Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Zrujnowane ogrodzenie przy starym cmentarzu wciąż czeka na odbudowę

- Pamiętam, jak urząd miejski obiecał, że po zakończeniu remontu zabytkowej bramy wejściowej na cmentarz zostanie również odbudowane ogrodzenie - przypomina nasz Czytelnik. - Do tej pory jednak nic nie zrobiono.

Udostępnij
przewrocony-mur

REKLAMA

Ogrodzenie starego cmentarza od strony ul. Ogrodowej zostało zniszczone przez drzewo, które przewróciło się podczas ubiegłorocznej wichury. Faktycznie, pytany wtedy o to Paweł Knapik, zastępca burmistrza Świecia, deklarował, że po odnowieniu zabytkowej bramy wejściowej na cmentarz od ul. Mickiewicza, prawdopodobnie zostaną także zlikwidowane szkody wyrządzone przez upadające drzewo.

Jak zapewnia Magdalena Arczyńska z Wydziału Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Świeciu, ogrodzenie zostanie niebawem naprawione.
REKLAMA

- Otrzymaliśmy ofertę na przeprowadzenie prac naprawczych - tłumaczy Magdalena Arczyńska. - W najbliższym czasie zostanie podpisana umowa z wykonawcą. Prace zakończą się jeszcze w tym roku.

Odbudowa ogrodzenia przy ul. Ogrodowej będzie kosztowała około 40 tys. zł.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (7)

 1. Anonim

  22 września 2021 16:30

  Niech tak zostanie ten płot.

  Niech tak zostanie ten płot. Łatwiej z towarem spier.. w razie co

 2. Mieszkaniec

  22 września 2021 16:50

  Tak się ociągają z tym

  Tak się ociągają z tym ogrodzeniem że zima ich zastanie i znowu będzie wytłumaczenie że zła pogoda. Czy był poprzedni burmistrz czy ten to kompletnie nic się nie zmienia w tym mięście. 

  • poseł

   22 września 2021 17:51

   to zmień miasto lub okulary

   to zmień miasto lub okulary jak nic nie widzisz

   • qwer

    22 września 2021 17:58

    a ty co widzisz? 

    a ty co widzisz? 

 3. Januszek

  22 września 2021 21:21

  Dejta mnie 30 tysi to że

  Dejta mnie 30 tysi to że szwagrem i walusiami z kamienicy obok postawimy płota raz dwa.jeszcze zostanie na bale do końca roku

  • Anonim

   23 września 2021 08:40

   Walusie zrobili by płot z

   Walusie zrobili by płot z puszek po specjalu. Nie dość że taniej, to jeszcze EKO. A jak wiadomo w tych czasach ekologia ponad dobro ludzi

 4. Nowianin

  24 września 2021 17:26

  W Nowem także po ostatniej

  W Nowem także po ostatniej wichurze na starym cmentarzu przy ulicy kolejowej nie ma komu naprawić płotu metalowego. Najgorsze ze nie wiadomo do końca kogo należy teren. 

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama