Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Znany biznesmen i jego żona podarowali gminie Osie działkę wartą 650 tys. zł. Co na niej powstanie?

Mirosław i Mirosława Gzella przekazali w formie darowizny grunt na rzecz gminy Osie. Mirosław Gzella to były właściciel miejscowych zakładów mięsnych, które trzy lata temu sprzedał spółce Sokołów. Obecnie inwestuje m.in. na rynku nieruchomości.

Udostępnij
osie

REKLAMA

- Inicjatywa przekazania gminie gruntu o wartości ponad 650 tys. zł w centrum Osia na potrzeby naszych strażaków wyszła od Mirosława Gzelli – wyjaśnia Michał Grabski, wójt gminy Osie.

Przez długi czas gmina szukała miejsca na nowe miejsce dla siedziby Ochotniczej straży Pożarnej w Osiu.

- Dopiero lokalizacja między ulicami Kościuszki i Sienkiewicza, wskazana przez Mirosława Gzellę, spotkała się z pełną akceptacją strażaków ochotników - mówi wójt. 

Po uzgodnieniach z oskimi strażakami, projekt techniczny nowej strażnicy jest już na ukończeniu. W trakcie załatwiania jest pozwolenie na budowę.

REKLAMA

- Od początku swojej działalności firma Gzella wspiera szereg przedsięwzięć realizowanych przez mieszkańców, organizacje pozarządowe i samorząd gminy Osie, a ostatnia darowizna jest kolejnym działaniem na rzecz lokalnej społeczności – podkreśla Michał Grabski.

W międzyczasie gmina starała się zdobyć dofinansowanie do budowy nowej siedziby oskich strażaków. Mimo poprzednich niepowodzeń, wniosek z lipca złożony do programu Polski Ład został pozytywnie oceniony. Całość przedsięwzięcia oszacowano na 6 mln zł, z czego przyznane dofinansowanie wynosi 4,3 mln zł.
REKLAMA

Nowa remiza o powierzchni użytkowej ok. 800 m kw. składać się będzie z 5 garaży i części socjalno-administracyjnej z dyspozytornią, salą odpraw i szkoleń, zapleczem socjalnym, miejscami postojowymi i placem manewrowym.

OSP Osie ze specjalizacjami ratownictwa pożarowego, drogowego, chemiczno-ekologicznego, zagrożeń miejscowych, przedmedycznego, wodnego i wysokościowego znajduje się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Jednostka liczy 65 druhów.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (7)

 1. Jarek

  12 listopada 2021 11:50

  Brawo Państwo Gzella.

  Brawo Państwo Gzella.

 2. Batman

  12 listopada 2021 13:35

  Piękny gest

  Piękny gest

 3. Tadzin

  12 listopada 2021 15:19

  Dziękujema 

  Dziękujema 

 4. Ryszard D.

  12 listopada 2021 20:21

  Dziekuja bardo panu i paniu

  Dziekuja bardo panu i paniu za działka dla Straszakuf z OSP .Brawwo

 5. Gość

  13 listopada 2021 07:36

  W tym kraju niema nic za

  W tym kraju niema nic za darmo,a działka to chyba ze złota że warta 650 tys

  • Piter

   13 listopada 2021 11:34

   Ta cena to zwykła ściana

   Ta cena to zwykła ściana równie dobrze mogli powiedzieć milion

 6. Anonim

  13 listopada 2021 19:35

  Brawo dla tych Państwa,

  Brawo dla tych Państwa, dobrzy ludzie, wspaniały gest!!!

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Wiadomości

- Kiedy przyjeżdżam na grób babci, łzy same płyną mi do oczu, kiedy widzę tragiczny stan cmentarza, na którym jest pochowana – mówi Brygida...

Wiadomości

Około 2 mln zł ma kosztować rozbudowa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu wraz z wymianą dachu nad starą częścią budynku. Inwestycja ma ruszyć w 2024...

Wiadomości

Ta inwestycja nie ma szczęścia do wykonawców. Najpierw był kłopot z jego wyłonieniem. Gdy w końcu znalazł się kolejny, okazało się, że nie jest...

Reklama