Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Zawodowi strażacy czy ochotnicy? Kto pierwszy wprowadzi się do nowej siedziby?

Prawdopodobnie pod koniec roku strażacy wprowadzą się do nowej komendy, która stanęła w sąsiedztwie Nowego Szpitala w Świeciu. Kilka miesięcy wcześniej w nowej remizie mają szansę urządzić się druhowie z OSP Ratownik.

Udostępnij
psp-1

REKLAMA

Gdy przed pięcioma laty ruszała budowa nowej komendy Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu, nikt nie przypuszczał, że tak długo trzeba będzie czekać na finał prac. Ich realizacja utknęła w politycznych przepychankach.

Zielone swiatło i pierwszą pulę pieniędzy dała PO, więc PiS po dojściu do władzy nie kwapił się, żeby firmować pomysł rywali. Wszystko jednak wskazuje na to, że do końca tego roku uda się zamknąć inwestycję i zorganizować przeprowadzkę.

Reklama
Reklama

Na dokończenie potrzeba jeszcze 4,8 mln zł.
REKLAMA

- Trzy miliony mamy już zapewnione, teraz czekamy na potwierdzenie brakującego 1,8 mln zł - tłumaczy Sławomir Kulesza, naczelnik Wydziału Kwatermistrzowsko-Organizacyjno-Kadrowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu. - Mam nadzieję, że nastąpi to niebawem i będziemy mogli ogłosić przetarg na ostatni etap prac.

Obejmuje on m.in. ułożenie wykładzin, zrobienie sufitów, instalację oświetlenia oraz biały montaż. To w budynku głównym. Na zewnątrz trzeba utwardzić teren, pobudować boisko, wieżę do ćwiczeń oraz dwa budynki gospodarcze. W jednym z nich ma się znajdować agregat prądotwórczy zapewniający zasilanie w czasie przerwy w dostawie. Drugi ma pełnić funkcję magazynu na sprzęt.
REKLAMA

Inwestycja musi się zakończyć w tym roku. Inaczej przepadną pieniądze. To oznacza, że pod koniec roku zawodowi strażacy będą mogli przygotować się do przeprowadzki.

Reklama
Reklama

Znacznie wcześniej będą mogli o tym pomyśleć druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownik. Ich remiza stanęła na tyłach obecnej komendy PSP przy ul. Laskowickiej.

 
Nowa siedziba OSP Ratownik będzie gotowa za około 3 tygodnie / Fot. Andrzej Bartniak

- Zakładamy, że wykonawca upora się do połowy czerwca z pracami wykończeniowymi - prognozuje Ryszard Sadowski, kierownik Wydziału Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Świeciu. - Z ważniejszych rzeczy, jakie pozostały jeszcze do zrobienia można wyliczyć węzeł cieplny, mały montaż, ułożenie płytek wewnątrz budynku oraz malowanie. Gdy to wszystko będzie gotowe, zgłosimy budynek do odbioru. Jeśli nie pojawią się jakieś niespodzianki, to o urządzaniu go przez strażaków będzie można pomyśleć nawet w pierwszej połowie lipca - uściśla.
REKLAMA

Co stanie się ze starą komendą Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Laskowickiej? Właścicielem jest Skarb Państwa. Wiadomo, że nieruchomością interesuje się zarówno powiat, jak i gmina Świecie. O nowej siedzibie, w której byłoby można stworzyć salę do obsługi monitoringu miejskiego z prawdziwego zdarzenia, marzy komendant straży miejskiej. Na razie jednak to nic pewnego.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (25)

 1. Strażak psp

  26 maja 2020 18:44

  Na zewnątrz fajnie ale po

  Na zewnątrz fajnie ale po walić kasę na głupoty tylko po to żeby szefostwo miało widok na Wisłę i popijalo latte z ekspresu ciesząc sie jak mają zajebiscie.  Jestem ciekawy czy któryś  nich ruszy dupe aby posprzątać po sobie niestety dla normalnych straŻaków oznacza ciągle sprzątanie bo przecież jak przyjedZie jakaś szyba z kw albo kg albo urzędu to trawka na zielono wylizana i schody zamiatanie do góry to Bedzie norma. I zdjecia co tydzien.  Niestety sama prawda

  • miki

   26 maja 2020 19:11

   Wracaj do swoich prymitywnych

   Wracaj do swoich prymitywnych szałasów, tam twoje miejsce.

 2. dopisek

  26 maja 2020 19:14

  Już pisior hejtuje!  żal mu d

  Już pisior hejtuje!  żal mu d..e ściska.

 3. Strażak psp

  26 maja 2020 19:20

  Akurat nie jestem pisowiec.

  Akurat nie jestem pisowiec. Polityka mi zwisa.  Po prostu z zewnatrz to nie tak jak od środka. A wy czytajcie gazety i wierzcie w każde słowo pisane. za tę pieniądze można by kupić tyle sprZętu ratujacego życie ze szok.  A obecna kppsp świecie nie wygląda na ruine

  • K.z.

   26 maja 2020 22:22

   Rozpędź się i uderz z całej

   Rozpędź się i uderz z całej siły głową o futrynę…

   • matka

    27 maja 2020 06:11

    Sęk w tym, że on to zrobił

    Sęk w tym, że on to zrobił zanim zamieścił swoje wypociny.

 4. MAG

  26 maja 2020 19:27

  Starą komendą PSP przerobić

  Starą komendą PSP przerobić na mieszkania dla ludzi 

 5. Trzeci oficer

  26 maja 2020 19:29

  Budują sobie pałace jak ZUS.

  Budują sobie pałace jak ZUS. Po co im boisko?

  • 1 oficer

   27 maja 2020 23:18

   Żeby ćwiczyć i dbać o

   Żeby ćwiczyć i dbać o kondycję na swoim i nie prosić się takich jak ty, ot co. 

 6. Greg

  26 maja 2020 20:16

  W Nowem jakoś jak czytałem na

  W Nowem jakoś jak czytałem na Extra jedno hasło trzeba pomoc w rozbudowie remizy i chłopcy pomogli bez wahania. Społecznie. A w Świeciu wszystko muszą mieć na gotowe na błysk i nawet ręki swojej nie przyłożą. Byle kasa dawać. Ale teraz to będą najlepsze remizy w powiecie 

 7. Jan Florian

  26 maja 2020 21:19

  Ta nowa siedziba to im tak

  Ta nowa siedziba to im tak potrzebna jak drzwi do lasu. Tak się marnotrawi pieniądze z naszych podatków. zamiast zamiast przeznaczyćj na lecznictwo. Bo jak jest konieczność udania się do lekarza specjalisty to jedynie prywatnie za minimum 200 zł. A jak nie masz forsy to zdychaj.

 8. Radek

  26 maja 2020 22:55

  Boisko saunę basen i co

  Boisko saunę basen i co jeszcze???? Pytam się czy w Świeciu niema orlików żebyście mogli sobie pograć? Zresztą tak jak robicie to teraz. Tylko trzeba miliony żeby mieć własne boisko??? Może sprzęt lepiej kupić za te pieniądze???????? 

 9. Osp

  27 maja 2020 06:54

  W Pruszczu podobnie 

  W Pruszczu podobnie 

  • Łukasz.

   27 maja 2020 08:38

   W Pruszczu podobnie?O czym Ty

   W Pruszczu podobnie?O czym Ty człowieku pierdolisz.remiza w Pruszczu pamiętała naszych dziadków którzy ją budowali.czas było zmienić tą ruinę 

 10. Szczerze

  27 maja 2020 09:30

  Nowa remiza dla PSP jak

  Nowa remiza dla PSP jak najbardziej a to dlatego że stara od kilkunastu lat nie spełnia wymagań BHP, zwiększył się stan osobowy zmian służbowych a druga bardzo istotna sprawa przybyło dużo sprzętu kołowego i nie tylko, i niestety budynek komendy jak, i przyległe z 1985 roku już nie mieści a przecież z gumy nie jest więc po co takie durne wpisy że szkoda kasa. Kasy szkoda to na utrzymywanie takich pajaców co piszą o zmarnowanych funduszach. Boisko potrzebne nie tylko do gry w piłkę nożną ale dla sportu, który jest dla utrzymania kondycji fizycznej. Pozdrawiam

  • Zapomniałem

   27 maja 2020 09:37

   Dopisać, że Ci z nickiem

   Dopisać, że Ci z nickiem „strażak PSP” to pewnie tacy, że jak był w przedszkolu to chciał zostać Strażakiem ale w dorosłym życiu nie ma szans na zrealizowanie dziecięcych marzeń. Wtedy nie pisał by takich bzdur 

  • Ada

   27 maja 2020 10:10

   A mało jest orlików w Świeciu

   A mało jest orlików w Świeciu? 

 11. Budowlaniec

  27 maja 2020 10:42

  Strażakom należy się nie

  Strażakom należy się nie tylko boisko do piłki nożnej czy siatkówki ale też sauna i jakuzi. Tylko oni porządnie pracują a robol musi się cieszyć że dali mu metalową szafkę na ciuchy.

  • Jojo

   29 maja 2020 23:04

   Tak jak pytluch i kufel dwa

   Tak jak pytluch i kufel dwa pijaczki remizowe

 12. jarek

  27 maja 2020 11:39

  Ludzie opamietajcie się jak

  Ludzie opamietajcie się jak przyjdzie co do czego to kto was uratuje no chyba że strażak jest do wszystkiego pożary wichury powodzie czy wypadek dlatego zalezy żeby nasi chłopcy mieli forme ja stazakiem nie jestem i moje zdanie jest takie że nie ma co żałować kasy na jedyną służbe która robi tyle roboty

  • Masz rację

   27 maja 2020 11:43

   ale budowanie boiska tylko

   ale budowanie boiska tylko dla takiej garstki ludzi? Az tyle pieniedzy mamy?

 13. Andrzej D.

  27 maja 2020 14:36

  Niech im zbuduję jescze

  Niech im zbuduję jescze największy rolecoaster w Europie. Żenada!

  • Maniek

   27 maja 2020 23:22

   Poprosisz to się przejedziesz

   Poprosisz to się przejedziesz

 14. ewkuacja

  27 maja 2020 15:47

  Sklep ze sprzętem ppoż

  Sklep ze sprzętem ppoż zostanie  na Laskowickiej w budce?

 15. Mała mi

  28 maja 2020 19:24

  Komendę PSP, przerobić na

  Komendę PSP, przerobić na mieszkania dla ludzi..  

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Do wypadku w Kozłowie doszło wcześnie rano. Kierująca samochodem kobieta trafiła do szpitala.

Wiadomości

Zapachy produktów sygnowanych marką Looks Yummy, stworzoną przez Agnieszkę Biesek ze Świecia, roznoszą się w coraz większej liczbie domów, mieszkań i biur w całej...

Wiadomości

Nocnym pościgiem za kierowcą zakończyła się akcja policjantów ruchu drogowego ze Świecia.

Styl życia

Dwudziestu wystawców zaprezentowało swoją ofertę na Jarmarku Mikołajkowym, który w niedzielę po południu odbywał się przed Parkiem Wodnym w Świeciu.

Wiadomości

Ponad 1500 kierowców zostało sprawdzonych w miniony piątek w ramach działań "Trzeźwy kierujący". Niektórzy kierowcy tego dnia pożegnali się z prawem jazdy.

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Do wypadku w Kozłowie doszło wcześnie rano. Kierująca samochodem kobieta trafiła do szpitala.

Styl życia

To już niemal tradycja. Zmotoryzowane Mikołaje ze Świecia przygotowały niespodziankę dla dzieci. Spotkanie było nie tylko okazją do poczęstunku, ale także zrobienia wyjątkowego zdjęcia.

Wiadomości

Zapachy produktów sygnowanych marką Looks Yummy, stworzoną przez Agnieszkę Biesek ze Świecia, roznoszą się w coraz większej liczbie domów, mieszkań i biur w całej...

Wiadomości

Ten bieg wymaga siły, wytrzymałości i determinacji. Starszy aspirant Dawid Janus z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu uczestniczył w Maratonie Komandosa. Z sukcesem.

Wiadomości

Spadki temperatur są szczególnie uciążliwe - a mogą okazać się śmiertelne - dla osób bezdomnych, koczujących w trudnych warunkach. Niedawno już doszło do tragedii.

Wiadomości

Nocnym pościgiem za kierowcą zakończyła się akcja policjantów ruchu drogowego ze Świecia.

Styl życia

Dwudziestu wystawców zaprezentowało swoją ofertę na Jarmarku Mikołajkowym, który w niedzielę po południu odbywał się przed Parkiem Wodnym w Świeciu.

Wiadomości

Ponad 1500 kierowców zostało sprawdzonych w miniony piątek w ramach działań "Trzeźwy kierujący". Niektórzy kierowcy tego dnia pożegnali się z prawem jazdy.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama