Connect with us

Czego szukasz?

Co jest grane?

Armia Pomorze i jej uzbrojenie we wrześniu 1939 r. Zajęcia edukacyjne

Z okazji 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej Izba Regionalna Ziemi Świeckiej organizuje zajęcia, które będą trwały od 26 do 29 września.

Udostępnij
Na pierwszym planie z prawej dowódca Pomorskiej Brygady Kawalerii gen. Stanisław Grzmot-Skotnicki / Fot. NAC

Podczas spotkania poznamy między innymi historię Armii Pomorze i jej uzbrojenie.

Wykład będzie również obejmował prezentację wybranego wyposażenia, jakim dysponowali polscy żołnierze, a także modeli czołgów, samolotów oraz artylerii, które zostały przygotowane przez modelarzy z Koła Modelarskiego Centrum Kultury w Świeciu.


Bezpłatne zajęcia przeznaczone są dla uczniów klas 6-8 szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych. Będą odbywały się w godz. 8.00-15.00. Czas trwania około 45 minut. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy: Michał Goliński, nr tel. 795 114 893, e-mail: mgolinski@ckswiecie.eu.

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Reklama