Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Zaparkowanie koło Nowego Szpitala przestanie graniczyć z cudem

Powiat zapowiada budowę sporego parkingu oraz remont dróg dojazdowych i chodników w obrębie Nowego Szpitala w Świeciu. Jeszcze w tym roku powinien być gotowy projekt. Kto zapłaci za jego realizację?

Udostępnij
parking-szpital

REKLAMA

Brak miejsc parkingowych w obrębie świeckiego szpitala to stała już bolączka. Nic w tym dziwnego, zważywszy na fakt, że w czasach, gdy budowano lecznicę, tylko nieliczni posiadali auto.

Nikomu wtedy nie przyszło do głowy, że za kilkadziesiąt lat sytuacja będzie wyglądała zupełnie inaczej i istniejący parking z trudem pomieści auta pracowników szpitala oraz osób odwiedzających pacjentów czy przyjeżdżających do lekarza lub na badania.

Reklama
Reklama

Jest jednak nadzieja na to, że już w przyszłym roku skończą się problemy. Powiat zapowiada budowę sporego parkingu oraz remont dróg dojazdowych i chodników w obrębie Nowego Szpitala w Świeciu.
REKLAMA

- Planujemy zwiększyć liczbę miejsc parkingowych o około 50 - mówi Józef Gawrych, kierownik Wydziału Budownictwa i Ochrony Środowiska w Starostwie Powiatowym w Świeciu. - Parking powstanie na tyłach głównego budynku szpitala. Mowa o placu wcześniej wykorzystywanym jako lądowisko dla śmigłowców.

Jednak plany inwestycyjne są znacznie obszerniejsze. Obejmują one także dziurawą drogę dojazdową do budynku oddziałów płucnego i zakaźnego oraz Domu Pomocy Społecznej. Nową nawierzchnię ma też zyskać chodnik przed głównym wejściem.
REKLAMA
Mieszkania na sprzedaż na nowym osiedlu w Świeciu. Zapraszamy na wirtualny spacer po jednym z nich. Więcej wizualizacji i dodatkowe informacje na www.apartado.pl

Reklama
Reklama

Na razie nie wiadomo, jakie koszty wchodzą w rachubę. Pewne jest natomiast to, że większą część tego ciężaru finansowego weźmie na siebie powiat. Dlaczego on, a nie prywatna spółka zarządzająca i czerpiąca zyski z działalności szpitala?

- Jesteśmy właścicielem terenu, na którym znajduje się szpital - tłumaczy Józef Gawrych, będący również etatowym członkiem zarządu powiatu. - Powiększamy więc wartość naszego majątku. To po pierwsze. Po drugie, robimy to w interesie mieszkańców całego powiatu, którzy od dawna zwracają uwagę na problem z brakiem miejsc parkingowych.
REKLAMA

Dodatkową motywacją do działania była możliwość uzyskania preferencyjnego kredytu z Banku Gospodarstwa Krajowego. To właśnie z tych środków zrobiono porządek z parkingiem przed budynkiem na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Laskowickiej, gdzie znajdowała się dawniej siedziba starostwa, a obecnie mieści się m.in. Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Proponuję zrobić parking

Proponuję zrobić parking piętrowy, bo 50 miejsc to niestety mało 🙁 

dobre …wszystko daje miasto

dobre …wszystko daje miasto a własciciel szpitala bierze pieniądze ..nie ma się kto za to zabrac…dotacje do szpitala i teraz do gruntów….a co miasto ma ze szpitala ? tylko wydatki a gdzie dochody? 

O ja wkoncu inne zdjęcie ma

O ja wkoncu inne zdjęcie ma ten szpital . Może wkoncu będzie wyglądał jak nowy są pewnie na to duże szanse jak na zdj złączone … 

Wszyscy tylko narzekają na

Wszyscy tylko narzekają na szpital aby tylko trzymać się od niego z dala, a parking jaki by nie wybudowali będzie cały czas za mały. 

Reklama

ja uważam że na tyłach

ja uważam że na tyłach budynku powstanie komis szpitalny,a pacjent przyjmując się do tego szpitala dostanie odrazu gotowy do podpisania kwit,że w przypadku zgonu (co w tym szpitalu raczej jest pewne) szpital sprzeda auto. Tak ,że niedługo każdy będzie mógł sobie wybrać kolorek.

Niektórym piszącym posty,

Niektórym piszącym posty, ptasia grypa w postaci kaczego wirusa, nieźle poprzestawiała mebelki w głowach.

Chodnik i wejście główne do

Chodnik i wejście główne do szpitala to wspaniała wizytòwka zarządzających tym obiektem, wstyd. Tam pacjęci mają dobrą ściieżkę rehabilitacyjną

50 miejsc ma rowiązać problem

50 miejsc ma rowiązać problem? Przecież tam jest miejsca na dziesięć razy tyle miejsc i to by problem rozwiązało.

Reklama

Właściciela interesują tylko

Właściciela interesują tylko zyski,wszystkie inwestycje robi nie za swoje nawet po cichu zamontowano anteny telefonii komórkowej aby promieniowanie dobijało ludzi a właściciel napełniał kabze

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W ubiegłą sobotę doszło do tragicznego wypadku w zakładzie produkującym wyroby mleczarskie.

Wiadomości

Do dramatycznego zdarzenia doszło podczas dzisiejszych zawodów na stadionie Wdy Świecie.

Wiadomości

W czwartkowe popołudnie nad naszym regionem przeszły gwałtowne opady deszczu i gradu.

Wiadomości

We wtorek po południu doszło do wypadku pod Świeciem. Poszkodowane jest 10-letnie dziecko.

Wiadomości

Czy w przyszłym roku mieszkańcy będą mogli w końcu korzystać z nowego budynku z barem, salą na 80 osób i tarasem w Decznie? Dziś...

Wiadomości

Wyobraźcie sobie - przejeżdżacie przez przejazd w Laskowicach sprawnie i bez stresu, że spóźnicie się do pracy lub do lekarza. Marzenie? Na razie tak,...

Reklama
Reklama

Wiadomości

We wtorek późnym popołudniem doszło do wypadku na ul. Sportowej w Świeciu. Kierowca volkswagena potrącił rowerzystę i uciekł, zostawiając samochód.

Wiadomości

Kościół katolicki świętuje dziś uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, potocznie nazywaną Bożym Ciałem. W Świeciu największa procesja przeszła ulicami osiedla Marianki.

Wiadomości

Ponad 150 osób postanowiło w niedzielne popołudnie zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego fundacji DKMS.

Styl życia

Prawie 400 dorosłych i dzieci wzięło udział w niedzielę w pierwszej edycji biegu "Świecki szturm".

Wiadomości

Jechał traktorem całą szerokością jezdni i ledwie trzymał się w fotelu. Świadek powiadomił policję, podejrzewając, że mężczyzna jest pijany.

Wiadomości

We wtorek w Czaplach poszkodowany został 10-latek. Policja podaje okoliczności zdarzenia.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Do dramatycznego zdarzenia doszło podczas dzisiejszych zawodów na stadionie Wdy Świecie.

Wiadomości

W czwartkowe popołudnie nad naszym regionem przeszły gwałtowne opady deszczu i gradu.