Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Wystawa w rocznicę śmierci Lidii Pogody, żony byłego burmistrza Świecia

25 października minął rok od śmierci Lidii Pogody. Nie wszyscy wiedzą, że żona wieloletniego burmistrza Świecia pasjonowała się sztuką i sama tworzyła obrazy, ceramikę i batik.

Udostępnij
mo-maz-nie-zna-slowa-emerytura

REKLAMA

Lidia Pogoda była świecianką. Początkowo pracowała w Celulozie, a potem jako nauczycielka, najpierw w Szkole Podstawowej w Czaplach, a potem w Szkole Podstawowej nr 1 w Świeciu. W 2006 r. przeszła na emeryturę. To wtedy zdecydowała się na rozszerzenie artystycznych pasji.

Uczestnictwo w organizowanych przez Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu zajęciach, warsztatach i plenerach umożliwiło jej dostrzeżenie i rozwinięcie swoich umiejętności plastycznych.
REKLAMA

Jedna z prac Lidii Pogody

REKLAMA

Liczne plenery malarskie, zajęcia z rysunku, grafiki, batiku oraz zajęcia ceramiczne dawały jej wiele radości, satysfakcji i czuło się, że wynika to z jej wewnętrznej potrzeby. W domu zorganizowała sobie pracownię plastyczną, w której spędzała dużo czasu, a podczas choroby sztuka i łono natury były dla niej wytchnieniem i potężną dawką pozytywnej energii – czytamy w informacji dotyczącej wystawy, której organizatorem jest OKSiR.


Wernisaż wystawy malarstwa, rysunku, ceramiki i batiku Lidii Pogody odbędzie się w sobotę 6 listopada o godz. 18.00 w Galerii Okno w Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu (ul. Wojska Polskiego 139). Wystawę można oglądać do 21 listopada.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama