Connect with us

Czego szukasz?

Co jest grane?

Zobacz, jak kiedyś wyglądał świecki zamek. Wystawa w izbie regionalnej

zamek-grafika-izba-regionalna

Z okazji Europejskiej Nocy Muzeów, Izba Regionalna Ziemi Świeckiej zaprasza w sobotę 13 maja na wystawę grafiki komputerowej Pawła Moszczyńskiego "Zamek - jaki był". Ale to nie wszystko.

Wizualizacje poszczególnych członów świeckiej warowni w latach 1350-1454 zostały przygotowane na podstawie wyników badań prowadzonych m.in. przez Conrada Steinbrechta, Ireneusza Sławińskiego, Bogusza Wasika oraz Marię Spławską-Korczak, a także źródeł ikonograficznych.

Zwiedzający będą mogli zapoznać się z hipotetycznym wyglądem poszczególnych skrzydeł, baszt i wieży zamku wysokiego, wnętrza kościoła zamkowego oraz refektarza, ganku komunikacyjnego, dziedzińca, przejazdu bramnego, przedzamcza, infirmerii (sali przeznaczonej dla chorych), stajni komtura i konwentu, wozowni, kuźni i obory.

Podczas nocnego zwiedzania Izby Regionalnej Ziemi Świeckiej będzie można również spróbować swoich sił w multimedialnym konkursie wiedzy o świeckim zamku. Do wygrania upominki ufundowane przez Centrum Kultury w Świeciu.


W dniu otwarcia, w sobotę 13 maja, kiedy przypada Noc Muzeów, wystawa będzie dostępna w izbie regionalnej przy ul. Kopernika 2 od godz. 18.00 do 24.00. Później, do 16 czerwca, od wtorku do piątku w godz. 10.00-16.00. Wstęp wolny.

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Wiadomości

Młody mężczyzna, który w niedzielę wieczorem utopił się w Jeziorze Żurskim był mieszkańcem Osia. Przyjechał do Polski w celach zarobkowych.

Wiadomości

Podczas czwartkowej sesji burmistrz Świecia Krzysztof Kułakowski uhonorował Oliwię Raniszewską, która znalazła się w gronie 50 najlepszych uczniów na świecie oraz Katarzynę Wenerską, siatkarkę,...

Reklama