Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Milena, Robert, Rafał

Bezrobocie poszło u nas lekko w górę

Andrzej Pudrzyński
11 marca, 19:18
W styczniu w powiecie świeckim pozostawało bez pracy 2780 osób. To więcej niż w grudniu, ale mniej niż w styczniu ubiegłego roku.
Fot. 123RF

Na początku roku bezrobocie wzrosło niemal we wszystkich powiatach województwa kujawsko-pomorskiego. Wiąże się to w dużej mierze z zimową przerwą w branży budowlanej, a co za tym idzie, mniejszym zapotrzebowaniem na niewykwalifikowanych pracowników sezonowych.

W porównaniu z grudniem 2018 r., w styczniu tego roku bez pracy było o 188 osób więcej – 2780 (8 proc. ogółu zatrudnionych). Mimo to, w zestawieniu z dwoma poprzednimi latami, wskaźniki są i tak na plus. W styczniu 2017 r. mieliśmy 3711 bezrobotnych (10,7 proc.), a w styczniu 2018 r. 3030 (8,8 proc.). O wcześniejszych latach nie ma nawet co wspominać, bo były zdecydowanie gorsze.
REKLAMA

Jak powiat świecki wypada na tle całego regionu? Nieźle. Średnia stopa bezrobocia dla województwa kujawsko-pomorskiego w styczniu to 9,2 proc. (kraj – 6,1 proc.). Na 19 powiatów niższa stopa bezrobocia niż u nas była jedynie w bydgoskim – 6 proc. i brodnickim – 7,7 proc. Tradycyjnie już rekordzistami pod tym względem są Bydgoszcz (3,7 proc.) i Toruń (4,9 proc.).

Aktualnie na bezrobotnych z powiatu świeckiego czekają w urzędzie zatrudnienia 122 miejsca pracy (sprawdź).

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (2)

Bo tera się dostaje piniądze i nie trzeba pracować

Odpowiedzi: 0

Strasznie szybko zauważyliście" że w csw nie ma pracy xD Z partnerem nie mogliśmy znaleźć w Świeciu pracy przez półtora roku... Przeprowadziliśmy się w końcu do większego zadupia jakim jest Tuchola i po miesiącu czasu znaleźliśmy obydwoje stałą pracę. Coś tutaj jest ostro nie halo. Świecie schodzi na psy, nic się w nim już nie dzieje, a kiedyś było głośno w csw, pracy też nie ma i do tego zepsuto jedyne naprawdę barwne miejsce jakim było Cafe kultura, teraz zrobili z tego miejsce spotkań emerytów z wyglądem jak w poczekalni do dentysty... Szkoda trochę, bo kiedyś uwielbiałam to miasto i byłam stałym bywalcem w nim...

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz