Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Balbina, Kamila, Kornelia

Obok kantoru stanie bliźniaczy budynek. Dlaczego zgodę musieli wydać radni?

Andrzej Bartniak
2 listopada, 11:32
W przyszłym roku ruszy budowa budynku, który stanie w sąsiedztwie kantoru wymiany walut. Starania o to trwały kilka lat. Co takiego niezwykłego jest w tej inwestycji, że zgodę na nią musieli wydać radni?
Budynek przy ul. Wojska Polskiego jest jednym z bardziej charakterystycznych w mieście
Fot. Andrzej Bartniak

Powodem jest architektura budynku przy ul. Wojska Polskiego w Świeciu, potocznie nazywanego kantorem, chociaż mieszczą się tam także inne firmy. Jego architektura znacząco odbiega od pozostałej zabudowy. W czasach gdy powstawał nie stanowiło to większego problemu.

- Wtedy takie nowoczesne wzornictwo bardzo mi się podobało - mówi Jan Krzynówek. - Dziś zapewne zbudowałbym coś innego, bardziej wtapiającego się w okoliczną zabudowę.
REKLAMA

Rzecz w tym, że budynek stoi już od 20 lat i jego architektury nikt już nie zmieni. Zresztą po tylu latach mało kto zauważa jego dość oczywistą odmienność. Ona jednak istnieje i w świetle obowiązujących przepisów postawienie obok podobnego gmachu wymaga czegoś więcej niż tylko pozwolenia na budowę. Tym czymś jest zmiana w planie zagospodarowania przestrzennego.

- Nowy budynek w całości będzie przeznaczony pod wynajem - tłumaczy Jakub Krzynówek, syn Jana. - Budowa ruszy w przyszłym roku. Zakładam, że inwestycja zakończy się w 2022 r. Nie będziemy się spieszyć. Bardziej zależy mi na jakości, niż na tempie prac. Budynki będą połączone co niejako wymusza zbliżoną architekturę nowej części. Planuję też powiększenie parkingu o część dla pracowników, do której będzie się wjeżdżać od ul. Orzeszkowej.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (1)

Bardzo ładny budynek. Po tylu latach nadal robi wrażenie. Ciężko będzie "rozbudować" , powodzenia !

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz