Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Wypadek czy zabójstwo w starej farze? Policja sprawdza, jak doszło do tragedii

Sekcja zwłok wyjaśni, jakie były okoliczności i przyczyna śmierci mężczyzny na plebanii w starej farze w Świeciu.

Udostępnij
fara-wypadek

REKLAMA

W niedzielę 26 stycznia o godz. 11.00 policja dostała zgłoszenie o zwłokach znajdujących się w jednym z pokoi. Denatem był 51-letni Ukrainiec.

- Trwają czynności wyjaśniające. Wstępnie wykluczyliśmy udział osób trzecich, ale pełną wiedzę na ten temat będziemy mieli po zapoznaniu się z wynikami sekcji zwłok. Nastąpi to jeszcze w tym tygodniu – wyjaśnia mł. asp. Julia Świerczyńska, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Policję powiadomił mężczyzna z pokoju obok. Zaniepokoił się, bo nie słyszał rano odgłosów chodzenia i krzątaniny w pokoju kolegi.

Jak ustalił portal Extra Świecie, 51-latka znaleziono na podłodze z rozbitą głową. Poprzedniego wieczoru solidnie sobie popił, więc niewykluczone, że w nocy potknął się i uderzył głową w ostry kant mebla. Jeśli nie zginął od razu, to wkrótce potem. Pogotowie, które przyjechało na miejsce, nie miało już tu nic do roboty.

Czy sekcja zwłok potwierdzi tezę o wypadku? Będziemy o tym informować na bieżąco.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Jak to się stało, że tyle osób, również z Ukrainy, mieszka na plebanii?

Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Stanisława Biskupa jest niewielka, a na utrzymaniu ma nie tylko duży, zabytkowy kościół, ale też okazały budynek plebanii. Aby podratować budżet, proboszcz wynajmuje pokoje na piętrze, zwłaszcza przyjezdnym robotnikom pracującym w okolicznych firmach.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
32 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Wnikliwe oko Janko Muzykanta

Wnikliwe oko Janko Muzykanta wszystko widzi i notuje 

Trafione w sedno. Janko

Trafione w sedno. Janko Muzykant modli sie pod figurą, a diabła ma za skórą.

Człowiek nie żyje a redaktor

Człowiek nie żyje a redaktor martwi się jak urząd skarbowy

Ciekawe co ksadz na to.

Ciekawe co ksadz na to. Wynajmuje pokoje hmm. Ciekawe za ile i czy odprowadza podatek.

Popił i skoczył z parapetu

Popił i skoczył z parapetu czy z szafy, może też tańczył na stole.? Zeby rozbić głowę to trzeba nie lada siły, zwykły upadek w mieszkaniu nie zabije, bliskość mebli pozwoli tylko na osunięcie się i nabicia guza. . . W końcu przysłowie mówi że pijanemu sam Pan Bóg poduszkę podkłada.

ściągnijcie Ojca Mateusza …

ściągnijcie Ojca Mateusza … On co tydzień takie śledztwa wyjaśnia

Komentarz nieprzemyślany,bo

Komentarz nieprzemyślany,bo proboszcz tej parafii jest jednym z niewielu księży który udziela sakramentów wszystkim, którzy o nie poproszą i nie zdziera z ludzi pieniędzy. Z Czegoś parafia musi się utrzymać. Wynajmuje pokoje-i znowu ludzi boli. Podłość ludzka nie zna granic.

na utrzymaniu ma kosciol i

na utrzymaniu ma kosciol i niemala plebanie a na cholere jednemu czarnuchowi taki duzy dom ludzie nie maja gdzie mieszkac a katabach moze sie gonic po pokojach pytanie czy za wynaajem pokoji odprowadza podatek tak jak inni ludze,jezeli brakuje mu pieniedzy na utrzymanie to godziny ktore spedza codziennie w kosciele pozwola mu na spokojne poletatu przy innej pracy np.przy oczyszczaniu miasta.Dziwie sie ze ludzie dzja pieniadze wybudowali to bez zgody mieszkancow bo tak chcieli i za pieniadze ludzi pytanie czy jak wyscie sie budowali to katabach wam cos dolozyl napewno nie wrecz odwrotnie przy kazdej nadazajacej okazji wyciagnol swe chciwe lapska po wasze pieniadze

Racja jedyna porządna parafia

Racja jedyna porządna parafia z prawdziwym kapłanem. A ludziom żal sciska zwieracze.

Żeby wszyscy Księża byli tak

Żeby wszyscy Księża byli tak uczynni i bezinteresowni (dla ograniczonych stereotypami jest to swego rodzaju  przeciwbość w/w chciwości) jak Proboszcz przedmiotowej parafii, to instytucja kościoła miałaby się lepiej niż w obecnie.

Czy wy piszecie te komentarze

Czy wy piszecie te komentarze ze szpitala na Sądowej 18, bo jeżeli nie to czas najwyższy abyście się tam udali tylko tam jest dla was miejsce.

Jedyny który nie robił

Jedyny który nie robił problemu a znam go jeszcze z katechez z liceum, oby reszta tych prosiakow była jak On to pewnie więcej osób by przestało wątpić w tą gejowsko pedofilska sekte

Dziecka nie chciał ochrzcić.

Dziecka nie chciał ochrzcić. O nic nie pytał i od razu odesłał do swojej parafii. Jednak to nie jest tak że nie robi problemów z sakramentami.

Jednak własnie tak jest, że

Jednak własnie tak jest, że ksiądz Kazimierz nie robi problemów z sakramentami, przyjąłby wszystkich. Zrozumcie, że czasem pewnie musi odmówić. Powód?  Księżom ze świeckich parafii może nie spodobać się fakt, że ksiądz Kazik „zabiera”  im parafian, nie wiemy przecież jak to wszystko funkcjonuje. 

Proboszcz fary to wspaniały kapłan, bardzo dobry człowiek, pięknie realizuje swoje powołanie.

Bardzo dobrze, że pomaga innym ludziom wynajmując im pokoje. 

Proponuję aby czasem spojrzeć w innym kierunku niż tylko pieniądz.

Ksiądz Proboszcz jest

Ksiądz Proboszcz jest wspaniałym człowiekiem, przyjacielem innych, chętnie słucham jego mądrych kazań.

Oby więcel takich księży.

Kilka lat temu proboszcz

Kilka lat temu proboszcz pewnej parafii w Świeciu działał publicznie na niekorzyść ks.Grajewskiego,chyba z zazdrości,z tego co pamietam krążyła jakas petycja na rzecz poparcia ks.Kazimierza i na szczęście został w swojej parafii.To bardzo skromny,porządny czlowiek.

Kochamy naszego księdza

Kochamy naszego księdza Kazika, jest wspaniały !!!

Skromny, o wielkim sercu, taktowny i mądry.

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Biznes

Po trudnym dla samochodów okresie zimowym, warto pomyśleć o dokładnym odkurzeniu i kompleksowym myciu. Mało gdzie potrafią zająć się tym z taką pasją, jak...

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Jeżewie kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km. W namierzeniu pirata drogowego pomogli mieszkańcy.

Biznes

Od połowy 2023 r. trwa generalna rozbudowa zakładu firmy Haber w Dzikach koło Świecia.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Tego się chyba nikt nie spodziewał. - Wszystkie oferty przekroczyły o kilka milionów sumę zabezpieczoną na dokończenie budowy przedszkola - ubolewa wójt gminy Warlubie....

Wiadomości

W minioną sobotę blisko 200 osób świętowało ósme urodziny Fundacji Makowo. Podczas dyskoteki w tylu lat 80. prowadzono licytacje, z których dochód zostanie przeznaczony...

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim ZmarłegoZdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyLokalnej Grupy Działania "Gminy Powiatu Świeckiego" Udostępnij

Wiadomości

Jedni nazywają go Kamieniem św. Wojciecha, inni Diabelskim Kamieniem. Bez względu na genezę nazwy, stanowi sporą atrakcję turystyczną w powiecie świeckim. Wdecki Park Krajobrazowy...

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Biznes

Po trudnym dla samochodów okresie zimowym, warto pomyśleć o dokładnym odkurzeniu i kompleksowym myciu. Mało gdzie potrafią zająć się tym z taką pasją, jak...

Wiadomości

W miniony weekend dwóch kierowców zostało zatrzymanych przez policję dzięki reakcji świadków. Niechlubny rekordzista miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama