Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Wójt Jeżewa po stwierdzeniu koronawirusa w gminie: Nastał trudny czas. Zachowajcie spokój

Wójt Maciej Rakowicz opublikował na Facebooku i stronie internetowej gminy komunikat. Piąta osoba zakażona koronawirusem w powiecie świeckim, to mieszkaniec gminy Jeżewo.

Udostępnij
rakowicz-portret-1

REKLAMA

Niedawno informowaliśmy, że liczba osób, u których badania laboratoryjne dały wynik pozytywny, wzrosła w naszym powiecie do pięciu. Liczba osób objętych kwarantanną zmalała z 482 do 436. W województwie kujawsko-pomorskim potwierdzono do dziś 245 przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Wśród nich jest mieszkaniec gminy Jeżewo.

Wójt Maciej Rakowicz zaapelował do mieszkańców o spokój i rozwagę. Poniżej przytaczamy w całości wydany przez niego komunikat.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Nastał trudny czas – czas wzmożonego niepokoju o zdrowie bliskich i własne. Koronawirus rozprzestrzenia się na świecie, w Europie, także w Polsce. To dla nas sprawdzian, by wykazać się odpowiedzialnością, dyscypliną, ale też zrozumieniem, empatią i wsparciem dla innych.

Proszę Państwa, aby nie ufać pogłoskom, nie dać się zwieść plotkom - korzystać tylko z wiarygodnych informacji. Właśnie takie sprawdzone wiadomości dotyczące sytuacji w Naszej Gminie publikujemy na stronie internetowej Gminy Jeżewo oraz na facebooku Wójta Gminy, jak również dostępne są na stronie internetowej Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.
REKLAMA


 Proszę Państwa o rozwagę, niewzbudzanie paniki oraz o zachowanie spokoju, a przede wszystkich nie obrażanie osób, które zostały objęte kwarantanną, czy u których stwierdzono zarażenie koronawirusem. Nikt z tych osób nie uległ zakażeniu specjalnie, a osoby kierowane na kwarantannę mają zabezpieczyć zarówno zdrowie własne, swoich bliskich, ale również wszystkich nas, żyjących w jednym społeczeństwie. Okażmy trochę zrozumienia i wyciągnijmy pomocną dłoń, np. poprzez słowo wsparcia, zaproponowanie zrobienia zakupów, czy zwykłą rozmowę telefoniczną.

Reklama
Reklama

Sytuacja dotycząca koronawirusa jest stale monitorowana, a wszelkie prowadzone działania mają charakter profilaktyczny.
REKLAMA


Najważniejsze jest teraz zachowanie spokoju i rozsądku oraz przestrzeganie podstawowych zasad higieny. Wszyscy musimy dążyć do minimalizacji ryzyka zakażeń. W takich sytuacjach życie społeczne jest ograniczane i trudno przewidzieć, kiedy „wróci do normy”. Sytuacja jest szczególna, ale nawet w kryzysie, emocje są złym doradcą.

Duże znaczenie ma tutaj świadomość społeczna! Dlatego apeluję do Państwa o informowanie i edukowanie swoich bliskich, zwłaszcza dzieci oraz osoby starsze. Należy zastosować wszelkie działania zapobiegawcze oraz ostrożnościowe, by ograniczyć ryzyko zarażenia się wirusem, który w niektórych przypadkach powoduje bardzo poważne skutki zdrowotne, a nawet stanowi zagrożenie życia.
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (13)

 1. xyz

  6 kwietnia 2020 23:31

  Nie mieszkaniec tylko jak już

  Nie mieszkaniec tylko jak już mieszkanka laskowic

  • Kto ma rację

   6 kwietnia 2020 23:37

   A ja wiem że to mężczyzna

   A ja wiem że to mężczyzna który był na kwarantannie domowej bo wrócił do żony i teściów z zagranicy. 

 2. Misio

  7 kwietnia 2020 00:10

  Heee. Taaa… Ja myślę, że to

  Heee. Taaa… Ja myślę, że to ten lub ta osoba co mieszka na wyspie jeziora Stelchno… Dajcie sobie ludzie spokój. Za chwilę to każdy z Nas może być w kwarantannie… Chociaż myślę, że to Kubuś Puchatek z Tygryskiem….

  • Anonim

   7 kwietnia 2020 08:45

   Ja bym chcial mieszkac  na

   Ja bym chcial mieszkac  na wyspie. Przynajmniej legalnie ryby bym lowil

  • wyspa

   7 kwietnia 2020 12:32

   Na której? Są dwie wyspy.

   Na której? Są dwie wyspy.

 3. Lila

  7 kwietnia 2020 00:19

  No jak zwykle wszyscy wiedzą

  No jak zwykle wszyscy wiedzą lepiej

  Mieszkaniec czy mieszkanie Laskowic czy to ważne?? Ważne jest to zeby osoba ta wyzdrowiala nie na wlasnie życzenie sie zarazil A może to ktos kto ratował Wam życie Bo wracając na gwałt do Polski przywlekliscue cos z zagranicy??

  Przy okazji dalej spacerujcie po sklepach marketach .

  Bez odbioru.

 4. bladyryj

  7 kwietnia 2020 05:50

  Jest gdzieś możliwość zarazić

  Jest gdzieś możliwość zarazić się tym syfem, bo już chciałbym mieć to za sobą. Już mnie drażni ten strach i panika. Ludzie przestańcie zachowywać się jak de. Ile. Dzieci na ankologiach z wyrokiem i siedzeniem 2 lata w domu mają więcej szacunku i rozwagi. Zachorujemy zapewne wszyscy tylko trzeba spłaszczyć wykres żebyśmy nie poszli do szpitala wszyscy na raz. Więc zamknijcie jadaczki i dbać o higienę i kwarantannę.

  • Anonim

   7 kwietnia 2020 09:56

   W końcu ktoś pisze coś z

   W końcu ktoś pisze coś z sensem. A baron to powinni zabierać klawiaturę albo palce obcinać.

 5. NN

  7 kwietnia 2020 09:55

  Wójt Jezewa niech nie sieje

  Wójt Jezewa niech nie sieje paniki. Niech się zajmie tym syfem co ma w gminie. Robi z ludzi idiotow. 

  • Anonim

   7 kwietnia 2020 17:24

   Przecież w tej wypowiedzi nie

   Przecież w tej wypowiedzi nie ma paniki!!!

   Syf- no cóż akceptujesz to masz! 

 6. Ela

  7 kwietnia 2020 10:45

  NN a gdzie widzisz sianie

  NN a gdzie widzisz sianie paniki? Bo ja rozumiem ze jest to informacja dla mieszkanców żeby wiedzieli co sie dzieje. Bardzo dobrze że takie informacje są podawane. I gdzie w tej informacji jest robienie z ludzi idiotów. Czepiasz się czegoś bo musisz ale nie wychodzi ci to.

 7. On

  7 kwietnia 2020 23:37

  Buahahaha. Tak nas dostaną

  Buahahaha. Tak nas dostaną sianiem paniki że będziemy sami się ,,pilnować”. Brak zdjec ze szpitali. Lakoniczne informacje, ktoś choruje tylko kto. Dane statystyczne 4500 chorych na ok 40000000 mieszkańcow. A ludzie obsr…ni po pachy. Rzad ma nas w 4literach. Gdyby politycy nie mieli interesu nie robili by kwarantanny i zakazow. Ten grubymi nicmi szyty wirus ma drugie dno. Przepychane ustawy, ograniczanie praw obywateli (niektóre totalnie absurdalne) nie będą cofniete. Szkoda slow. Zdrowego rozsadku życzę.

  • Anonim

   8 kwietnia 2020 22:04

   Myślisz, że teoria spiskowa

   Myślisz, że teoria spiskowa jest oznaką niezależnego rozumowania? Otóż nie jest.

   We Włoszech, Francji czy Hiszpaniii wożą puste trumny czy jednak to faktyczne zgony, no pomyśl!

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Policjanci ukarali wysokim mandatem kierowcę, który na parkingu w Świeciu prezentował moc silnika i hałaśliwe dźwięki tłumika swojego samochodu. Policja zapowiada "zero tolerancji".

Wiadomości

W największej świeckiej szkole ponadpodstawowej niemal zawsze jest tłoczno. Jednak dziś na korytarzach ZSP było wyjątkowo dużo młodych ludzi. Wszystko za sprawą ósmoklasistów chcących...

Wiadomości

W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, mężczyzna prowadzący jednoślad trafił do szpitala. Do porannego wypadku doszło w centrum Świecia.

Extra Nowe

Zbigniew Kloska, dyrektor Gminnej Przychodni w Nowem, po ponad 42 latach pracy przechodzi na emeryturę. Ale z placówką się nie rozstaje. - Jeśli będę...

Wiadomości

Do 3 lat więzienia grozi kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym w weekend przez policję.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Skład nowej rady może być dla niektórych pewnym zaskoczeniem. Znikło kilka dobrze znanych nazwisk związanych z samorządem od lat.

Wiadomości

W wyborach na urząd burmistrza Świecia niemal na pewno wygrał Krzysztof Kułakowski. Wciąż jednak czekamy jeszcze na oficjalne informacje z Państwowej Komisji Wyborczej.

Wiadomości

Szczególne powody do zadowolenia może mieć Koalicja Obywatelska. Prawdziwym liderem w rankingu popularności okazał się radny Sebastian Glaziński.

Wiadomości

Chyba największym zaskoczeniem jest to, że do rady nie weszła starosta Barbara Studzińska. Najwięcej głosów dostał zastępca burmistrza Świecia Paweł Knapik.

Wiadomości

Poznaliśmy wyniki głosowania na wójtów w kolejnych czterech gminach powiatu świeckiego.

Wiadomości

Krzysztof Kułakowski zdecydowanie wygrał z Dariuszem Woźniakiem wybory na burmistrza.

Wiadomości

Znamy już wyniki wyborów na burmistrza Pruszcza oraz na wójta gminy Lniano.

Wiadomości

Oprócz burmistrzów i wójtów oraz radnych gmin i powiatu, mieszkańcy powiatu świeckiego wybierali też radnych sejmiku województwa. Wiadomo już, kto nimi będzie z naszego...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama