stara ,robi porządki ,nowe inwestycje ,a to się chwali.

 2. Mieszkanie gminy

  1 kwietnia 2020 14:09

  Bardzo potrzebna była zmiana

  Bardzo potrzebna była zmiana wójta. Od razu widać gospodarskie podejście do spraw gminy.

 3. gość

  2 kwietnia 2020 12:55

  A ja bym przetarg unieważnił.

  A ja bym przetarg unieważnił. Jesienią taka robota pójdzie za połowę tej ceny.

 4. Komentator

  7 kwietnia 2020 11:26

  Oczyszczalnia ścieków została

  Oczyszczalnia ścieków została zaprojektowana i zgłoszona do dofinansowania ze środków unijnych przez pracowników i wójta poprzedniej kadencji. Pani która tak wychwala obecnego, otrzymuje za to z  gminnej kasy wynagrodzenie. Sam nowy wójt, mimo że jego partia mówiła że trzeba obniżyć wynagrodzenia wójtów, podwyższa sobie wynagrodzenie przy pomocy bezradnych radnych. To dopiero początek „dobrej zmiany” w Gminie Drzycim.

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Radni przyjęli nowe stawki podatku od nieruchomości, które zaczną obowiązywać w 2024 r.

Wiadomości

Na ul. Tucholskiej w Świeciu samochód dostawczy uderzył w latarnię. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, szybko wyszło na jaw, co było powodem braku koncentracji...

Wiadomości

Właściciele i szefowie firm będą biznesowymi doradcami gminy Świecie. Właśnie zainicjowano czteroletnią kadencję Społecznej Rady Gospodarczej. Czym się będzie zajmowała?

Wiadomości

Na czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Świeciu złożono podziękowania i gratulacje posłance Iwonie Karolewskiej, która do niedawna była sekretarzem powiatu i radną gminy.

Wiadomości

Za czyją sprawą woda w strumieniu przepływającym przez Warlubie przybrała mleczną barwę? Miejscowa firma mleczarska zapewnia, że nie ma z tym nic wspólnego.

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

- Dotarliśmy do punktu krytycznego – mówi z goryczą Eugeniusz Kłopotek, wójt gminy Warlubie.

Wiadomości

We wtorek po południu doszło do wypadku na drodze krajowej nr 91 w Głogówku Królewskim.

Wiadomości

Przejezdność dróg powiatowych będzie zabezpieczać 12 pługo-piaskarek. Jeśli zima będzie śnieżna, dołączą kolejne dwie. To wszystko ma swoją cenę. Liczoną w milionach.

Wiadomości

Jak już informowaliśmy, Świecie ma dostać w ciągu trzech lat około 28 mln zł dofinansowania na kilkanaście inwestycji. Jedną z nich jest zagospodarowanie terenu...

Wiadomości

Zapadła decyzja w sprawie świątecznego drzewka, które stanie się główną ozdobą świąteczną Dużego Rynku w Świeciu. Ta informacja z pewnością wielu przypadnie do gustu.

Wiadomości

Policjanci z posterunku w Bukowcu zatrzymali 37-letniego kierowcę volkswagena, który spowodował kolizję, mając w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Chcąc uniknąć odpowiedzialności, obiecał mundurowym...

Wiadomości

Na sesji w czwartek 30 listopada radni gminy zdecydują, czyje imię będzie nosił stadion Klubu Sportowego Wda Świecie. Sprawa wydaje się raczej przesądzona.

Wiadomości

Nieoczekiwany finał miało poszukiwanie zabytkowych przedmiotów na terenie gminy Dragacz.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama