Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Zwłoki w trzcinach. Co się stało tej nocy? Prokuratura prowadzi dochodzenie

Poszukiwania zaginionego mężczyzny nie miały, niestety, szczęśliwego zakończenia.

Udostępnij
straz-parawan-topielec-zwloki-trup-jezioro-woda-osp-swiekatowo

REKLAMA

We wtorek informowaliśmy o poszukiwaniach mieszkańca Szewna (gmina Świekatowo).

Przypomnijmy. 49-letni mężczyzna ostatni raz widziany był w niedzielę 7 listopada około godz. 3.30 w nocy. Nie zabrał ze sobą żadnych rzeczy, dokumentów, pieniędzy ani telefonu. Po tym, jak niepowodzeniem zakończyły się poszukiwania prowadzone przez rodzinę i sąsiadów, do akcji wkroczyły policja i straż pożarna.

Punkt zbiorczy wyznaczono we wtorek o godz. 11.00 przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Szewnie.
REKLAMA

Oprócz policji i miejscowej jednostki OSP, w poszukiwaniach uczestniczyli też druhowie z jednostek w Świekatowie, Lubani-Lipinach, Zalesiu Królewskim i Błądzimiu. Kilkudziesięciu strażaków przeczesywało teren.

Pomocny okazał się dron, który przywieźli strażacy z OSP w Błądzimiu. To dzięki niemu po około godzinie znaleziono ciało. Pływało w trzcinach na powierzchni Jeziora Branickiego nieopodal Szewna, około 5-6 metrów od brzegu.

Na razie nie wiadomo, co 49-latek robił nad jeziorem w środku nocy, ani jak doszło do tragedii. Obecnie pewne jest tylko jedno.
REKLAMA

- W tej sprawie jest kilka niewiadomych. Wykluczamy jednak udział osób trzecich. Więcej będziemy wiedzieli po przeprowadzeniu sekcji zwłok - wyjaśnia Janusz Borucki, prokurator rejonowy w Świeciu.

Na tym etapie dochodzenia za najbardziej prawdopodobne uznaje się dwie przyczyny śmierci: nieszczęśliwy wypadek albo samobójstwo.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama