Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Magdalena, Maksymilian, Urszula
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  16°C / 10°C
 • rozproszone chmury
  Jutro:
  17°C / 7°C
 • całkowite zachmurzenie
  Pojutrze:
  19°C / 12°C

Złote gody par z gminy Jeżewo [zdjęcia]

bart
29 listopada, 14:04
Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego świętowali niedawno Zofia i Tadeusz Biernaccy z Laskowic i Krystyna i Roman Wardzinscy z Krąplewic.
Na zdjęciu od lewej: Zofia i Tadeusz Biernaccy i Krystyna i Roman Wardzinscy
Fot. archiwum UG Jeżewo

Jubilaci, którzy na ślubnym kobiercu stanęli pół wieku temu, odznaczenia przyznane przez prezydenta RP wręczył wójt Jeżewa Maciej Rakowicz.

Zofia i Tadeusz Biernaccy mieszkają w miejscowości Laskowice. Jubilatka pochodzi z Osłowa, a jej mąż z Laskowic. Ślub cywilny zawarli 27 grudnia 1969 r. w Jeżewie, a kościelny tego samego dnia w Laskowicach. Mają córkę i syna, trójkę wnuków (wnuczkę i 2 wnuków) oraz dwóch prawnuków.
Pani Zofia pracowała w Zakładzie Remontowym Energetyki Gdańsk w oddziale w Gródku. Pan Tadeusz pracował 18 lat jako fryzjer, 12 lat jako stolarz w Laskowicach i 12 lat w telekomunikacji. Jak wspólnie mówią, lubią opiekować się swoimi wnukami i rozwiązywać krzyżówki. Gdy pogoda na dworze sprzyja to pan Tadeusz jeździ rowerem i łowi ryby. Ich recepta na szczęście w tak długim związku małżeńskim? - Czasami trzeba się pokłócić, żeby wtedy móc się godzić – śmieją się wspólnie.

Krystyna i Roman Wardzinscy mieszkają w Krąplewicach. Jubilatka pochodzi z miejscowości Bruki Unisławskie (Gmina Unisław), jej mąż z Brzemion (Gmina Lniano). Ślub cywilny zawarli 30 sierpnia 1969 r. w Lnianie, a kościelny tego samego dnia w Silnie (Gmina Obrowo). Poznali się w miejscowości Drzycim na zabawie tanecznej. Mają jedną córkę i trzech synów, siódemkę wnuków (4 wnuczki i 3 wnuków) oraz jedną prawnuczkę.
Pani Krystyna pracowała jako nauczycielka w szkole w Brzemionach, Malachinie (Gmina Czersk) i Krąplewicach a Pan Roman był kierowcą w Krąplewicach. Państwo Wardzinscy bardzo lubią opiekować się swoimi wnukami, czas wolny spędzają korzystając z uroków natury. Latem chodzą na ryby a jesienią na grzyby. Ich recepta na szczęście w tak długim związku małżeńskim? Trzeba być cierpliwym i wyrozumiałym dla drugiej osoby. Ważna jest też umiejętność pójścia na kompromis.

redakcjaatextraswiecie [dot] pl

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz