Connect with us

Czego szukasz?

Co jest grane?

Piknik w bibliotece. Od zabaw i edukacji po darmowe sadzonki

Gry i zabawy, loteria fantowa, stoiska edukacyjne i gastronomiczne, warsztaty plastyczne, a nawet darmowe sadzonki. Biblioteka w Świeciu zaprasza na piknik rodzinny.

Udostępnij
Takiego pikniku jeszcze w świeckiej bibliotece nie było / Fot. Andrzej Bartniak

- Wakacje nieubłaganie zbliżają się ku końcowi, dlatego proponujemy zakończyć je w nieco bardziej optymistycznym nastroju. 2 września zapraszamy na piknik integracyjny pełen atrakcji – mówi Katarzyna Krzemińska z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świeciu.

Będą smakołyki od Koła Gospodyń Wiejskich w Jeżewie, pojawi się stanowisko Wdeckiego Parku Krajobrazowego w Osiu z materiałami edukacyjnymi dla dzieci oraz loteria fantowa.

Wszyscy chętni będą też mogli spróbować swoich sił przy tworzeniu mandali.

Dodatkowo podczas pikniku Schronisko dla Zwierząt w Sulnówku będzie prowadzić zbiórkę karmy. Rozdawane będą również sadzonki drzew i krzewów.

- Czas umilą także zabawy z wielkimi bańkami mydlanymi, gra Molkky i ogromna maskotka Myszki Miki - wymienia Katarzyna Krzemińska.

Dla dzieci ze spektrum autyzmu organizatorzy przewidzieli dwa spotkania.

O godz. 10.00 wspólnie z Warsztatem Terapii Zajęciowej rozpoczną się rodzinne warsztaty plastyczne, podczas których uczestnicy wykonają organizery na biurko.

Z kolei o godz. o 12.00 zaplanowano zajęcia umuzykalniające.

Na obydwa spotkania obowiązują zapisy pod numerem telefonu  52 333 48 14.

- Będą z nami także pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej, by opowiedzieć o wsparciu, jakie można uzyskać dla dzieci z niepełnosprawnością – wyjaśnia Katarzyna Krzemińska.


Rodzinny piknik integracyjny, sobota 2 września, godz. 10.00, Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu, ul. Sienkiewicza 4. Organizację pikniku dofinansowano ze środków programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W sobotę po raz trzynasty odbył się Kociewski Rajd Enduro. Wystartowało w nim 136 uczestników z całej Polski, w tym również zawodnicy z powiatu...

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Reklama