Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Zapadła ostateczna decyzja w sprawie oddziału banku w Grucznie

Pod petycją przeciwko likwidacji zlokalizowanego w Grucznie punktu kasowego świeckiego Banku Spółdzielczego podpisało się 600 osób. Akcja, zainicjowana przez dwóch radny, nie przyniosła jednak spodziewanego rezultatu.

Udostępnij
gruczno_44

REKLAMA


Na tablicach informacyjnych w Grucznie właśnie zawisło pismo, które jest ostatecznym stanowiskiem zarządu banku w tej sprawie.

Pod petycją w sprawie obrony zlokalizowanego w Grucznie punktu kasowego Banku Spółdzielczego w Świeciu podpisało się 600 mieszkańców. Nie tylko Gruczna, ale też wielu okolicznych wsi. Jak skrupulatnie policzyli bankowcy, tylko 121 z nich, to klienci Banku Spółdzielczego w Świeciu, czyli 20 proc. spośród wszystkich, którzy złożyli podpis.

Jednak koronnym argumentem, który ma przekonać mieszkańców do tego, że nie ma ratunku dla placówki są inne wyliczenia. W styczniu 2021 r. dokonano tam 817 wpłat kasowych, w lutym 901. Uzyskana z tego tytułu prowizja to zaledwie 57 proc. w styczniu i 53 proc. w lutym kosztów utrzymania placówki. Oznacza to, że bank musi dokładać do interesu. Dlatego zapadła ostateczna decyzja o likwidacji oddziału.
REKLAMA

- To wielka szkoda, że taka duża wieś pozostanie bez oddziału bankowego - ubolewa Jan Chudziński, radny i sołtys Gruczna. - Wspólnie z radnym Waldemarem Chudym rozpoczęliśmy już rozmowy z dwoma innymi bankami. Być może któryś  z nich zechce zająć miejsce Banku Spółdzielczego w Świeciu. 

Poniżej publikujemy pismo zarządu banku.
REKLAMA

      

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (8)

 1. Ula

  17 marca 2021 12:09

  I prawidłowo 

  I prawidłowo 

  • Gruczniak

   17 marca 2021 14:28

   A tobie grubasie powinni

   A tobie grubasie powinni Rossmanna zamknąć w tym świeciu to nikt by cie oglądać nie musiał,bo z nory naturalnego ryja byś nie wystawiła.sztuczny pustaku

   • Ala1

    17 marca 2021 17:00

    Zamilcz brudasie bramowy

    Zamilcz brudasie bramowy

    • Gruczniak

     17 marca 2021 23:19

     ,brudasie bramowy?, do czego

     ,brudasie bramowy?, do czego nawiązujesz? Pani ula i ala pewnie się nie brudzą przy pracy ,bo sieroty siedzą na państwowych zasiłkach czekając aż wpłynie coś…,a między czasie od mamy itp bez wstydu i ambicji życiowej ciągną…bank jest zamykany nie ze względu na info z artykułu.

     • Alano

      18 marca 2021 09:20

      Płaczesz buraku że bank

      Płaczesz buraku że bank zamykają a byłeś chociaż raz w nim??  Żyjesz że sprzedaży butelek żresz to co psy zostawia a na forum madrujesz. ..filozof od buzona się znalazł.

 2. BS

  18 marca 2021 08:59

  Teraz niech Sołtys otworzy

  Teraz niech Sołtys otworzy sklep z kolarzówkami 🙂

 3. Ojoj

  18 marca 2021 10:46

  Etam bank,gorzej jak zamkną

  Etam bank,gorzej jak zamkną bur-del.

  • Radek

   18 marca 2021 11:34

   A jest cos ciekawego?? 

   A jest cos ciekawego?? 

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama