Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Krystyna, Małgorzata, Monika

Jak wiedzie się nowym właścicielom mleczarni w Świeciu i zakładów Gzella w Osiu?

Andrzej Pudrzyński
13 stycznia, 21:02
W 2018 r. dwie firmy z powiatu świeckiego o wieloletniej tradycji przeszły w ręce znacznie większych i bogatszych konkurentów. Jaki był ubiegły rok dla nowych właścicieli?
Po 33 latach Mirosław Gzella sprzedał firmę dużo większemu konkurentowi.
Fot. materiały prasowe

Głośne przejęcia na lokalnym rynku zaczęły się od zakładów mięsnych Gzella w Osiu. Z małego zakładu wędliniarskiego założonego w połowie lat 80. przez Mirosława Gzellę, powstała jedna z najnowocześniejszych firm tej branży w kraju. Po 33 latach uznał on jednak, że to właściwy moment, aby sprzedać ją dużo większemu konkurentowi.

Grupa Mięsna Gzella była w dobrej kondycji finansowej, mogła przerabiać do 6 tys. ton mięsa miesięcznie, dysponowała własną flotą transportową i siecią 280 sklepów. Była więc atrakcyjnym kąskiem, za który można było dostać duże pieniądze. Jak duże, tego nie wiadomo. Ani Mirosław Gzella, ani Sokołów S.A., nabywca firmy z Osia, nie podali kwoty.
Partner strategiczny działu Biznes

Gdyby Gzella poczekał jeszcze parę lat, kto wie, jak poradziłaby sobie jego firma w walce z wielkimi holdingami.

 - Sokołów to inwestor branżowy dysponujący ogromnym doświadczeniem i najbardziej zaawansowanym know-how w branży. Dzięki pozyskaniu tak solidnego partnera jestem spokojny o to, że pracownicy będą mieli stabilne i atrakcyjne warunki pracy – mówił dwa lata temu Mirosław Gzella.

Grupa Mięsna Gzella była w dobrej kondycji finansowej, mogła przerabiać do 6 tys. ton mięsa miesięcznie, dysponowała własną flotą transportową i siecią 280 sklepów

Z biznesowego punktu widzenia wybrał dobrze. Jak informuje w komunikacje prasowym Grupa Sokołów, w 2019 r. przychody wzrosły o 16,5 proc. (nie podano jednak konkretnych kwot).

W ubiegłym roku zakończono połączenie przejętych spółek Gzella, które przekształcono w oddział produkcyjny pod nazwą Spółka Gzella Osie.

- Chciałbym podkreślić stabilną sytuację finansową grupy – mówi Bogusław Miszczuk, prezes Sokołowa. - Dzięki temu mogliśmy zrealizować zaplanowane projekty inwestycyjne, których celem jest dalsza specjalizacja wszystkich naszych zakładów.
Partner działu Biznes

Wkrótce po firmie z Osia, nowy właściciel pojawił się też w Spółdzielni Mleczarskiej Świecka. Spółdzielnia ze Świecia o ponad stuletniej historii stała się oddziałem Grupy Mlekovita, giganta z Podlasia, który ma 20 zakładów i zatrudnia 5 tys. pracowników.

Prezes Świeckiej i udziałowcy, którymi było 80 rolników, nie mieli specjalnie wyjścia. Małym mleczarniom coraz trudniej walczyć z dużymi graczami na rynku. Chcąc przetrwać spółdzielnia musiałaby wydać w ciągu dwóch lat 2-3 mln zł na inwestycje w nową kotłownię i chłodnię. Sęk w tym, że tyle pieniędzy nie miała.

Ubiegły rok był dla Mlekovity bardzo udany.
Firma miała rekordowe przychody, które przekroczyły 5 mld zł

Mlekovita przejęła zakład z 60 pracownikami, dostawców i około 300 punktów sprzedaży, ale też wszystkie zobowiązania i należności. Spółdzielnia w Świeciu była pierwszym zakładem grupy w województwie kujawsko-pomorskim.

Wybrano bogatego kupca. Ubiegły rok był dla Mlekovity bardzo udany. Firma miała rekordowe przychody, które przekroczyły 5 mld zł. Na inwestycje wydano 120 mln zł. Mlekovita przetwarza 8 mln litrów mleka i ma uprawnienia na eksport produktów do blisko 160 krajów.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz