Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Henryk, Jerzy, Przemysław

Dzierżawca plaży nad Stelchnem: W tym biznesie wszystko zależy od pogody

Patrycja Skrobiszewska
25 lipca, 13:46
Dobiega półmetek wakacji. Sprawdzamy, jak kręci się sezonowy biznes nad jeziorem Stelchno (gmina Jeżewo).
Wystarczy, że trochę się ochłodzi lub posiąpi deszcz i plaża nad jeziorem Stelchno świeci pustkami
Fot. Patrycja Skrobiszewska

- Największy boom był w czerwcu, gdy była ładna, słoneczna pogoda. Parking był zajęty w całości  - mówi Sławomir Czajka, dzierżawca plaży nad najczystszym jeziorem w powiecie świeckim.  

Mogłoby się wydawać, że letni biznes to czysta przyjemność i zabawa. Jednak w praktyce nie jest to takie proste.

- Prowadzenie plaży i utrzymanie terenu wymaga ciągłych inwestycji, a co z tym idzie niemałych pieniędzy. Co roku robię coś nowego. W bieżącym sezonie wyłożyliśmy 200 m kostki pod stolikami przy barze. W ubiegłym roku powstał wjazd na parking, wcześniej chodniki, do tego remont toalet - wylicza Sławomir Czajka.
REKLAMA

W przyszłym roku ma w planach postawienie oświetlenia i zakup sprzętu wodnego.

- Chcieć to chciałbym dużo, ale na to wszystko muszą być pieniądze, a to jest biznes, który jest uzależniony od pogody. Kiedy jest chłodno i deczczowo nie zarabiam ani złotówki – tłumaczy dzierżawca.

O bieżącym sezonie mówi, że jest dość dobry.

- Przyjeżdżają plażowicze z różnych gmin, a bar cieszy się powodzeniem, co widać po ilości ubywających fast foodów. Kupiliśmy gofrownicę i niebawem klienci będą mogli też skosztować chrupiących gofrów nad Stelchnem – zapowiada Sławomir Czajka.

redakcjaatextraswiecie [dot] pl
REDAKCJA

Komentarze (4)

No grunt to gofery bedu.

Odpowiedzi: 0

Za 600 zł miesięcznie bo tyle płaci ten dzierżawa za tak duży teren. Stare układy z poprzednim wójtem. 

Odpowiedzi: 0

Fajna rybna woda coza problem zrobic pozadne zawody wedkarskie z lodek, teraz fajna kase na tym robia organizatorzy w calej polsce. Nagrody z wpisowego i od sponsorow i spokojnie zostaje 50% u organizatora.

Odpowiedzi: 0

Prędzej wypadałoby się wziąć za ludzi gorszego sortu którzy palą fajki na plaży wchodza z psami albo czymś co je przypomina... Ludzie z dziećmi przychodzą a obok taka patologia.. chcesz karać peta to idź od ludzi najlepiej pod ziemię tam gdzie miejsce ludzi podatnych na uzaleznienia i tworzących smród.

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz