Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Wypadek w Mondi. Mężczyznę pracującego na rusztowaniu przygniotła suwnica

We wtorek przed południem doszło do wypadku na terenie zakładu Mondi Świecie.

Udostępnij
271541122_346393677301579_8638433981714697761_n

REKLAMA

Straż pożarna dostała zgłoszenie o wypadku w Mondi o godz. 11.06.

Reklama
Reklama

- W akcji uczestniczyły zastępy państwowej i zakładowej straży pożarnej Mondi. Wezwano także dwa zastępy Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego z Bydgoszczy, bo do zdarzenia doszło, jak wynika ze wstępnych informacji, około 8 metrów nad ziemią - relacjonuje asp. Marcin Klemański z komendy powiatowej straży pożarnej w Świeciu.
REKLAMA

Znajdującego się na rusztowaniu mężczyznę przygniotła suwnica.

Na razie nie ma informacji, w jakich okolicznościach doszło do wypadku, ani jak poważne są obrażenia poszkodowanego.

Reklama
Reklama

- Przed chwilą mężczyzna został zabrany do szpitala z urazem nogi. W tej chwili jeszcze nie dysponujemy informacjami, czy jest złamana i czy doszło do obrażeń wewnętrznych - mówi Marcin Klemański ze świeckiej straży.
REKLAMA

- Mogę potwierdzić, że na terenie jednego z zakładów w Świeciu doszło do wypadku, w którym ucierpiał 45-letni mężczyzna. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - informuje podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Reklama
Reklama

Policja prowadzi postępowanie w sprawie wypadku.

Aktualizacja
Poszkodowany mężczyzna z urazem nogi i miednicy trafił najpierw do szpitala w Świeciu, skąd został przetransportowany do innej lecznicy śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

redakcja@extraswiecie.pl
REKLAMA

Reklama
Reklama

Mieszkania na osiedlu Marianki. Sprawdź ofertę Apartado Development [wideo]

Udostępnij

Komentarze (66)

  1. Jan

    18 stycznia 2022 13:08

    A gdzie bhpowcy byli???? 

    A gdzie bhpowcy byli???? 

    • Sander

      18 stycznia 2022 13:10

      Obok ciebie

      Obok ciebie

    • Iwon

      18 stycznia 2022 13:14

      Dobrze że jeszcze nie

      Dobrze że jeszcze nie zapytasz gdzie była matka w tym czasie …

      • Miś

        19 stycznia 2022 08:30

        Matka siedzi z tyłu!

        Matka siedzi z tyłu!

    • Czytelnik

      18 stycznia 2022 13:16

      A co, behapowcy mają pilnować

      A co, behapowcy mają pilnować każdego zadania i każdej czynności w zakładzie? Masz ty rozum? 

      • Batman

        18 stycznia 2022 14:36

        No raczej od tego są a nie

        No raczej od tego są a nie panoszyć sie po zakładzie i stresować pracowników jak żandarmi 

    • EC

      18 stycznia 2022 13:43

      BHPowcy byli zajęci pisaniem

      BHPowcy byli zajęci pisaniem kolejnych instrukcji,   wypisywaniem żółtej kartki za brak ochronnikow sluchu albo za to ze ktos nie trzymał sie poręczy przy schodach.

      • Neon

        18 stycznia 2022 13:48

        To u was sa kary za

        To u was sa kary za nietrzymanie się poręczy???

        Ja pier….. co za zakład !!!  Buahahahah 

        Dobrze ze za radą pracownikow nie skaldalem tam nawet CV

        • A

          18 stycznia 2022 17:38

          Bo to jest pojebany zakład

          Bo to jest pojebany zakład pracy. Nawet mają tabliczkę trzymaj się poręczy xD

    • 45latwZCP.

      18 stycznia 2022 15:57

      Z mojego

      Z mojego kilkudziesięcioletniego doświadczenia jestem przekonany, że poszkodowany miał przeszkolenie behape. Co by tu jeszcze dodać? Aha, zapomniałbym. Debilu.

  2. Iza

    18 stycznia 2022 13:14

    Stali obok ale jednak suwnica

    Stali obok ale jednak suwnica była ciut za ciężka nie dali rady zatrzymać….

  3. Baran

    18 stycznia 2022 13:32

    A to w tym zakładzie są

    A to w tym zakładzie są wypadki? Nie wiedziałem…

    • EC

      18 stycznia 2022 13:40

      Tak, ale zawsze winny jest

      Tak, ale zawsze winny jest pracownik

      • XDD

        18 stycznia 2022 14:13

        A kto jest winny skoro

        A kto jest winny skoro pracownik popełnił błąd?

        • Real

          18 stycznia 2022 14:22

          Dzieciaku, oddaj mamie

          Dzieciaku, oddaj mamie telefon.

        • XxDd

          18 stycznia 2022 14:23

          No chyba odpowiedź jest

          No chyba odpowiedź jest zawarta w twoim pytaniu.

      • EC

        18 stycznia 2022 15:31

        A Ty kolego pierwszy raz w

        A Ty kolego pierwszy raz w takim zakładzie pracujesz,że nie wiesz że pracownik ma zawsze winę.

    • xxx

      18 stycznia 2022 15:20

      Nie, w tym zakładzie nie ma

      Nie, w tym zakładzie nie ma wypadków,wszystkoto są oszczercze pomówienia.

    • Tryt

      18 stycznia 2022 16:07

      Ciekawe spostrzeżenie. Baran,

      Ciekawe spostrzeżenie. Baran, nie wiedział, ale myśli, że myśli. 

  4. Wpc

    18 stycznia 2022 13:34

    Kiedyś to wszystko pierdolnie

    Kiedyś to wszystko pierdolnie 

    • Jest i

      18 stycznia 2022 19:27

      Jasnowidz

      Jasnowidz

  5. Kasa

    18 stycznia 2022 13:38

    I po premii

    I po premii

    • Wódz

      18 stycznia 2022 14:29

      Ciekawe czy po premi dostanie

      Ciekawe czy po premi dostanie BHP owiec którego konspekt bezp sie znowu nie sprawdził proponuje audyt i niech tam głowy polecą nie będą sie tak szurszyli na zakładzie paniska

  6. Cięć z 3

    18 stycznia 2022 13:44

    ciekawe czy żona bhpowca

    ciekawe czy żona bhpowca gotowała w tym czasie obiad w kasu czy bez.

    • Madzia G.

      18 stycznia 2022 16:04

      Pierdoło, bez rozumu. Obiad

      Pierdoło, bez rozumu. Obiad gotuje się w „kasu” czy kuchni? 

      • Danek

        19 stycznia 2022 16:08

        Ty się tu krowo nie udzielaj

        Ty się tu krowo nie udzielaj i szoruj te gary. Jak nie rozumiesz o co chodzi to zamkni mordę i pucuj ten gar. Masz jeden zwój inteligencji więcej od kury tylko po to żebyś nie srała na podwórku. Ptfu

  7. Zulu hula

    18 stycznia 2022 14:01

    Pracowałem w tym burdelu tak

    Pracowałem w tym burdelu tak durnych ludzi z BHP już nigdy nie spotkałem sami piszą by nie przechodzić pod tamborem gdyż zostanie natychmiast zwolniony a sami to robią. Wypadki były są i będą. A to przez straszenie ludzi karami. Na MONDI nie wolno palić tytoniu a i tak ludzie palą po w ukryciu. Jak możecie państwo poszukajcie pracy gdzieś tylko nie w MONDI. P.S. bez głupich komentarzy.

    • Onyx

      18 stycznia 2022 14:19

      Ludzie już szukają pracy

      Ludzie już szukają pracy wszedzie tylko nie w Mondi.

      Nie ma komu pracowac, nawet CV ludzie nie składają. 

      Jak ktoś przyjdzie to po kilku miesiacach sie zwalnia jak ma trochę oleju w glowie. 

      Z drugiej strony przychodzą ludzie ktorzy maja dwie lewe ręce do wszystkiego, nic nie potrafia. Nie ma z nich żadnego  pożytku i trzymają ich zeby liczba osob sie zgadzala, a robic za nich musza inni. Jakby ich zwolnili trzebaby zaplacic innym nadgodziny, no ale to trzeba zapłacić komus i jeszcze musi  byc ktos kto bedzie chcial robic te nagdodziny.

      • Loki

        19 stycznia 2022 08:00

        u nas w Railu jest kilku

        u nas w Railu jest kilku którzy nawet wydzwaniają czy mogą przyjść na nadgidziny

    • 18.01.22 16:11

      18 stycznia 2022 16:12

      Twój w zupełności wytarczy.

      Twój w zupełności wytarczy. @Zulu niczym prostak, hula.

      • Zulu hula

        18 stycznia 2022 16:39

        Prostak to sam jesteś a może

        Prostak to sam jesteś a może prosiak. Boli jak długo pracujesz w firmie w której jest obóz pracy i durnie walczący jak szczury

  8. Quest

    18 stycznia 2022 14:17

    Kiedyś ten zakład coś znaczył

    Kiedyś ten zakład coś znaczył teraz nikt tam nie chce pracować bhp chore umysły .dziwię się tylko przewoźnikom że chcą tam jeszcze podstawić auta na załadunku papier 6godz czekania pod rampa bo nie ma komu ładować 

    • A

      18 stycznia 2022 17:44

      Na grupach kierowców

      Na grupach kierowców zawodowych fajne kwiatki o tej firmie można znaleźć. I to słynne palenie dokumentów rządowych.

      • JakJuż

        18 stycznia 2022 18:45

        Rozwłóknianie a nie palenie

        Rozwłóknianie a nie palenie

  9. Mały

    18 stycznia 2022 14:40

    Nie ma ludzi do roboty?

    Nie ma ludzi do roboty? Przenieść BHP owca niech zademonstruje na nocnej zmianie jak sobie radzi z przepisami jak nie to do ukarania 

  10. Stach

    18 stycznia 2022 14:40

    Znów wypadek?, Przecież tam

    Znów wypadek?, Przecież tam kierownik kierownika pogania kierownikiem, robić nie ma komu i jeszcze wypadki?

  11. emerytowany

    18 stycznia 2022 14:45

    Tak odcinacie ta gałąź na

    Tak odcinacie ta gałąź na której siedzicie. Pomyśl co by było ze Świecia jakby Mondi nie było

    • Anonim

      18 stycznia 2022 14:59

      Pewnie byś nie miał emerytury

      Pewnie byś nie miał emerytury i się nie mądrzył jak to za cełułozy byli

      • Mer

        18 stycznia 2022 15:12

        Ludzie poradzą sobie

        Ludzie poradzą sobie doskonale, zapewniam Pana. To już inne czasy.

        • Mieszkaniec

          18 stycznia 2022 15:58

          A Świecie by było zapomniana

          A Świecie by było zapomniana dziurą 

          • Drab

            18 stycznia 2022 18:35

            A kogo obchodzi  Świecie?

            A kogo obchodzi  Świecie? Zatrudnij się w tym obozie i utrzymuj miasto

    • A

      18 stycznia 2022 17:48

      Obok Maca za szpitalem ma być

      Obok Maca za szpitalem ma być budowane duże centrum logistyczne. Myślę, że trochę pracowników z MONDI konkurencja zabierze.

  12. Świecznik

    18 stycznia 2022 14:50

    Prawda że tam kierownik na

    Prawda że tam kierownik na kierowniku a od bhp dyrektor i co z tego. Komu jest lepiej

    • Nick

      18 stycznia 2022 19:41

      Kierowników narobili ze 40 że

      Kierowników narobili ze 40 że ludzi już nawet nie informują

  13. A Push Head

    18 stycznia 2022 14:50

    Pytam się.

    Pytam się.

    – Gdzie był i co robił nadzorujący zadanie?

    – Kto dopuścił pracownika do pracy przy nierozbrojonej suwnicy?

    – Czy wcześniej został wykonany audit?

    • Szkolenie

      18 stycznia 2022 16:05

      To wszystko najpierw trzeba

      To wszystko najpierw trzeba wiedzieć 

  14. alibaba

    18 stycznia 2022 15:15

    Sugeruje jeszcze aktualizacje

    Sugeruje jeszcze aktualizacje systemu zrobić w godzinach szczytu 

    • Co

      18 stycznia 2022 16:06

      Co

      Co

  15. były pracownik

    18 stycznia 2022 16:24

    Ciekawe, nikt nie chce

    Ciekawe, nikt nie chce pracować, samochody wyjeżdżają z Mondi załadowane produktami pod dach. Wobec tego mam pytanie do czubków robiących z tej firmy zakład karny, czyżby w Mondi pracowały same roboty? Gdyby nie ten zakład nie przywieziono by w latach 70-80 waszych starych, do Świecia w kanach do mleka.

    • jan77

      18 stycznia 2022 16:33

      nazwisko niewychowany tchorzu

      nazwisko niewychowany tchorzu podaj!!!

      • Znam go

        18 stycznia 2022 19:00

        Na EC robił. 

        Na EC robił. 

  16. Wyraz

    18 stycznia 2022 16:26

    MONDI to najlepsza firma na

    MONDI to najlepsza firma na Świeciu, dbałość o BHP jest na najwyższym poziomie. I ❤️ MONDI.

    • Zulu

      18 stycznia 2022 16:51

      Chyba jeszcze nie pracowałeś

      Chyba jeszcze nie pracowałeś pracowałaś w filmie gdzie BHP jest na wysokim poziomie to jest po prostu idiotyzm którego idiotyzm. Zacząłem pracować w niemieckiej firmie podobnym charakterze i nie ma idiotyzmu. Jest spokój dla pracujących ludzie przychodzą szkolenia i nie ma.

      • Anonim

        18 stycznia 2022 17:11

        Możesz to przetłumaczyć na

        Możesz to przetłumaczyć na polski?

  17. Mondi the best

    18 stycznia 2022 17:20

    Mondi rządzi, mondi radzi,

    Mondi rządzi, mondi radzi, mondi nigdy Cię nie zdradzi! A tymczasem na szychtę Knapy, bo tony trzeba nawijać. 

  18. BHP

    18 stycznia 2022 18:29

    Wszyscy jesteście święci

    Wszyscy jesteście święci widać że MONDI tylko pisze i ma problem.Zwolnijcie się i pójdźcie gdzie indziej gdzie jest lepiej a nie narzekacie jak małe dzieciaki. 

    • Wiesiek

      18 stycznia 2022 20:02

      Jesteś chamem i po chamsku

      Jesteś chamem i po chamsku cwaniaczku wypowiadasz się. W Mondi jest wielu pracowników którzy się angażują i odrobinę im zależy na robocie choć pensje wcale nie są jakąś górą pieniędzy, ale dzięki takim ja ty buraku, jest to skutecznie zabijane i powoduje niechęć do pracy w tej f-mie.

      • Nikt znany

        19 stycznia 2022 18:27

        Pracowałem w tej super firmie

        Pracowałem w tej super firmie trochę ponad 20 lat ale w momencie kiedy zaczęła ta firmą rządzić banda fircykow w garniturach i rozpoczął się wyścig szczurów to powiedziałem dość. Dziś pracuje u normalnego pracodawcy gdzie kompetentny pracownik jest doceniany i nie ma atmosfery korpo mimo że firma ma ISO i ponad kilkuset pracowników.

        WSZĘDZIE ALE NIE W MONDI

  19. Bura suka referentka

    18 stycznia 2022 18:33

    Uffff jest już mail od BHP ze

    Uffff jest już mail od BHP ze prowadzone jest dochodzenie w celu wskazania i ukarania winnych, teraz jestem już spokojna, jestem bezpieczna.

  20. Chłop

    18 stycznia 2022 19:25

    Taka zaj….ą remizę w

    Taka zaj….ą remizę w Świeciu sobie postawili a do wypadku posiłki i tak trzeba z Bydgoszczy wzywać. Ot taka gospodarność naszymi podatkami

    • Gordon

      19 stycznia 2022 10:03

      Najpierw się doucz, poczytaj,

      Najpierw się doucz, poczytaj, a potem komentuj. W Straży Pożarnej są specjalistyczne grupy, np wysokościowe, wodno-nurkowe, chemiczne…w tym zasadnym przypadku z klucza musi być zadysponowana właśnie grupa wysokościowa, która w naszym województwie jest tylko w Bydgoszczy…

  21. Karol

    18 stycznia 2022 20:33

    Witam przecież to będzie jego

    Witam przecież to będzie jego wina szkoda faceta. Też kiedyś miałem wypadek w tej firmie dajcie spokój. Liczy się tylko tabelka zero wypadków. 

  22. Kondor

    18 stycznia 2022 21:23

    To Ni jest wypadek. Wypadek

    To Ni jest wypadek. Wypadek jest jak ktoś umrze. 

    To było hm…. zdarzenie czyli tabelka liczy dni normalnie…

  23. praca na wysokości

    19 stycznia 2022 12:06

    kto jest taki głupi że każe

    kto jest taki głupi że każe ludziom pracować w takich goraczkach na wysokości galeri a w dodatku nie wyłączonego napięcia suwnicy niech sam debil tam wejdzie i pracuje bo produkcja musi iść

  24. Cenzura