Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Wójt gminy Drzycim dostał od prezydenta Dudy odznaczenie za wybitne zasługi [wideo]

W związku z przypadającym 27 maja Dniem Samorządu Terytorialnego, prezydent Andrzej Duda nadał odznaczenia państwowe zasłużonym samorządowcom. Wśród nich, jako jedyny z powiatu świeckiego, znalazł się także Marian Krywald, wójt gminy Drzycim.

Udostępnij
wojt-drzycimia2

Uroczystość z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego odbyła się w czwartek 25 maja w Pałacu Prezydenckim w Warszawie z udziałem prezydenta RP Andrzeja Dudy i jego małżonki Agaty Kornhauser-Dudy.

- Dziękuję za pracę i służbę dla Rzeczypospolitej, dla tego co jest istotą samorządu – dla mieszkańców – podkreślał Andrzej Duda.

Podczas uroczystości prezydent wręczył odznaczenia państwowe za wybitne zasługi w działalności na rzecz samorządu terytorialnego.

Reklama
Reklama

Wśród uhonorowanych był także Marian Krywald, wójt gminy Drzycim, jako jedyny z powiatu świeckiego i jeden z kilku w województwie kujawsko-pomorskim. Został odznaczony przez prezydenta Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Według ustawy z 1992 r., Krzyż Zasługi (złoty, srebrny lub brązowy) nadawany jest osobom, które położyły zasługi dla państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom.

Przyznawany jest też za ofiarną działalność publiczną, ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną.

Reklama
Reklama

Marian Krywald jest wójtem gminy Drzycim pierwszą kadencję, od 2018 r. Kandydował z listy Prawa i Sprawiedliwości. Wcześniej przez jedną kadencję był radnym gminnym.

Zanim został wójtem pracował przez prawie 25 lat w służbie więziennej.

W informacji na oficjalnej stronie prezydenta RP nie podano uzasadnienia nadania Krzyży Zasługi. Nie wiadomo więc, jakie konkretnie osiągnięcia wójta Mariana Krywalda zdecydowały o przyznaniu mu odznaczenia.

Zobacz poniżej materiał wideo.

https://www.youtube.com/watch?v=9-421RNlvdI

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij
69 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Interesuje mnie tylko jedno

Interesuje mnie tylko jedno ilu wśród odznaczonych było wójtów i burmistrzów z PO i lewicy?

Widać jakie wójt miał zasługi

Widać jakie wójt miał zasługi – przynależność partyjną PIS.

Hasło PIS: Polska dla swoich.

Śmiech.

Mamy wójtów, którzy dobrze

Mamy wójtów, którzy dobrze kierują swoimi gminami od kilkudziesiu lat, ale PIS nagrody daje tylko swoimi przydupnikom. Pieniądze na inwestycje przyznawane są tak samo. Dzieła nasze państwo i psują każdego dnia.

Reklama

Tylko w PIS swoim dają i

Tylko w PIS swoim dają i odznaczają jak za czasów PRL. Taką zawładnięta przez aparatczyków PIS mamy Polskę. Odznaczenia i pieniadze, stanowiska dają swoim ludziom.

Brawo dla wójta Drzycim tak

Brawo dla wójta Drzycim tak trzymać .Szacun.

Te odznaczenie nic nie znaczy

Te odznaczenie nic nie znaczy. Ludzie beda pamietac, iz te odznaczenie jest za przynaleznosc partyjna, a nie za ciezka prace wojta.

Reklama

A co z biblioteką coś grunt

A co z biblioteką coś grunt niestabilny i firma zeszła z prac !!!

Nie rozumiem dlaczego

Nie rozumiem dlaczego Prezydent ma się tłumaczyć jakiejś gazecie dlaczego przyznał komuś odznaczenie? Chciał to przyznał. 

Burmistrz Pruszcza za to

Burmistrz Pruszcza za to zachęcanie by 4 czerwca jechać do Warszawy raczej nie ma co liczyć na uznanie prezydenta czy nawet wojewody 

Reklama

Zasługi… Śmiech na sali ..

Zasługi… Śmiech na sali .. partyjny medal . 

PIS idzie w kierunku Putina .

PIS idzie w kierunku Putina …tak trzymać ! Potem będzie płacz.

Pieski szczekają  A karawana

Pieski szczekają  A karawana jedzie dalej spokojnie.Brawa dla wojta

Reklama

Podobno spędzają poglowie na

Podobno spędzają poglowie na czerwca są jeszcze wolne miejsca.

Widzę jak bardzo doopa boli

Widzę jak bardzo doopa boli przeciwników Pana Wójta, jego działalność jest mega widoczna w całej gminie, przez 4 lata zrobił o wiele więcej niż dwaj poprzedni przez wszystkie lata. Poprzednik zostawił po sobie tylko szambo w gminnych kranach, a teraz gra obrońcę demokracji. Przypominam, że jego ciężka praca i to co zrobił nie ma loga PiSu ani PO tylko służy ludziom, a ci co biadolą, że dostaje tylko od swoich to chciałbym zauważyć, że gmina otrzymuje duże dofinansowania z urzędu Marszałkowskiego, a Pan marszałek jest z PO czyli tak zwanej opozycji do Pana Mariana i tutaj też powiecie, że dostaje po układach? Stuknijcie się trochę, bo lepszego wójta ta gmina nie miała i długo nie będzie mieć. Gratuluję Panu Wójtowi, dla mnie zasłużył Pan na 10 takich odznaczeń. Życzę dużo uśmiechu dla wszystkich. 

W tych regionach gdzie rządzą

W tych regionach gdzie rządzą LEMINGI jest s-f kìła i 5 metrów mułu  lemingowego.

Super. Gratuluję i życzę

Super. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów 

Oby częściej doceniano takich

Oby częściej doceniano takich ludzi jak Pan Marian. Gratulacje

Dla mnie nieważne czy Pisułar

Dla mnie nieważne czy Pisułar czy Peło, liczy się człowiek, a taki jak nasz Pan wójt zasługuje na to, aby być docenionym. 

I dobrze love PiS

I dobrze love PiS

Chwała dla Pana Mariana 

Chwała dla Pana Mariana  robić  swoje i nie oglądać się na rodzimych niemców .

A przedszkola jak nie było

A przedszkola jak nie było tak nie ma… 

A rąk tak dziobał i nie

A rąk tak dziobał i nie dostał

Specjalne zasługi bo jeb.  E

Specjalne zasługi bo jeb.  E 5 lat w samorządzie i ofiarną pomoc ludziom. Jaki prezydent taką ranga odznaczenia. ***** ***

PIS to PIS zacofanie

PIS to PIS zacofanie,maksymalny konserwatyzm , mieć zawsze wroga i kłócić się ze wszystkimi sąsiadmi. motto partii……Kto nie jest z PISu ten jest przeciwko nam !!! 

Zabrać 500+ tym co dzieci

Zabrać 500+ tym co dzieci maltretują!!! Panom z pisu już dziękujemy 

Każdy moze być wójtem gdy

Każdy moze być wójtem gdy dostaje tyle kasy z Warszawy. Te że buduje, remontuje drogi, itd. to napewno nie jego zasługa. Ma od tego grono fachowców. Np. ten zestresowany budowalniec (jego zastępca). Marian tylko ma „pomysła”, dostaje na to kasę a organizują pracownicy. Ale gdy chodzi o spory i niejasności wśród mieszkańców to siedzi na zebraniach i nic nie potrafi rozwiązać czy pomóc. Na wyborach sołtysów w jego obecności głosy liczyła żona jednego z kandytatów. A ten nic. Widocznie to standard dla takiej niby „demokracji” w Polsce…

Najwazniejsze ze mamy program

Najwazniejsze ze mamy program dla Polski  w postaci osmiu gwiazdek. Jesienią polacy was wykopią tam gdzie wasze miejsce 

To dobrze że PiS docenia

To dobrze że PiS docenia swoich ludzi. Kogo mają wyróżniać??  Lewaków wrogów Polski? 

Do berlina do berlina do

Do berlina do berlina do berlina,aaaaa panowie policzmy glosy.Dzis tych głosów masz za malo

Ustawa do spraw zbadania

Ustawa do spraw zbadania wpływów rosyjskich przyjęta BRAWO pis

4 czerwca tłumy były Ale

4 czerwca tłumy były Ale czlowieka żadnego „Diogenes”

Szkoda mi tych wszystkich

Szkoda mi tych wszystkich zapienionych patoli i sztucznych inteligentów, którzy próbują pluc na Pana Mariana. W końcu normalny facet, który chce działać uczciwie, a to czy pisowiec czy peło co za różnica, działa prężnie i konkretnie, ale skoro wolicie gbura i zapatrzonego w siebie łajdaka jak poprzednik to powodzenia. Żal, ze dzisiaj normalność nie jest doceniana.

Bo widzisz Hela dziś  w cenie

Bo widzisz Hela dziś  w cenie jest kłamstwo powtórzone  1000 razy które ma się stać prawdą  dziś  w cenie jest fałsz i obłuda za monety wysyłane dzisiejszej targowicy i dziś z tym właśnie walczymy w Polsce, korzenie pamięć o przodkach ,wiara i ich wartości i mądrości są be.

dzięki Marian za załatwienie

dzięki Marian za załatwienie najważniejszej sprawy – Gródek od 2025 stolicą gminy!!!!

Komedyja…

Komedyja…

Biegi w Drzycimiu- super plac

Biegi w Drzycimiu- super plac zabaw przy szkole zamknięty na klucz. Zamiast promować swoją gminę to zero atrakcji dla dzieci. 

Obciach,i tyle.

Obciach,i tyle.

Gdyby nie PiS nigdy byśmy nie

Gdyby nie PiS nigdy byśmy nie wyjaśnili katastrofy smoleńskiej. Dalej byśmy tkwili w kłamstwie że to brzoza. Dopiero PiS miał odwagi powiedzieć prawdę o roli Rosji 

To co się dzieje przechodzi

To co się dzieje przechodzi ludzkie wyobraźnia co się wyprawia w tej gminie . Trzeba patrzeć z nadzieją w przyszłość i mieć nadzieję że przyjdzie ktoś nowy kto będzie choć trochę rozmawiał z ludźmi , i chciał ich dobra a nie urządzał sobie samowolkę bo mu się tak podoba bo musi mieć ostatnie zdanie !

Uważam że rządowe pieniądze

Uważam że rządowe pieniądze powinny trafiać tylko do gmin które wspierają Prawo i Sprawiedliwość.Jak sie komuś nie podoba niech idzie po pieniądze do Berlina. 

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Samochód osobowy i bus przewożący dzieci zderzyły się na skrzyżowaniu w Plewnie na trasie Świecie-Tuchola. Wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wiadomości

Sprawdziliśmy, które gminy powiatu świeckiego były najmniej i najbardziej zadłużone w 2023 r. Wyjątkiem jest gmina Osie, która… nie ma w ogóle długów. To...

Wiadomości

Policja i kilka zastępów straży pożarnej prowadziło w poniedziałek w nocy poszukiwania zaginionej kobiety. Niestety, trwająca kilka godzin akcja nie przyniosła rezultatu.

Wiadomości

Od poniedziałku policjanci i strażacy prowadzą poszukiwania zaginionej 42-latki z gminy Jeżewo.

Wiadomości

Od wczoraj trwają poszukiwania Agnieszki Paszkiewicz, która zaginęła na terenie gminy Jeżewo.

Wiadomości

Potrafią szybko obezwładnić i dobrze strzelają. Dwaj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu zajęli drugie miejsce w województwie kujawsko-pomorskim.

Reklama
Reklama

Wiadomości

Zgodnie z zapowiedzią Wojewódzkiego Zarządu Dróg dziś znikły zapory na drodze dojazdowej do wiaduktu w Terespolu Pomorskim. W tym momencie z ulgą odetchnęli zarówno...

Wiadomości

Prawdopodobnie w lipcu zostanie ogłoszony kolejny przetarg na dokończenie budowy przedszkola i żłobka w Warlubiu. Do tego czasu gmina musi postarać się o pieniądze.

Wiadomości

W sobotę Ochotnicza Straż Pożarna w Wielkim Komorsku w gminie Warlubie świętowała 115. rocznicę powstania. Urodzinową fetę połączono z gminnymi obchodami Dnia Strażaka.

Wiadomości

W nocy na teren posesji w Brzeźnie koło Pruszcza wjechał z hukiem kierowca volkswagena.

Wiadomości

Osoby kierujące hulajnogami elektrycznymi zderzyły się podczas wymijania. Kobieta została przewieziona do szpitala, a mężczyzna, jak się okazało, był nietrzeźwy.

Wiadomości

Dziś w Bratwinie (gmina Dragacz) odbyła się kolejna impreza z cyklu Wrak Race Tor Bratwin. Wydarzenie przyciągnęło fanów tego typu wyścigów z kilku województw.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Policja i kilka zastępów straży pożarnej prowadziło w poniedziałek w nocy poszukiwania zaginionej kobiety. Niestety, trwająca kilka godzin akcja nie przyniosła rezultatu.

Wiadomości

Od poniedziałku policjanci i strażacy prowadzą poszukiwania zaginionej 42-latki z gminy Jeżewo.

Wiadomości

Od wczoraj trwają poszukiwania Agnieszki Paszkiewicz, która zaginęła na terenie gminy Jeżewo.

Wiadomości

Prawdopodobnie w lipcu zostanie ogłoszony kolejny przetarg na dokończenie budowy przedszkola i żłobka w Warlubiu. Do tego czasu gmina musi postarać się o pieniądze.

Wiadomości

W sobotę Ochotnicza Straż Pożarna w Wielkim Komorsku w gminie Warlubie świętowała 115. rocznicę powstania. Urodzinową fetę połączono z gminnymi obchodami Dnia Strażaka.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideo