Chodzi o kiełbasy surowa metka bawarska (numer partii 20190516) o terminie przydatności do spożycia do 30 maja i polska w folii (numer partii 20190515), której data ważności upływa 4 czerwca. Ich producentem jest Zakład Masarski Różycki i Wilkowski z Miedzna (gmina Osie).
REKLAMA
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Świeciu ustalił, iż kwestionowanych partii nie ma w magazynie zakładowym. Kwestionowane produkty sprzedano klientom indywidualnym poprzez sklepy firmowe lub inne sklepy detaliczne na terenie województwa kujawsko-pomorskiego oraz pomorskiego. Ponadto Powiatowy Lekarz Weterynarii w Świeciu zakazał podmiotowi produkcji produktów niepoddanych obróbce termicznej do czasu uzyskania zadowalających wyników badań mikrobiologicznych. Nie należy spożywać wskazanych w komunikacie partii produktów – czytamy w komunikacie Głównego Inspektora Sanitarnego.
REKLAMA
Zakażenie bakterią Listeria monocytogenes powoduje listeriozę. Jej główne objawy to sepsa, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych i zapalenie mózgu.
Jak informuje „Gazeta Pomorska”, Zakład Masarski Różycki i Wilkowski wystosował oświadczenie, z którego wynika, że po otrzymaniu informacji o wykryciu bakterii w próbach wyrobów, wprowadzono procedury, które mają na celu wycofanie ich z rynku. Producent zapewnia, że kwestionowanych kiełbas nie ma już w hurtowniach i sklepach.
ZAmknąć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ZAmknąć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!