Connect with us

Czego szukasz?

Co jest grane?

Jubileusz elektrowni w Gródku

grodek

W tym roku przypada setna rocznica uruchomienia przez ówczesnego prezydenta RP Stanisława Wojciechowskiego pierwszej turbiny w elektrowni wodnej w Gródku (gmina Drzycim).

Z tej okazji zorganizowano w sobotę 22 kwietnia obchody jubileuszowe.

Od godz. 11.00 na przystani kajakowej w Gródku będzie można obejrzeć wystawę archiwalnych fotografii elektrowni i animowany film dokumentalny Dawida Żurawskiego "Energia dla Gdyni". Nadarzy się też okazja do wycieczki "smoczą łodzią" po Zalewie Gródeckim.

Od godz. 12.00 organizowane będą spacery z przewodnikiem do zapory w Gródku.

W programie również ognisko na przystani kajakowej (prowiant we własnym zakresie).

Organizatorami sobotnich atrakcji są PTTK w Świeciu, Izba Regionalna Ziemi Świeckiej, Centrum Kultury w Świeciu, Wdecki Park Krajobrazowy, Bractwo Czarnej Wody w Osiu, Starostwo Powiatowe w Świeciu, Urząd Gminy w Drzycimiu i KGW Gródeckie Babeczki.

Na poniedziałek 24 kwietnia zaplanowano oficjalne obchody. Więcej wkrótce w Extra Świecie.

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

We wtorek jedna z firm wypożyczających w Świeciu elektryczne hulajnogi poprosiła straż miejską o pomoc przy wydobyciu jej ze Struchawy. To nie pierwszy podobny...

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Reklama