Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Zaparkowanie koło Nowego Szpitala przestanie graniczyć z cudem

Powiat zapowiada budowę sporego parkingu oraz remont dróg dojazdowych i chodników w obrębie Nowego Szpitala w Świeciu. Jeszcze w tym roku powinien być gotowy projekt. Kto zapłaci za jego realizację?

Udostępnij
parking-szpital

REKLAMA

Brak miejsc parkingowych w obrębie świeckiego szpitala to stała już bolączka. Nic w tym dziwnego, zważywszy na fakt, że w czasach, gdy budowano lecznicę, tylko nieliczni posiadali auto.

Nikomu wtedy nie przyszło do głowy, że za kilkadziesiąt lat sytuacja będzie wyglądała zupełnie inaczej i istniejący parking z trudem pomieści auta pracowników szpitala oraz osób odwiedzających pacjentów czy przyjeżdżających do lekarza lub na badania.

Jest jednak nadzieja na to, że już w przyszłym roku skończą się problemy. Powiat zapowiada budowę sporego parkingu oraz remont dróg dojazdowych i chodników w obrębie Nowego Szpitala w Świeciu.
REKLAMA

- Planujemy zwiększyć liczbę miejsc parkingowych o około 50 - mówi Józef Gawrych, kierownik Wydziału Budownictwa i Ochrony Środowiska w Starostwie Powiatowym w Świeciu. - Parking powstanie na tyłach głównego budynku szpitala. Mowa o placu wcześniej wykorzystywanym jako lądowisko dla śmigłowców.

Jednak plany inwestycyjne są znacznie obszerniejsze. Obejmują one także dziurawą drogę dojazdową do budynku oddziałów płucnego i zakaźnego oraz Domu Pomocy Społecznej. Nową nawierzchnię ma też zyskać chodnik przed głównym wejściem.
REKLAMA
Mieszkania na sprzedaż na nowym osiedlu w Świeciu. Zapraszamy na wirtualny spacer po jednym z nich. Więcej wizualizacji i dodatkowe informacje na www.apartado.pl

Na razie nie wiadomo, jakie koszty wchodzą w rachubę. Pewne jest natomiast to, że większą część tego ciężaru finansowego weźmie na siebie powiat. Dlaczego on, a nie prywatna spółka zarządzająca i czerpiąca zyski z działalności szpitala?

- Jesteśmy właścicielem terenu, na którym znajduje się szpital - tłumaczy Józef Gawrych, będący również etatowym członkiem zarządu powiatu. - Powiększamy więc wartość naszego majątku. To po pierwsze. Po drugie, robimy to w interesie mieszkańców całego powiatu, którzy od dawna zwracają uwagę na problem z brakiem miejsc parkingowych.
REKLAMA

Dodatkową motywacją do działania była możliwość uzyskania preferencyjnego kredytu z Banku Gospodarstwa Krajowego. To właśnie z tych środków zrobiono porządek z parkingiem przed budynkiem na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Laskowickiej, gdzie znajdowała się dawniej siedziba starostwa, a obecnie mieści się m.in. Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (11)

 1. Asas

  26 listopada 2020 19:15

  Proponuję zrobić parking

  Proponuję zrobić parking piętrowy, bo 50 miejsc to niestety mało 🙁 

 2. smieszne

  26 listopada 2020 19:58

  dobre …wszystko daje miasto

  dobre …wszystko daje miasto a własciciel szpitala bierze pieniądze ..nie ma się kto za to zabrac…dotacje do szpitala i teraz do gruntów….a co miasto ma ze szpitala ? tylko wydatki a gdzie dochody? 

  • Ha ha

   26 listopada 2020 21:38

   Człowieku Ty nie wiesz jaki

   Człowieku Ty nie wiesz jaki interes teraz każdy szpital trzepie… modernizacje różnego rodzaju bo co ? Bo Covid ? Bo Covid … Tylko szkoda tych ludzi co muszą na to robić a nic z tego nie mają …

 3. Lolo

  26 listopada 2020 21:48

  O ja wkoncu inne zdjęcie ma

  O ja wkoncu inne zdjęcie ma ten szpital . Może wkoncu będzie wyglądał jak nowy są pewnie na to duże szanse jak na zdj złączone … 

 4. Śmiech na sali

  27 listopada 2020 00:39

  Wszyscy tylko narzekają na

  Wszyscy tylko narzekają na szpital aby tylko trzymać się od niego z dala, a parking jaki by nie wybudowali będzie cały czas za mały. 

  • leczyć

   27 listopada 2020 16:33

   3|4 parkingu zajmują

   3|4 parkingu zajmują pracownicy – tacy jak ty.Powiat robi czarną robotę,a szpital się śmieje – lepiej dajcie na zatrudnienie odpowiedniej kadry do tego zakładu – oczywiście jak chociaż wam trochę zależy na zdrowiu swoich mieszkańców.

 5. gang

  27 listopada 2020 01:01

  ja uważam że na tyłach

  ja uważam że na tyłach budynku powstanie komis szpitalny,a pacjent przyjmując się do tego szpitala dostanie odrazu gotowy do podpisania kwit,że w przypadku zgonu (co w tym szpitalu raczej jest pewne) szpital sprzeda auto. Tak ,że niedługo każdy będzie mógł sobie wybrać kolorek.

 6. ++++

  27 listopada 2020 06:51

  Niektórym piszącym posty,

  Niektórym piszącym posty, ptasia grypa w postaci kaczego wirusa, nieźle poprzestawiała mebelki w głowach.

 7. Xxx

  27 listopada 2020 10:37

  Chodnik i wejście główne do

  Chodnik i wejście główne do szpitala to wspaniała wizytòwka zarządzających tym obiektem, wstyd. Tam pacjęci mają dobrą ściieżkę rehabilitacyjną

 8. Hotmas

  27 listopada 2020 10:47

  50 miejsc ma rowiązać problem

  50 miejsc ma rowiązać problem? Przecież tam jest miejsca na dziesięć razy tyle miejsc i to by problem rozwiązało.

 9. Zenon

  27 listopada 2020 14:22

  Właściciela interesują tylko

  Właściciela interesują tylko zyski,wszystkie inwestycje robi nie za swoje nawet po cichu zamontowano anteny telefonii komórkowej aby promieniowanie dobijało ludzi a właściciel napełniał kabze

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama