Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Wypadek na budowie. Do przygniecionych robotników wezwano śmigłowiec LPR

Prawdopodobnie źle wykonane szalunki były przyczyną dzisiejszego wypadku w Sulnowie przy ul. Bratkowej (gmina Świecie). Jeden z robotników został zabrany do szpitala.

Udostępnij
wypadek-na-budowie

REKLAMA

Wezwanie pomocy wpłynęło na numer alarmowy o godz. 13.40. Zgłoszenie sugerowało, że na budowie domu jednorodzinnego w Sulnowie doszło do poważnego wypadku, dlatego oprócz karetki pogotowia zadysponowano także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

- W czasie wylewania betonu zawalił się strop, w wyniku czego poszkodowanych zostało dwóch mężczyzn w wieku 33 i 59 lat - informuje asp. szt. Agnieszka Żokowska, pełniąca obowiązki oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.
REKLAMA

Po przyjeździe na miejsce służb ratowniczych okazało się, że sytuacja nie jest aż tak tragiczna, jak się wydawało. Jeden z mężczyzn był tylko mocno potłuczony. Lekarz uznał, że 33-latek nie wymaga jednak hospitalizacji. Drugiego, który niestety doznał urazu głowy, karetka zabrała do szpitala.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (7)

 1. Gdyby

  12 marca 2021 18:39

  Brak inspekcji pracy w tym

  Brak inspekcji pracy w tym kraju powoduje że pracownik w Polsce jest traktowany jak szmata. Już nawet o Chińczyków lepiej się dba jak o obywatela europejskiego kołchozu. Na tych budowach zabezpieczenia oraz BHP jest zerowe.

 2. Wacek

  12 marca 2021 20:52

  Ilość stępli pod nadprożem na

  Ilość stępli pod nadprożem na którym opiera się strop, mówi sama za siebie… 

  • Ja i on

   12 marca 2021 22:29

   lubię ekspertow 🙂 co jeszcze

   lubię ekspertow 🙂 co jeszcze widzisz? Bo ja widze ze nadproże nawet by nie musiało być podparte bo jest dawno wylane. 

  • Stempel

   12 marca 2021 23:17

   Stempel tki cię robił to jest

   Stempel tki cię robił to jest podpora .

 3. Mieszkaniec gminy

  13 marca 2021 11:08

  Po co o tym pisać jak nikt

  Po co o tym pisać jak nikt nie zginął? 

  • Kadrowiec

   14 marca 2021 09:36

   Po to że niedociągnięcia BHP

   Po to że niedociągnięcia BHP w firmach są nagminne,a potem jeszcze w protokołach napiszą, że pracownik nie zachował należytej ostrożności

 4. Piter

  14 marca 2021 14:04

  BHP jest dla mieczakòw

  BHP jest dla mieczakòw

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Reklama