Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Zmiany w sklepach. Ile osób zrobi jednocześnie zakupy w Biedronce, Polomarkecie, Lidlu czy Dino?

Od poniedziałku więcej osób jednocześnie będzie mogło zrobić zakupy w sklepach niż do tej pory. Zmienią się też zasady godzin dla seniorów.

Udostępnij
wirus-zakupy

REKLAMA

Podczas czwartkowej konferencji premier zapowiedział stopniowe luzowanie obostrzeń dotyczących funkcjonowania handlu w czasie epidemii. W niedzielę Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie, które zaczyna obowiązywać od 20 kwietnia.

Od poniedziałku w sklepach o powierzchni do 100 m kw. będzie mogło przebywać jednocześnie 4 klientów na jedno stanowisko kasowe.

Reklama
Reklama

W sklepach powyżej 100 m kw. limit wynosi 1 osobę na 15 m kw., bez względu na liczbę kas.

Dotyczy to powierzchni, na których „odbywa się handel lub są świadczone usługi”, a więc nie wlicza się w to powierzchni magazynowej czy biurowej. Do tej pory obowiązywało ograniczenie trzech osób na kasę, niezależnie od powierzchni sklepu.
REKLAMA

Wprowadzono też małą korektę w przypadku tzw. godzin dla seniorów, czyli od 10.00 do 12.00. Wyłączono z nich soboty.

Reklama
Reklama

Na targowiskach mogą przypadać maksymalnie 4 osoby na jeden punkt sprzedaży, nie licząc obsługi straganu. Z kolei na poczcie mogą jednocześnie przebywać najwyżej 2 osoby na jedno stanowisko obsługi.

Rozporządzenie mówi, że placówki handlowe są zobowiązane zapewnić klientom rękawiczki jednorazowe lub środki do dezynfekcji rąk. Dodatkowo co najmniej raz na godzinę trzeba dezynfekować stanowiska kasowe lub stanowiska obsługi.
REKLAMA

Nadal nie mogą działać niektóre sklepy w galeriach handlowych, w tym odzieżowe, obuwnicze, ze sprzętem RTV i AGD, jubilerskie. Wyjątek stanowią m.in. sklepy spożywcze, drogerie, apteki i z artykułami budowlanymi.

Reklama
Reklama

Ile osób będzie mogło zrobić jednocześnie zakupy w sklepach działających w powiecie świeckim? Dysponujemy danymi o powierzchni sklepów niektórych sieci w skali kraju, uzupełniliśmy je też informacjami z lokalnego rynku. Naturalnie to dane przybliżone.
REKLAMA

Średnia powierzchnia sprzedaży w sieci Biedronka wynosi ok. 700 m kw. W tym samym czasie sklep będzie mógł więc przyjąć ok. 47 osób.

W sklepie sieci Lidl, gdzie średnia powierzchnia to ok. 1,1 tys. m kw. zakupy zrobi jednocześnie ok. 73 klientów, Dino (ok. 400 m kw.) – 27, Polomarket (500 m kw.) – 33, Kaufland (2 tys. m kw.) – ok. 133 klientów.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
35 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

ilośc zakażeń na poziomie 20

ilośc zakażeń na poziomie 20 na cały kraj wprowadzono restrykcję, teraz gdy jest ich 500 dziennie to do sklepu chcecie wpuszczać 80 ludzi????? nic nie rozumiem z tego wirusa wszystko dziala nie tak jak należy. W sklepach ekspedientki w maskach co chwila dotyka rekoma a to produktu a to maseczki. więc to co z buzi wydycha na maseczke daje wszystkim kupującym w prezencie. Gdzie tu zdrowy rozum????????

Kaufland ok.130 klientów A do

Kaufland ok.130 klientów A do tej pory ilu 30? To jest chore! A sklepik osiedlowy z jedną kasą było 3 A teraz w większości przypadków 1….

Życie wraca do normy szybciej

Życie wraca do normy szybciej niż się tego spodziewaliście. Za dwa tygodnie będziemy się śmiali z koronawirusa.

POJ…o tych z góry przy

POJ…o tych z góry przy wzroście zakazenia.!

Co się robi ,żeby doprowadzić

Co się robi ,żeby doprowadzić do wyborów. Paranoja!!!!!!!!!!!!!!

Redakcja niech poda o który

Redakcja niech poda o który polo chodzi i czy będzie zamknięty i co z ludźmi i klientami

I te reguły ustala Yaro który

I te reguły ustala Yaro który ostatni raz widziany był na zakupach 9 lat temu…

Malo ludzi zle,  duzo ludzi

Malo ludzi zle,  duzo ludzi zle lewactwo

PiS gra tym Koronawirusem!

PiS gra tym Koronawirusem! Zamiast załatwić dla Polaków jak największa ilość TESTÓW, zastrasza społczeństwo i sieje propagandę. Tylko porządny TEST cos powie na temat aktualnego zdrowia, a jest ich dużo mniej niz w innych krajach. Nawet w Rosji jest pod tym względem lepiej!

Mordybanda kretynow już nie

Mordybanda kretynow już nie można was słuchać i waszego bełkotu dajcie ludziom normalnie żyć i pracować przestańcie siać panikę! Jak się tak boicie nie wychodźcie z domu siedźcie przed telewizorem. Normalni zdrowi mają już dość tego cyrku i straszenia ludzi jakimś wirusem. Zaraza ze świecia to własni ci ludzie osrani

Odmrażanie gospodarki…

Odmrażanie gospodarki….widać co się liczy w polskiej gospodarce, handel detaliczny, biznes kościelny i dziewczynki w lasach. Brawo !

Na oś. Kościuszki znajduje

Na oś. Kościuszki znajduje się mały sklepik (ABC) w któym znajdują się 3 kasy. 

I dobrze robią dość

I dobrze robią dość niszczenia kraju by chronić starych zaniedbanych ludzi co pala fajki i boją się o płuca. Pali fajki to nie leczyć niech się dusi Patus. Godni są tylko normalni ludzie co nie pala i są porzadni

Obecnie 3/4 chorych  osób to

Obecnie 3/4 chorych  osób to zarażeni w szpitalach albo wracający z zagranicy 

Pisowska banda to robi dla

Pisowska banda to robi dla zmylki ludzi,. niby jest lepiej Tylko we łbie tym świnio wybory na pajac 

PiS to same D E B I L E,

PiS to same D E B I L E, Kłamstwa, Oszustwa, Afery won z tymi G N O J A M I ! ! ! Tylko wybory im w Głowie P a j a c e.

Wirus… Obchodzi to tylko

Wirus… Obchodzi to tylko starych my młodzi mamy to w dupie nic nam nie zrobi. Starsi niech się izolują a nam dajcie żyć.

Mam w rodzinie ciotkę która strasznie wierzy w wirusa śmierci z jego powodu wszędzie widzi zakażenie itp.. Nikt z rodziny już z nią nie gada telewizja jej mózg zprala jak większości ludzi. 

Po co te maseczki skoro jest

Po co te maseczki skoro jest już lek na koronawirusa? Robią z nas debili ludzie nie mają jak oddychać przez te kneble na buzi, po co godziny dla seniorów skoro i tak do marketu latają przez cały dzień, a ci co do pracy nie mogą normalnie w tych godzinach nic kupić patola jakaś

No to super, 

No to super, 

Tylko oddajcie 500+ i inne dostanę socjale

I jazda heja na sklepy i do solarium, fryzjerski itd

I nie chciejcie żeby ta pisisska, służba, zdrowia leczył Was z koronawirusa. 

No nie dajcie sobą manipulować, wyrzuccie maseczki i telewizor. 

Oj nie wiem 🙂 a jak sie

Oj nie wiem 🙂 a jak sie maja zgromadzenia czyli 50 osob? I nic więcej? Chyba cos nie halo jeśli ma tak byc

Tylko że markety obliczają 

Tylko że markety obliczają  cały sklep razem z magazynem i zapleczem  a nie tylko powierzchnię handlową gdzie mogą przebywać klienci i liczba osób jest mocno zawyżona co powoduje zagęszczenie i brak odstępu

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci prowadzili poszukiwania dwóch mieszkańców gminy Nowe. Zachodziła poważna obawa, że targną się na swoje życie. W akcji pomagali mieszkańcy i strażacy.

Wiadomości

W piątek wieczorem doszło do wypadku na drodze krajowej nr 91 w Górnej Grupie.

Wiadomości

Urząd Miejski w Świeciu przygotowuje dokumentację projektową dotyczącą przebudowy amfiteatru. Planowane zmiany obejmą nie tylko widownię, ale też scenę i budynek.

Wiadomości

W środę po południu strażnicy miejscy ze Świecia dostali nietypowe wezwanie. Chodziło o wyciągnięcie z Wisły… orła. Ptak nie mógł wydostać się na brzeg...

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Biznes

Po trudnym dla samochodów okresie zimowym, warto pomyśleć o dokładnym odkurzeniu i kompleksowym myciu. Mało gdzie potrafią zająć się tym z taką pasją, jak...

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Jeżewie kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km. W namierzeniu pirata drogowego pomogli mieszkańcy.

Wiadomości

Policjanci prowadzili poszukiwania dwóch mieszkańców gminy Nowe. Zachodziła poważna obawa, że targną się na swoje życie. W akcji pomagali mieszkańcy i strażacy.

Wiadomości

W piątek wieczorem doszło do wypadku na drodze krajowej nr 91 w Górnej Grupie.

Wiadomości

Urząd Miejski w Świeciu przygotowuje dokumentację projektową dotyczącą przebudowy amfiteatru. Planowane zmiany obejmą nie tylko widownię, ale też scenę i budynek.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama