Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Iwona, Sabina, Szymon

„Wielu z nas nie przetrwa”. Właściciele siłowni i klubów fitness boją się o przyszłość

Andrzej Bartniak
16 października, 20:13
- Uważam, że bezpieczeństwo jest najważniejsze, dlatego rozumiem decyzję rządu - mówi Przemysław Żokowski, utytułowany kulturysta prowadzący wspólnie z żoną siłownię w świeckiej hali. - Zastanawia mnie tylko jedno, czy ktoś pomyślał o pomocy dla tej branży, która jeszcze nie podniosła się po ostatnim zamknięciu?
Przez najbliższe miesiące nie poćwiczymy na siłowni
Fot. Andrzej Bartniak

Ponowne zawieszenie działalności siłowni do poważny cios dla tej branży.

- Pierwszy lockdown rozpoczął się w momencie, gdy większość siłowni miała największe obłożenie - wspomina Przemysław Żokowski, szef siłowni Top-Notch. - Marzec, kwiecień to jest ten czas, gdy na treningi przychodzi naprawdę sporo osób. Wielu chce popracować nad sylwetką przed wakacjami.

Późną wiosną otwarto siłownie, problem w tym, że z nastaniem miesięcy letnich rozpoczyna się najgorszy okres dla tej branży.
Partner strategiczny działu Biznes

- Mieliśmy nadzieję, że teraz odrobimy straty - mówi Żokowski. - Okazje się, że tak nie będzie. W jakiś sposób rozumiem decyzję rządu, bo bezpieczeństwo jest najważniejsze, a nie oszukujmy się, na siłowni nie sposób ćwiczyć w maseczce. Zastanawia mnie tylko jedno, czy ktoś pomyślał o pomocy dla tej branży? W grę wchodzi rzesza ludzi, często z dużymi kredytami na zakup sprzętu. Jeżeli zamknięcie potrwa do wiosny, to wielu z nich wpadnie w tarapaty finansowe, o ile państwo nie przygotuje jakiegoś planu pomocowego.

O ile w przypadku siłowni sprawa jest jasna - od 19 października do odwołania muszą być zamknięte - o tyle w przypadku klubów fitness sytuacja jest niejasna. Czy można ćwiczyć bez ograniczeń, z zachowaniem dotychczasowych obostrzeń?
REKLAMA

- Nie wiem, jak interpretować ostatnie ograniczenia - przyznaje Ada Krzemińska, trenerka fitness, propagatorka kangoo jumps. - Na razie postanowiłam, że dziś odbędą się ostatnie normalne zajęcia na sali. Potem prawdopodobnie przejdę na zajęcia online.

Osobom, które wykupiły karnety Krzemińska rozda buty do kangoo jumps i będą ćwiczyć w domu, łącząc się z nią przez internet.

- Będę się starała utrzymać relację z moją grupą. Oczywiście wolałbym spotykać się w realu, ale nie chcę też nikogo narażać na zarażenie. Z drugiej strony wiem z doświadczenia, że nikt, kto nie czuje sie dobrze, kto ma problemy z oddychaniem czy też temperaturę nie przyjdzie na wyczerpujący trening. W moim przekonaniu są miejsca, gdzie znacznie łatwiej można się zarazić niż na siłowni czy sali gimnastycznej podczas zajęć fitness - uważa Ada Krzemińska.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (9)

Kto przed Żokowskimi był właścicielem siłowni na hali?

Odpowiedzi: 1

Przeprowadzasz wywiad gospodarczy czy co. Zajmij się swoim życiem. 

Odpowiedzi: 1

Nie, ja z Milicji.

Odpowiedzi: 0

Jakie lizanie tylko z tym że rozumieją ze zagrożenie itp gdzie każdy wie że to jeden wielki wałek. 

Gadka pod publiczkę trzeba wyjść i na taczkach ten rząd wynieść za ten kretynizm z zamknięciem fitnesu

Odpowiedzi: 0

A Łodzi pomyśleli i z siłowni zrobili "KOŚCIÓŁ DOBREGO CIAŁA" - magia słowa "kościół" powstrzymała nawet policję podczas interwencji:)

Odpowiedzi: 1

Tu też  normalnie ćwiczą  na siłowni  w Świeciu...bezsensu  

Odpowiedzi: 2

gdzie? bo ja w garazu cierpie

Odpowiedzi: 0

Tam gdzie  chodzi  mój  brat :)

Odpowiedzi: 0

Co za problem przebranżowić się. Dobrze idzie makaron i papier toaletowy. Takie działanie rozładuje kolejki w marketach, a fitnessy i inne domy uciech dla ducha i ciała nie upadną.

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz