Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Benedykt, Kalina, Olga
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  18°C / 12°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  20°C / 10°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  20°C / 10°C

Chodnik dla amatorów burgerów, kurzych skrzydełek i mieszkańców. Jest jednak jedno „ale”

Andrzej Pudrzyński
29 maja, 10:52

Dobra wiadomość dla bywalców KFC i McDonalda w Morsku jest taka, że rozpoczęła się budowa chodnika w tamtym kierunku. Zła, że nie dojdą nim tak daleko, jakby chcieli.

Chodnik będzie prowadził od Nowego Szpitala do ronda na skrzyżowaniu z ul. Miodową
Fot. Andrzej Pudrzyński

REKLAMA

Z chodnika będą korzystać naturalnie nie tylko amatorzy fast foodów, ale też okoliczni mieszkańcy. Powstał on przede wszystkim z myślą o dzieciach i młodzieży, chodzących pieszo przy ruchliwej szosie.

Chodnik jest częścią dużo większej inwestycji na ul. Wojska Polskiego – budowy ronda koło szpitala i nowej siedziby straży pożarnej. Odcinek o długości około 200 m zostanie oddany do użytku na przełomie sierpnia i września, razem z zakończeniem prac przy rondzie.
REKLAMA

- Chodnik powstanie wzdłuż ul. Wojska Polskiego od lądowiska w Nowym Szpitalu do istniejącego już ronda na skrzyżowaniu z ul. Miodową. Niestety, dalej nie możemy go budować, bo to już teren województwa, a nie powiatu – wyjaśnia Adam Meller, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Świeciu.

Około 450-metrowy odcinek między rondem a KFC i McDonaldem trzeba więc będzie nadal pokonywać idąc niewygodnym poboczem.
REKLAMA

Jest jednak szansa, że kolejny fragment chodnika powstanie w ciągu najbliższych dwóch lat, bo do ronda ma prowadzić łącznica z drogą ekspresową S5.

- Wiem, ze w planach jest również budowa chodnika – mówi Adam Meller.

Budowę ronda na skrzyżowaniu z ul. Jesionową, chodnika i pokrycie asfaltem wybrukowanego 500-metrowego odcinka Wojska Polskiego finansują wspólnie powiat, gmina Świecie i Fundusz Dróg Samorządowych. Łączny koszt to nieco ponad 3 mln zł (pisaliśmy o tym tutaj).

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (3)

Rondo które jest na huj komu kolwiek potrzebne to że w straży pożarnej pracują cioty co prawko za komuny robili to już nie moja brożka wywalanie kasy na coś co jest zbędne lepiej by zrobili rondo na skrzyżowaniu WP ze Żwirki i Wigury bądź Cukrowników.

Ale niestety pseudo burmistrzowi myślenia się nie zleca

Odpowiedzi: 2

Jesteś zwykłym brakiem i cwelem!!!

Odpowiedzi: 0

Ty widzę też z myśleniem na bakier, bo rondo buduje powiat, a nie miasto. Czytaj uważnie "myślicielu" tekst.

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz