Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Błażej, Przemysł, Fryderyk

Giełda staroci, czyli gratka dla łowców okazji i kolekcjonerów [zdjęcia]

Marek Wojciekiewicz
12 września, 18:21
Ulica Słowackiego 7A w Świeciu, to adres dobrze znany lokalnym pasjonatom historii, kolekcjonerom i miłośnikom oryginalnych przedmiotów.
A może by tak trąbkę kanadyjskiej armii?
Fot. Marek Wojciekiewicz

W dawnej Tawernie w każdą drugą sobotę miesiąca odbywa się targ staroci, można tam wyszperać coś do swoich zbiorów lub spieniężyć kolekcjonerskie nadwyżki.

Podczas ostatniego spotkania swoje zbiory pokazał Sylwester Salwierz, organizator giełdy staroci. Trąbka sygnałówka z wyposażenia kanadyjskiej armii i maszynka do ostrzenia żyletek, to tylko niektóre z długiej listy przedmiotów wystawionych w tym dniu na sprzedaż.

- Moją największą pasją są jednak znaczki pocztowe. Pozostałe rzeczy gromadziłem ot tak, z nawyku, który jest chyba udziałem każdego zbieracza – śmieje się Sylwester Salwierz.

W minioną sobotę wystawcy towarzyszyła żona i wnuk Marcel, który również odziedziczył bakcyla zbieractwa. Mimo że to już cykliczna impreza, frekwencja nie była zbyt duża. Szkoda, bo towar dla koneserów bywa tam bardzo atrakcyjny, a ceny dużo niższe niż na podobnych tego typu imprezach.

redakcjaatextraswiecie [dot] pl

Komentarze (2)

Co to za starocie słabo i jeszcze raz słabo

Odpowiedzi: 1

Wiesz co sam jesteś śmieciem 

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz