Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Zamieszanie z ulicą 10 Lutego. Jednak nie będzie bajecznie tanio

Miasto nie będzie ogłaszało drugiego przetargu na modernizację ul. 10 Lutego, mimo zamieszania z jedną z ofert. Okazała się... zbyt niska.

Udostępnij
10-lutego-2c

REKLAMA

Jak już informowaliśmy, Świecie zamierza przebudować ostatni odcinek ul. 10 Lutego. Firmy miały czas na składanie ofert do 8 lipca. Wpłynęły dwie. Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów w Kozłowie gotowe było wykonać inwestycję za 1 mln 519 tys. zł, natomiast Zakład Drogowo-Mostowy w Świeciu za 229 tys. zł.

- Druga oferta jest rażąco niska. W żadnej mierze nie przystaje do realiów finansowych. Po prostu nie da się przeprowadzić tej inwestycji za tak małą kwotę - mówi Paweł Knapik, zastępca burmistrza Świecia.

Miasto nie podejrzewa dumpingu, czyli sztucznego zaniżania ceny. Winny okazał się tzw. czynnik ludzki.

- Złożono niekompletne i niewłaściwe dokumenty. Część z nich dotyczyła innego przetargu - wyjaśnia wiceburmistrz.
REKLAMA

Jak zapowiada Paweł Knapik, oferta Zakładu Drogowo-Mostowego zostanie odrzucona. Nie będzie jednak kolejnego przetargu, mimo że propozycja drugiej firmy, Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów, jest o 500 tys. zł wyższa od kwoty, jaką zaplanowano na przebudowę ul. 10 Lutego.

Gmina zdaje sobie sprawę, że przy gwałtownie rosnących w ostatnim czasie cenach materiałów budowlanych i robocizny, a co za tym idzie, cenach usług firm budowlanych, przeprowadzenie tej inwestycji za mniej niż 1,5 mln jest mało prawdopodobne. Wydatki na ten cel rezerwowano w budżecie gminy jesienią ubiegłego roku, a więc w innych realiach.
REKLAMA

- Będziemy chcieli dołożyć PBDiM brakujące pół miliona - zapowiada Paweł Knapik.

Prace mają potrwać przez cztery miesiące od podpisania umowy.

Przebudowa ul. 10 Lutego obejmie około 250-metrowy odcinek między ul. Mickiewicza a kościołem św. Andrzeja Boboli. Zostanie tam położona od podstaw kanalizacja deszczowa i wymieniona sieć wodociągowa z przyłączami. Pojawi się też nowy asfalt.
REKLAMA
Chodnik wzdłuż budynków będzie wyłożony polbrukiem, ale po drugiej stronie, koło starego cmentarza, żywicą epoksydową. Ma ona strukturę podobną do pumeksu i dobrze przepuszcza wodę. Dzięki temu nie zostaną jej pozbawione korzenie drzew rosnących wzdłuż cmentarza, co uchroni je przed uschnięciem.

Po zakończeniu prac zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu. Z dwukierunkowego na jednokierunkowy - od ul. Mickiewicza do ul. Gimnazjalnej. Wzdłuż starego cmentarza powstanie parking, na którym kierowcy będą stawiać samochody ukośnie, w tzw. jodełkę. Dzięki temu zmieści się ich o kilka więcej niż dotąd.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA
Na sprzedaż kawalerka w Świeciu, 35 m kw., parter. Więcej informacji tutaj.


Udostępnij

Komentarze (7)

 1. Mieszko

  18 lipca 2021 22:41

  Od początku było wiadomo, że

  Od początku było wiadomo, że coś musialo być nie tak z tą niska ceną. W każdym razie już dawno czas na remont tej ulicy. 

 2. Tomcio ze Świecia

  19 lipca 2021 01:32

  Czyżby miasto już szukało

  Czyżby miasto już szukało kasy na ten remont. Może ktoś się w końcu zainteresuje kolejnym dniem ciemności na ulicach w porach nocnych. Może miasto wytłumaczy dlaczego nie działa kolejny dzień oświetlenie miasta. Nie po to płacone są podatki by wieczorami poruszać się po mieście w ciemnościach. 

 3. Oko

  19 lipca 2021 09:49

  Zapewne będzie jakąś głupia

  Zapewne będzie jakąś głupia odpowiedź na brak oświetlenia,na starym mieście od tygodnia brak oświetlenia 

 4. Adamm

  19 lipca 2021 11:33

  Narzekacie na brak

  Narzekacie na brak oswietlenia a ktos z Was to chciaz zgłosił i zapytał co jest przyczyną? 

 5. Oko

  19 lipca 2021 11:47

  Zgłosił???To w tak bogatym

  Zgłosił???To w tak bogatym mieście nie ma służb monitorujących miasto!!!!!!!!!!

  • Anonim

   19 lipca 2021 12:01

   Zaskocze Cię, zgłaszasz 

   Zaskocze Cię, zgłaszasz  telefonicznie do urzedu tak mi w świeckiej enei powiedzieli

   • Śmieszne

    19 lipca 2021 15:07

    Czyli nie ma zgłoszenia = nie

    Czyli nie ma zgłoszenia = nie ma awarii

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W sobotę po raz trzynasty odbył się Kociewski Rajd Enduro. Wystartowało w nim 136 uczestników z całej Polski, w tym również zawodnicy z powiatu...

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Reklama