Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Zarys nowego odcinka ulicy Armii Krajowej jest już gotowy

Trwają prace związane z budową przedłużenia ul. Armii Krajowej. Nowy odcinek połączy ul. Ciepłą z rondem budowanym przez powiat na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Wodnej w Świeciu. W tej chwili fachowcy zajmują się instalacjami podziemnymi.

Udostępnij
portal-przedluzenie-ak-rondo

Układanie wodociągu czy systemu odprowadzającego wodę deszczową nie należą do specjalnie efektowych prac, które widać gołym okiem, ale są niezwykle ważne. Jak bardzo, może się przekonać dopiero w momencie, gdy coś zaczyna szwankować.

Po uporządkowaniu terenu, polegającym przede wszystkim na wycięciu krzewów i niewielkich drzew, ruszyło wyrównywanie terenu na odcinku 375 m.  Trzeba było zniwelować sporą różnicę w wysokości. W tym czasie powstawał też mur oporowy, którego zadaniem będzie trzymanie w ryzach nawiezionej ziemi.

- W ciągu najbliższych dni powinien być ukończony wodociąg - tłumaczy Ryszard Sadowski, kierownik Wydziału Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Świeciu. - Sprawnie przebiegają też roboty związane z budową systemu, którego zdaniem będzie odprowadzanie wody deszczowej.

Inwestycja wymusza małą korektę przebiegu ogrodzenia działki zajmowanej przez spółkę Enea. Trzeba będzie też w innym miejscu ulokować kilka słupów energetycznych.

Gdy ten etap się zakończy. można będzie rozpocząć układanie krawężników, które najpierw pojawią się od strony Zakładu Usług Komunalnych.     

Inwestycję realizuje Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Kozłowa, które wygrało przetarg za 2 mln 617 tys. zł.

Na 375-metrowym odcinku pojawi się asfaltowa nawierzchnia o szerokości 7 m. Powstaną też chodnik z polbruku i asfaltowa ścieżka rowerowa. Całość będzie oświetlało 10 lamp ledowych.

Oprócz tego prace zakładają budowę kanalizacji deszczowej oraz przebudowę sieci ciepłowniczej i energetycznej.

Budowa nowego odcinka ul. Armii Krajowej, między ul. Ciepłą a rondem u zbiegu ulic Wodnej i Wojska Polskiego, potrwa do końca sierpnia tego roku.

redakcja@extraswiecie.pl

Źródło: Urząd Miejski w Świeciu, www.swiecie.eu

Udostępnij

Komentarze (11)

 1. Walec

  7 kwietnia 2022 08:20

  Brawo!!! I to mi się podoba.

  Brawo!!! I to mi się podoba. W następnych latach myślę że powinniście się wziąć za W.P. odcinkami bo alternatywa dlań już będzie wystarczająca.

 2. rosiak

  7 kwietnia 2022 09:58

  tylko czasem nie puszczac tam

  tylko czasem nie puszczac tam biedakow z 4brygadowki w swoich autach na kredyt niech jada przez kozłow

  • Jakby

   7 kwietnia 2022 10:30

   nie biedaki z

   nie biedaki z czterobrygadówki to w Mcdonald-sie z koryta byś wpierda…ł

  • Anonim

   7 kwietnia 2022 11:26

   Niby ksywa @rosiak, a mnie

   Niby ksywa @rosiak, a mnie bardziej kojarzysz się z niedorobionym ruskiem. 

 3. Nikt znany

  7 kwietnia 2022 12:39

  Jeżeli chodzi ci o biedaków z

  Jeżeli chodzi ci o biedaków z 4 brygadówki to masz równieżna myśli tych co pracuja na zmiany w aptekach, szpitalach, stacjach paliw, sklepach nocnych, strażakach, policjantach itd. Oni może nie pracują w czterobrygadówce ale tak samo w wolne weekendy i święta. Obyś sam nie stał się biedakiem, który potrzebuje ich usług albo pomocy. 

 4. Leoś

  7 kwietnia 2022 15:37

  By się ktoś wziął za tą firmę

  By się ktoś wziął za tą firmę co robi wojska polskiego bo są takie dziury na objeździe na ulicy Kwiatowej i sportowej że nie idzie przejechać dwa tygodnie sucho nikt nic nie robił wczoraj jak padał deszcz to zasypywali i popołudnia znowu zrobiły się dziury. Czy w ogóle ktoś tam kontroluje to czy dopiero wtedy gdy są skargi

  • Zdziwiony

   8 kwietnia 2022 15:31

   Idzie, idzie jechać tylko

   Idzie, idzie jechać tylko trzeba umić, skończą robotę, zrobią jak trzeba i po krzyku. Jak czytam teksty tych narzekaczy, to wydaje mi się,że powinni wogóle zrobić zakaz i  puścić ruch, nie wiem, przez Głogówko i obwodnicą

 5. kwiran

  7 kwietnia 2022 16:21

  ja tam sobie zawieszenie

  ja tam sobie zawieszenie rozwalilem normalnie jaja takie dziury wstyd a robole lopaty opieraja z czerwonymi twarzami

  • Bo

   7 kwietnia 2022 19:08

   Bo miałeś starego klamota,

   Bo miałeś starego klamota, chłopcze.

  • Wódz

   7 kwietnia 2022 23:47

   Bo to Indianie są 

   Bo to Indianie są 

 6. Mieszkaniec

  9 kwietnia 2022 19:16

  Panie Kierowniku a kiedy

  Panie Kierowniku a kiedy zaczniecie realizować prośby mieszkańców którzy mają dość błota i dziur, już kilka lat czekają w miescie tylko na 100m nawierzchni. Chyba wam na wyborcach nie zależy tak jak na deweloperach

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama