Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Wrócą maseczki? "Będziemy zalecać ich noszenie. Rośnie fala zachorowań"

Główny Inspektor Sanitarny będzie zalecać noszenie maseczek, a także dbałość o higienę rąk i dezynfekcję powierzchni. Ma to zapobiegać rozprzestrzenianiu się Covid-19, grypy i RSV.

Udostępnij
GIS zamierza zalecać noszenie maseczek. Nie będzie to obowiązkowe / Fot. 123RF

We wtorek w Ministerstwie Zdrowia zorganizowano spotkanie dotyczące m.in. zachorowań na Covid-19.

- Narasta fala zachorowań. Trudno jest policzyć, ile jest chorych, ponieważ nie robimy już masowo testów, ale na pewno trend jest rosnący - mówił Paweł Grzesiowski, Główny Inspektor Sanitarny.

Jak poinformował, rośnie liczba pacjentów, którzy trafiają do szpitali z objawami Covid-19, chociaż na razie choroba nie ma tak ciężkiego przebiegu, jak podczas epidemii sprzed kilku lat.

Szczyt zachorowań spodziewany jest w drugiej połowie października. Związane jest to m.in. z rozpoczęciem nauki w szkołach i na uczelniach. W związku z tym trzeba się liczyć z tym, że zachorowań będzie więcej także wśród osób młodych.

Główny Inspektor Sanitarny będzie zalecał noszenie maseczek, szczególną dbałość o higienę rąk i dezynfekcję powierzchni, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się Covid-19, ale też grypy, czy RSV.

- Będziemy bardzo mocno namawiać do tego, żeby testować szerzej, by osoby chore były wykrywane, diagnozowane i miały również zalecenia domowej izolacji - mówił Paweł Grzesiowski.

Wkrótce ma zostać opracowany wspólny komunikat dla urzędów i instytucji.

Jak wynika z raportu Ministerstwa Zdrowia, pod koniec lipca odnotowywano ponad 200 przypadków Covid-19 dziennie, a w sierpniu już ponad 400 dziennie. Liczby dotyczą jedynie testów zleconych w szpitalach i przez lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej. Rzeczywista liczba przypadków może więc być dużo wyższa.

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Popieracie wprowadzenie środków zapobiegawczych, aby uniknąć rozprzestrzeniania się Covid-19, grypy i RSV, czy jesteście im przeciwni?

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij
25 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Szmatka niby w jaki sposób ma ochronić? Gdzie znika wtedy grypa?
Putin wyleczył to imigrantami z Ukrainy za co akurat w tym przypadku Nobla powinien dostać.

Bum bum jak to było? Policja nie może nic zrobić, bo jest to teren prywatny… więc straszenie mandatami na terenie
marketu mam gdzieś, a noszenie brudnych maseczek nasiąkniętych śmierdzącymi wyziewami bardziej zagraża zdrowiu niż ich nie noszenie

Trzeba być upośledzeniem widzem tvn żeby wierzyć w te szopkę

W rodzinie mam ludzi co się poszczepili i szli za tym w ogień. Teraz nikt z nimi już nie rozmawia to są ułomy

Przechorowali po obniżeniu odporności to może zmądrzeli, chociaż niektórym żadna liczba argumentów ne wystarczy. Smutne.

Koncern Pfajzer został pozwany przez głównego prokuratora o wypuszczenie szczepionek powodujących zakrzepicę, Johnson & Johnson wycofał swoje szczepionki… odpowiedź prosta nigdy więcej żadnej szczepionki nie przyjmę

Pewnie jakiś politk Platformy Obywatelskiej ma zakład produkujący maseczki,

w Punkt

Najważniejsze jest właściwe zachowanie ludzi i to bez względu czy jest ogłaszana epidemia czy nie. 1. nie zagęszczać się w miejscach publicznych, w kolejkach nie stać na plecach poprzednika. 2. można a nawet trzeba zachować dystans 1,5 metra. 3. W sklepach, urzędach powinny być na stałe osłony przezroczysta oddzielające od klientów. Te proste rzeczy powinny być na bieżąco przestrzegane. Czyli zacząć od siebie i nie pozwolić koncernom na manipulacje .

Ty tak serio? Twierdzisz że wojna na Ukrainie to wymysł?

A ja miałem covida i nie byłem na teście. normalnie go przechodziłem chodząc do pracy i sklepów bez szmaty na ryju stojąc w skupiskach . Nikomu nic nie mówiłem s co mi zrobicie zasrsni kowidowcy??

POlitycy powinni być rozliczeni po tym covidzie. A tym cyrku można napisać kilka książek. A jest cisza… PO z PiSem siedzą cicho, bo dla jednych i drugich jest to niewygodne. Lewica kilka dni przed atakiem Rosji na Ukraine chciała szczepić obowiązkowo wszystkich Polaków pod groźbą kar. A już wtedy wszyscy wiedzieli, że to bez sensu. Atak na Ukraine i nagle nie było covida. Życie wróciło do normy
100% dodatku pensji dla lekarzy, a może więcej? wizyty lekarskie na telefon. Utrudniony dostęp do służby zdrowia. Ludzie, którzy umierali na zawały, ze starości i inne choroby i tak mieli wpisywane covid. Ten cyrk to kolejny powód dlaczego nigdy nie zaglosuje na PO

Maseczki to głupota do sześcianu, zakładane na brody przed czym mają chronić?

P. Grzesiowski, zamordysta sanitarny. Czy już zapomnieliście?

Maseczki są dobre dla brzydkich ludzi

Ja byłam dwa razy szczepiona i o dwa razy za dużo , byłam taka chora myślałam , że umrę .

No tak, emerytów ciągle mamy zbyt wielu. Trzeba coś z tym zrobić. Najlepiej sprawdzonym sposobem zamknąć opiekę medyczną, zwaną służbą zdrowia (a jakże) przed emerytami i problem trochę zelżeje. A i księża zarobią nieco więcej… Trzeba sobie naszykować kij do walenia w parapet przychodni…. Już czas.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W tym roku w powiecie zginęło dwóch kierowców jednośladów. Policja prowadzi akcję, której celem jest ograniczenie wypadków z udziałem motocyklistów i motorowerzystów.

Wiadomości

W poniedziałek, krótko przed godz. 10.00, na trasie Szewno - Bukowiec samochód osobowy zjechał z drogi i uderzył w drzewo.

Wiadomości

Kierowcy jadący w kierunku Gdańska i Torunia muszą spodziewać się utrudnień.

Co jest grane?

W najbliższą niedzielę parafia pw. Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Stanisława Biskupa będzie obchodzić swoje święto. Z tej okazji zaplanowano piknik z licznymi atrakcjami.

Wiadomości

Na placu zabaw przy orliku koło Szkoły Podstawowej nr 8 na Mariankach znowu pojawił się śmierdzący problem. Ktoś załatwił się w jednej z "rakiet"....

Wiadomości

W piątek zostanie podpisana umowa na przebudowę prawie 3-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 240 na trasie Świecie-Tuchola. Prace ruszą niebawem.

Wiadomości

Po ostatnim wypadku i zgłoszeniach od mieszkańców, miasto zapowiada działania straży miejskiej wobec użytkowników hulajnóg, którzy nie przestrzegają przepisów.

Wiadomości

Siedem zastępów straży gasiło w czwartek pożar budynku, w którym przebywały cztery osoby. Jedna z nich została zabrana do szpitala z poparzeniami.

Wiadomości

Od czwartku Nadleśnictwo Trzebciny wprowadza okresowy zakaz wstępu do lasu na części dwóch leśnictw w powiecie świeckim.

Styl życia

Dziś w Hali Widowiskowo-Sportowej w Świeciu odbyły się mistrzostwa przedszkoli o wielką nagrodę Mondi. Tym razem główne trofeum przypadło reprezentacji Przedszkola nr 9 w...

Historia

Niedługo będzie przypadała okrągła rocznica powstania nekropolii przy ul. Sienkiewicza w Świeciu. Założono ją, kiedy na poprzednim cmentarzu zaczynało już brakować miejsca.

Wiadomości

Gmina chce poznać opinie mieszkańców na temat zbiornika wodnego przy ul. Kazimierza Wielkiego w Świeciu. Dziś ruszają konsultacje w tej sprawie jego rewitalizacji.

Reklama

Popularne

Wiadomości

W piątek zostanie podpisana umowa na przebudowę prawie 3-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 240 na trasie Świecie-Tuchola. Prace ruszą niebawem.

Wiadomości

Siedem zastępów straży gasiło w czwartek pożar budynku, w którym przebywały cztery osoby. Jedna z nich została zabrana do szpitala z poparzeniami.

Wiadomości

Gmina chce poznać opinie mieszkańców na temat zbiornika wodnego przy ul. Kazimierza Wielkiego w Świeciu. Dziś ruszają konsultacje w tej sprawie jego rewitalizacji.

Wiadomości

Dzielnicowy ze Świecia zatrzymał do kontroli kierowcę quada, który nie stosował się do przepisów. Okazało się jednak, że lista jego przewinień była dłuższa.

Wiadomości

Młode pstrągi trafiły do Wdy i jej dopływów – tam, gdzie mają szansę się rozwijać.

Wideo

Wideo

Reprezentacje trzech szkół ponadpodstawowych wzięły udział w etapie rejonowym Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK w świeckiej hali.

Wideo

W miniony piątek z Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Świeciu żegnali się uczniowie kończący liceum, technikum i studium kształcące w zawodzie opiekun medyczny.

Wideo

Po zimowej przerwie na Duży Rynek w Świeciu powróciły kolorowe parasole.