Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Wypadek quada w żwirowni. Kierowca trafił do szpitala

W niedzielę w południe pogotowie, policję i straż pożarną powiadomiono o wypadku kierowcy quada. Wezwano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Udostępnij
wypadek

Wypadek wydarzył się w niedzielę około godz. 12.00 w gminie Dragacz.

- Doszło do niego w żwirowni w Górnej Grupie. Kiedy dotarli tam strażacy z miejscowej jednostki OSP i z państwowej straży, kierowca quada leżał na zboczu skarpy. Na miejscu były również pogotowie i policja - relacjonuje asp. Marcin Klemański z komendy powiatowej straży pożarnej w Świeciu.

Ratownicy zajęli się ustabilizowaniem odcinka szyjnego kręgosłupa 36-letniego mężczyzny.

Reklama
Reklama

Powiadomiono również Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Kiedy jednak okazało się, że poszkodowany może odbyć podróż do szpitala karetką, odwołano śmigłowiec.

- Kierowca był przytomny. Nie miał otwartych ran. To, na ile poważny jest uraz kręgosłupa, wykażą badania w szpitalu. Byli tam też inni kierowcy quadów, którzy wybrali się pojeździć w żwirowni, chociaż nie ma tam wyznaczonej do tego trasy - mówi Marcin Klemański.

Wyrobisko w Górnej Grupie jest często używane przez kierowców motocykli crossowych i quadów.

Trzy lata temu poważnemu wypadkowi uległ tam 35-letni motocyklista.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij
30 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

I jakoś cisza o karach za

I jakoś cisza o karach za nielegalną jazdę.

Ciekawe kiedy się policja i

Ciekawe kiedy się policja i straż leśna weźmie za tych co parowe we wyrwie rozjeżdżają 

Patologia nie zna granic

Patologia nie zna granic

Czy już mówiłem że LOVE PiS

Czy już mówiłem że LOVE PiS

Toć co wy piszecie każdy ma

Toć co wy piszecie każdy ma prawo sobie pojeździć motocyklem lub quadem a wypadki niestety się zdarzają. Życzcie poszkodowanemu szybkiego powrotu do zdrowia nooo i może jeszcze więcej ostrożności na przyszłość a nie ku…wa takimi pierdołami zaprzątacie sobie głowy

Na YT jest nawet ich kanał z

Na YT jest nawet ich kanał z filmami jak śmigają po tej żwirowni .większość przyjeżdża z Pruszcza gdańskiego 

Jakby siedzieli w domu przed

Jakby siedzieli w domu przed komputerem tez by było zle bo przecież zero aktywności fizycznej.

Ludzie mają takie a nie inne zainteresowanie i jest to ich sprawa.

Jazda na zwirowni nie powinna nikomu przeszkadzać.

Lepiej tam niż pod oknem złośliwego sąsiada ,który ma ból doopy i mu to przeszkadza.

Zamiast otwierać i udostępniać takie tereny dla tego rodzaju aktywności to coraz wiecej jest zakazów.

W Grupie też już nie wolno wjeżdżać.Stoją tablice informujące o zakazie.

Komu to przeszkadzało?Czyżby lepiej ryć po lasach i uganiać się z leśnikami?

Jeden lubi ciszę i ryby a ktoś inny ryk silników.

Wypadki się zdarzają nawet podczas wędkowania.

Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia dla poszkodowanego.

Las jest dla zwierząt dla

Las jest dla zwierząt dla wypoczynku w ciszy. Powinniśmy to szanować i doceniać. A to na quadach to się nazywa dewastacja lasu przyrody naturalnej. I jeszcze jedno. Kilku jeździło to impreza zgłoszona czy nielegalna, lekarz zapewniony? Czy leczenie na koszt państwa? 

a chodzac po lesie pieszo lub

a chodzac po lesie pieszo lub rowerem straszysz zwierzyne, takie samo prawo ma quad jak ty na spacerze w lesie.jak chcesz cisze  i spokuj to siec w domu i nie p….l ze las tylko dla ciebie

Tylko jak przeszła wichura

Tylko jak przeszła wichura koło Tlenia to kto pierwszy dojechał do poszkodowanych? Właśnie qudy… niektórzy widzą samo zło a ja widzę ludzi aktywnych  z pasją. Uważam że powinny powstać płatne tory dla tej grupy pasjonatów aby móc pojeździć legalnie. Napisała żona quadowca matka 2 ki dzieci jeżdżących na crosach.Lepiej to niż siedzieć i grać na kompie. Ale to tylko moje skromne zdanie…. życzę szybkiego powrotu do zdrowia 

Może doczekamy wreszcie ciszy

Może doczekamy wreszcie ciszy podczas spacerow? Ryk tych motorów od rana w niedziele do przyjemności nie należy. 

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Jeżewie kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km. W namierzeniu pirata drogowego pomogli mieszkańcy.

Biznes

Od połowy 2023 r. trwa generalna rozbudowa zakładu firmy Haber w Dzikach koło Świecia.

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim Zmarłego Zdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyStowarzyszenia Wspierania Rozwoju Gospodarczego Ziemi Świeckiej„Inkubator Przedsiębiorczości” Udostępnij

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Tego się chyba nikt nie spodziewał. - Wszystkie oferty przekroczyły o kilka milionów sumę zabezpieczoną na dokończenie budowy przedszkola - ubolewa wójt gminy Warlubie....

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim ZmarłegoZdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyLokalnej Grupy Działania "Gminy Powiatu Świeckiego" Udostępnij

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Jedni nazywają go Kamieniem św. Wojciecha, inni Diabelskim Kamieniem. Bez względu na genezę nazwy, stanowi sporą atrakcję turystyczną w powiecie świeckim. Wdecki Park Krajobrazowy...

Biznes

Po trudnym dla samochodów okresie zimowym, warto pomyśleć o dokładnym odkurzeniu i kompleksowym myciu. Mało gdzie potrafią zająć się tym z taką pasją, jak...

Wiadomości

W miniony weekend dwóch kierowców zostało zatrzymanych przez policję dzięki reakcji świadków. Niechlubny rekordzista miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama