Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

28 grudnia, 23:05
Piłkarze Gresty po raz drugi w historii wywalczyli wojewódzki puchar KP ZPN w futsalu. W turnieju w Unisławiu pokonali AZS UMK Toruń 5:2, a w finale rozbili Aktywnych Sępólno Krajeńskie 6:0.
Gresta wywalczyła puchar po raz drugi

Gospodarzami zawodów był Unisław Team, który w pierwszym meczu półfinałowym zmierzył się z drużyną z Sępólna Krajeńskiego. Unisławianie mogą mówić o sporym pechu, ponieważ prowadząc 2:1, stracili gola na 2:2 na 30 sekund przed końcem meczu (grano 2x12 minut z zatrzymywanym czasem).

Zgodnie z regulaminem turnieju od razu przeprowadzono serię rzutów karnych. W tej górą była ekipa z Sępólna Krajeńskiego, która zwyciężyła 9:7, a oba karne dla Unisławia zmarnował Jakub Hapka, który w ten sposób stał się największym pechowcem tej rywalizacji.

Gresta Świecie

(pod taką nazwą wystąpił zespół) w półfinale trafiła na zespół AZS UMK Toruń. Jak się potem okazało, przeprawa na tym etapie była dużo trudniejsza od samego finału. Torunianie postawili twarde warunki i do przerwy Gresta zaledwie remisowała 2:2, zdobywając gola, dającego wyrównanie w samej końcówce pierwszej połowy (po trafieniu Piotra Kaczkowskiego).

W drugiej części zespół ze Świecia był już jednak zdecydowanie lepszy, strzelając trzy kolejne gole. Znakomite spotkanie rozegrali Piotr Kaczkowski, Wojciech Ernest i Tomasz Wiśniewski, dzieląc między sobą łup bramkowy (Ernest dwa gole, Kaczkowski dwa gole i jedna bramka Wiśniewskiego. Ostatecznie Gresta wygrała 5:2 i dosłownie po kilku minutach przystąpiła do meczu finałowego.

W finale na parkiecie

istniał właściwie tylko jeden zespół. Od samego początku Gresta narzuciła swoje warunki gry i przeciwnicy nie mieli za wiele do powiedzenia. Skończyło się na pewnej wygranej Gresty 6:0. Bramki zdobywali: Wojciech Ernest 2, Piotr Kaczkowski, Patryk Olszewski, Adam Kolmajer i Paweł Słaby.

Tym samym Gresta wywalczyła puchar po raz drugi w historii. Komisja futsalu już wcześniej dokonała losowania. Przed turniejem było więc już pewne, że zwycięzca, awansując do rozgrywek szczebla centralnego w 1/32 finału zmierzy się z pierwszoligowym KS Futsal Piła (gdzie gra między innymi znany ze Stalex Ligi – Piotr Papierowski). Spotkanie zostanie rozegrane najprawdopodobniej już w najbliższą sobotę 4. stycznia w Hali Widowiskowo-Sportowej w Świeciu.

Warto też dodać, że najlepszym zawodnikiem turnieju w Unisławiu wybrano Piotra Kaczkowskiego, a statuetkę dla najlepszego bramkarza odebrał Daniel Semrau. Ponadto zespół Gresty otrzymał nagrodę w wysokości 1000 złotych.