Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Grzegorz, Magda, Mariusz

Chwile grozy w SP nr 8. Dziewczyna, która brała udział w pobiciu pielęgniarek, chciała podciąć sobie żyły

Andrzej Bartniak
13 stycznia, 17:51

W szkole huczy od plotek. Niektórzy mówią, że ósmoklasistkę znaleziono leżącą w toalecie w kałuży krwi. Dyrektor zaprzecza tym sensacjom, choć przyznaje, że faktycznie miał miejsce niepokojący incydent.

14-letnia uczennica Szkoły Podstawowej nr 8 od dłuższego czasu sprawia kłopoty wychowawcze
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

Do zdarzenia, które zelektryzowało uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 8 w Świeciu, doszło w miniony piątek. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, w czasie dużej przerwy 14-latka miała się okaleczyć. Wcześniej wysłała do różnych osób SMS-y z informacją, że podetnie sobie żyły. Uczniowie, którzy byli świadkami tego zajścia, natychmiast powiadomi o sprawie nauczycieli.

- Prawdę mówiąc, tego dnia nie powinno być jej już w szkole - mówi Sylwester Gmys, dyrektor SP nr 8 w Świeciu. - Sąd wydał decyzję o umieszczeniu jej w ośrodku szkolno-wychowawczym. Nie mam pojęcia, dlaczego rodzice jeszcze jej tam nie zawieźli. Demonstracja, którą zrobiła w szkole, była aktem sprzeciwu wobec decyzji sądu.
REKLAMA

Co właściwe zrobiła sobie ósmoklasistka? O tym dyrektor mówi dość oględnie.

- Nieprawdą są opowieści o kałuży krwi. Były tylko niewielkie ślady krwi na podłodze. Nic więcej. Lekarz pogotowia, które osobiście wezwałem, po krótkiej interwencji odjechał. Nie było potrzeby hospitalizowania uczennicy.

14-latka od dłuższego czasu sprawia kłopoty wychowawcze. To właśnie ona brała udział w głośnej ucieczce z Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Świeciu, do której doszło w czasie świąt Bożego Narodzenia. Jej 15-letni kolega, aby zdobyć klucze do drzwi wyjściowych, pobił dwie pielęgniarki (pisaliśmy o tym w Extra Świecie, patrz teksty poniżej).

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMAKomentarze (44)

Warto pomyśleć nad rozmowa z psychologiem i psychiatra, przed dziewczyna długa droga ale jak się weźmie za siebie to da radę.

W tych czasach nie zdziwilabym się gdyby powodem jej zachowania nie byłoby zachowanie jej rówieśników... Kto wie czy ktos z nich nie zniszczył jej psychiki... Uważam że powodów takich zachowań powinno się szukać głębiej, a nie na podstawie jednego incydentu...

Dlaczego nie piszecie dlaczego nie znalazła się w szpitalu? Bo na pewno nie bez powodu... A może mieć to wpływ na jej zachowanie... 

Odpowiedzi: 0

Dlaczego znalazła się w szpilalu **

Odpowiedzi: 0

Ja tam kiedyś chciałem kiedyś być

Odpowiedzi: 0

Takie kłamstwa kałuża krwi tak piszecie o niej a nie wie cię czy przez was np psychiki nie zniszczy 

Odpowiedzi: 1

Psychikę to ona juz ma zniszczoną i przecież piszą, że ta kałuża krwi to była plotka, która rozeszła się po szkole. Dyrektor mówi wyraźni, że tak nie było.

Odpowiedzi: 1

nieważne co twierdzi dyrektor i czy była kaluza krwi czy krople. Liczy się to ze do takich ekscesow tam dochodzi i nikt z tym nic nie robi. Gdzie byli nauczyciele dyrk

Odpowiedzi: 0

Jeżeli ktoś tu kłamie to sam Pan dyrektor i to od lat! 

Odpowiedzi: 2

Oczywicie, że tak. W sytuacji przemocy, sprawę bagatelizuje, tuszuje, broni się na wszelkie mozliwe sposoby, nawet oskarżając bezpodstawnie pokrzywdzonych. Chroni sprawców. Nie ma co się dziwić, ze w tej szkole dzieją sią dantejskie sceny i każdy boi sie mówić o tym głośno. A sprawcy czują się jeszcze bardziej bezkarni. Wsparcie w tej szkole mają sprawcy i ich rodzice - w przeciwieństwie do pokrzywdzonych. W końcu ktoś powinien zając się konkretnie tą szkołą i coś z tym zrobić zanim dojdzie do tragedii.

Odpowiedzi: 1

Zaczęła się nagonka? Kamila zmiana nicku nic niedaje jeżeli niepotrafisz zmienić IP :-)

Odpowiedzi: 1

sylwester to że ty podszywasz się w necie za innych to nie znaczy że inni robia tak samo. ciężko zaakceptować fakt że o tej szkole w świeciu huczy i że inni mają też prawo wyrażenia zdania? skoro potrafisz zidentyfikować ip komputera to szkoda że jeszcze tego nie zrobiłeś by ustalić kto tak naprawdę kryje sie pod komentarzami bo uwierz mi jesteś w błędzie.

Odpowiedzi: 0

Po czym tak sądzisz? Myślę, że masz uprzedzenia do Pana dyrektora i to jest twoja broń.

Odpowiedzi: 1

A może ty masz uprzedzenia lub pan dyrektor??????? Jak nie znasz prawdy to się nie wypowiadaj.

Odpowiedzi: 0

A co z zarzutami postawionymi w skardze skierowanej do rady miasta na dyrektora szkoły nr 8 i pana Furę przez matkę ucznia o pobicie jej syna na terenie szkoły i tuszowaniu sprawy przez dyrektora? Panie Bartniak, pisz Pan. 

Odpowiedzi: 1

Droga Kamilo !

A gdzie VIII przykazanie ?

Odpowiedzi: 2

Sylwester to ze ty podszywasz sie w necie za innych to nie znaczy ze inni robia tak samo. ciezko zaakceptowac fakt ze o tej szkole w swieciu huczy i ze inni tez maja prawo wyrazenia zdania? skoro poyrafisz zidentyfikowac ip komputera to szkoda ze jeszcze tego nie zrobiles by ustalic kto tak naprawde kryje sie pod komentarzami bo uwierz mi jest w bledzie

Odpowiedzi: 1

jestes w bledzie

Odpowiedzi: 0

No właśnie Sylwek, gdzie 8 przykazanie *

Odpowiedzi: 0

A kiedyś były winne gimnazja!Mówino,że to wina nauczycieli. To jest ten dziwny wiek i chęć bycia ,,naj'' wsród rówieśników.

Odpowiedzi: 1

Pamiętaj! Blizny na rękach nigdy nie oceniaj zawsze staraj się zrozumieć. Nawet nie wiesz ile bólu leży w popenkanyxh sercach, tak wiele bólu że się nie da tego unieść. 

Odpowiedzi: 0

W tej szkole przemoc ma miejsce od lat. Z uplywem czasu jest coraz gorzej. Nie można na to pozwalać. Trzeba reagować. A może warto rozważyć zmianę dyrektora? Co na to władze?

Odpowiedzi: 0

Brawo Panie Bartniak za odwagę. W końcu ktoś zaczął pisać i mówić głośno o tej szkole!!! Brawo raz jeszcze!

Odpowiedzi: 0

Tego dyrektora nikt nie szanuje. Śmieją się z niego

Odpowiedzi: 0

Zawsze szkoła winna, a nie rodzice (w domu smartfon i tablet, żeby był spokój).
Typowe PiSowskie myślenie.

Odpowiedzi: 2

Tu masz łep  zrypany  jak PiS 

Odpowiedzi: 1

Pisze się "łeb", PiSowski dzbanie bez szkoły.

Odpowiedzi: 1

Co tu się "odhajzerowało" ;) :D

Odpowiedzi: 0

Przepraszam, skąd wiesz co dziewczyna ma a domu, jakie panują tam warunki, czy na wszystko starcza i czy jest co włożyć do garnka? Łatwo się ocenia ludzi, naprawdę łatwo. 

Odpowiedzi: 0

Co na to władze , kuratorium , pan Fura , rada miasta i szanowny pan burmistrz? Nadal będziecie twierdzić ze sp 8 to kraina mlekiem i miodem płynąca, szanowny pan gmys jest nieskazitelny a to co faktycznie dzieje się w tej szkole to tylko bujna wyobraźnia uczniów i ich rodziców? Ja się pytam co wreszcie macie zamiar zrobić w tej sprawie , z ta szkola , z tym co tam się dzieje? Dlaczego nikt nic z tym nie robi ja się pytam?

Odpowiedzi: 1

Pytaj Droga Kamilo !

Można oskarżać przedsiębiorców, byłych, nauczycieli ale co zrobiły Ci te biedne dzieci ?

Odpowiedzi: 3

sylwester uwazaj co piszesz bo płyniesz stanowczo za daleko, internet nie jest na szczescie anonimowy

Odpowiedzi: 0

Strony

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz