Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Karina, Jagoda, Urban
 • rozproszone chmury
  Dzisiaj:
  24°C / 16°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  24°C / 15°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  24°C / 14°C

Biznes zależny od słońca. Deczno przeżywa oblężenie i przynosi zyski

Andrzej Pudrzyński
14 czerwca, 07:40
Nowy zarządca Ośrodka Wypoczynkowego Deczno przyznaje, że prowadząc tego typu działalność można liczyć na wysokie przychody, ale wszystkie plany trzeba przekreślić, jeśli nie dopisze pogoda.
Strefa relaksu składała się początkowo z trzech zestawów. Niedawno dokupiono czwarty
Fot. Andrzej Bartniak

Gminna spółka Vistula-Park Świecie, zarządzająca do tej pory Halą Widowiskowo-Sportową i Parkiem Wodnym, po raz pierwszy zetknął się z realiami prowadzenia sezonowego ośrodkowa wypoczynkowego.

- W krótkim okresie czasu, gdy dopisuje słoneczna pogoda, połączona z upałami, można rzeczywiście maksymalizować przychody, ale gdy tylko aura się pogorszy kasa ośrodka świeci pustkami – przyznaje Tomasz Keller, prezes Vistuli-Park.

Myślą o nowym sprzęcie

Spółka zarządza Decznem od tego roku i choć sezon kąpieliskowy oficjalnie rozpoczyna się 21 czerwca, bar w ośrodku czynny jest już od dawna.

- Trudno żebyśmy nie wykorzystywali tak pięknej pogody, jaką mamy w czerwcu. Mimo że nie mamy jeszcze strzeżonej plaży i w związku z tym nie inkasujemy biletów, bar Weranda działa pełną parą – mówi Keller.

W Decznie mają do zaoferowania zimne napoje, piwo, lody, kurczaki w kubełkach, sorbety i inne smakołyki, charakterystyczne dla letnich ośrodków.

- Nieco zaskakujące dla nas okazało się natomiast ogromne zainteresowanie wypożyczaniem sprzętu wodnego. Nasze trzy rowery w cieplejsze dni pływają niemal non-stop, dlatego będziemy chcieli za wszelką cenę rozbudowywać wyposażenie mariny – deklaruje prezes.

Brakuje rąk do pracy

Inny pomysł na dodatkowe przychody to oczywiście dużo imprez.

- Chcemy poprzez organizację jak największej liczby eventów, przedłużać pobyty klientów nad jeziorem, co ma oczywiście generować dodatkowe przychody. Mamy jeszcze sporo do zrobienia. Cały czas zastanawiamy się, jak rozładować kolejki. Myślę, że drugi bar będzie musiał działać już na stałe równolegle, a w weekendy obsługiwać również stanowiska grillowe i kuchnię polową – mówi Tomasz Keller.
REKLAMA
Otworzy się w nowym oknie

W tym biznesie kluczowe jest racjonalne zarządzanie kosztami zmiennymi.

- Stałe opłaty, jak podatki czy media musimy rzecz jasna opłacać. Najważniejsze jednak dla wyniku całego przedsięwzięcia jest odpowiednie zarządzanie kosztami osobowymi, które muszą być elastyczne i dopasowane do warunków pogodowych. Gdy nie ma słońca, wystarczy jedna lub dwie osoby na barze, ale w upalne popołudnia, potrzeba czasem nawet 8-10 osób do obsługi. Nie jest to łatwe, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy coraz trudniej o ludzi do pracy, tym bardziej jeśli nie mają zapewnionych stałych godzin zatrudnienia – dodaje prezes.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

Komentarze (20)

I wystarczy normalnych ludzi do zarządzania a nie kolesia w brudnej, przepoconej koszulce który odpychał swoją postawą. Szacunek do p.Ariela który ma pomysł na Deczno. Wiem że w pierwszy sezon szału nie będzie ale każdy następny będzie coraz lepszy. Już widać progres chociażby w zakupie rowerów wodnych

Odpowiedzi: 1

Brawa należą się Panu Rakowskiemu za opiekę nad decznem :) 

Odpowiedzi: 0

Szacunkiem dla Pana Ariela który w końcu rozkręci Deczno i będzie wiele ciekawych atrakcji .

Odpowiedzi: 1

Tylko że to nie Pan Ariel zajmuje się decznem i to nie jemu powinny być bite brawa :) 

Odpowiedzi: 1

W końcu ktoś zauważył czyja to zasługa!

Odpowiedzi: 0

Brawo dla pana Kułakowskiego bo to on wpadł na to, żeby Vistula zarządzała Decznem. To się nazywa dobra zmiana. Tamten koleś potrafił tylko narzekać, że nic się nie opłaca. Nie miał żadnego pomysłu na taki ośrodek. Myślał, że ograniczy się do kasowania za bilety i sprzedaży suchych zapiekanek i będzie git.

Odpowiedzi: 0

Powaznie?????

Odpowiedzi: 1

Tak, poważnie!!!!

Odpowiedzi: 0

Uważam, że my, jako świecianie powinniśmy być zadowoleni, że mamy takie fajne kąpielisko blisko miasta. Wszystko jest na miejscu: bar, plac zabaw, ładna plaża, boiska, ratownicy, parking. A do tego świetny dojazd dróżką rowerową. Osobiście spędzam tam każdą wolną chwilę, gdy dopisuje pogoda. Wyrazy uznania dla zarządzających.

Odpowiedzi: 0

Brawo panowie KUŁAKOWSKI, STAWSKI, KELLER pomyślcie w przyszłości o super piasku bo spod tego przebija trawa  to napewno by się rozniosło w powiecie i będzie więcej ludzi oraz osobnej kolejce po lody bo to generuje większe kolejki ktoś chce loda a stoii w kolejce gdzie zamawiane jest wszystko 

Odpowiedzi: 0

Wszystko piękne ale czym dojechać? bo nie każdy ma samochód przydałby się autobus pozamiejski.

Odpowiedzi: 1

ROWER i WIO!!!!

Odpowiedzi: 0

Nie rozumiem dlaczego wszyscy tutaj tak chętnie i grupowo wychwalają Pana Ariela skoro to nie on zajmuje się kapieliskiem. Uważam że największe brawa należą się Panu Rakowskiemu pod którego opieką jest ośrodek! Brawa Panie Michale! :) 

Odpowiedzi: 2

Brawa należą się całej ekipie, panu który nadzoruje Deczno, i ludziom, którzy trzymają rękę na pulsie, bo to oni decydują o wyglądzie i atrakcjach w ośrodku, a nie jest to łatwa sprawa. Najważniejsze, że ośrodek zmienia swój wygląd i ludzią to się podoba i o to w tym wszystkim chodzi! 

Odpowiedzi: 0

Dokładnie! Brawo dla Michała!! 

Odpowiedzi: 0

Mogliby  pomyśleć  o   busie  do  Deczna.  Byłoby  na  pewno  łatwiej  i  więcej  ludzi    też  by  było

Odpowiedzi: 0

Kiedyś jak wychodzilem z wody w decznie to przy żółtych bojach dostrzegłem kawał solidnego kupska..to nie był bobek dziecka to był solidny skurwensen ja wiem tak z 25 cm kłody. I teraz mam trochę uraz, głównie dlatego że jak starałem się przed nim uciec to mnie gonił. Deczno fajne ale te ludzie jakieś takie średnie

Odpowiedzi: 2

Za mało danych kolego. Mogłeś wziąć schować w kieszeń i dać do analizy do sanepidu chociaż. Tak nie namierzymy sprawcy...

Odpowiedzi: 0

bo Deczno to ściek bez odpływu Sama kiedyś podsłyszałam jak dziecko do matki mówi że chce siusiua ta mu odpowiada idź do wody Za uryno i fekalio terapię dziękuję

Odpowiedzi: 0

Jestem wiernym użytkownikiem Deczna , niezależnie od aktualnego zarządcy. Ostatnio podczas OBLĘŻENIA upałowego zmartwił mnie stan toalet. Były w fatalnym stanie. Wyglądało na to, że nikt z obsługi tam nie zaglądał od dłuższego czasu. Obawiam się , że potrzeby fizjologiczne będą załatwiane  w lasku albo w wodzie.

Poza tym jeżeli chodzi o ekonomię . Nie rozumiem dlaczego kasy są już zamykane o 18 tej a na plaży tłumy i kolejne nadciągają. Przecież to strata. Obserwowałam też tłumy przed 21 czerwca, korzystające za darmo z kąpieliska. Gdyby tak trochę lepiej zadbać o finanse ,to wystarczyłoby na opłacenie kogoś odpowiedzialnego za porządek. Stanowczo za mało koszy na śmieci.

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz