Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Barbara, Marta, Leopold
 • całkowite zachmurzenie
  Dzisiaj:
  18°C / 4°C
 • całkowite zachmurzenie
  Jutro:
  20°C / 11°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  22°C / 9°C

Czeka nas zimny prysznic! Przez cztery dni w Świeciu nie będzie ciepłej wody

Andrzej Pudrzyński
10 sierpnia, 08:02

Mieszkańcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość i… przygotować duże garnki do podgrzania wody na kuchenkach.

Z powodu modernizacji sieci, w Świeciu nie będzie ciepłej wody od 25 do 28 sierpnia
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

Spółka Veolia Północ, do której należy świecka ciepłownia, wykorzystuje okres letni do przeprowadzenia modernizacji sieci. Dzieje się tak od lat.

Z jednej strony trudno się dziwić irytacji mieszkańców, zwłaszcza w tych rodzinach, gdzie są małe dzieci, którzy muszą biegać między kuchnią a łazienką z garnkami podgrzanej wody.

Z drugiej strony, dla Veolii to najlepszy moment na skontrolowanie sieci i wymianę wysłużonych urządzeń. Dzięki temu jest mniejsze ryzyko, że zimą nie będziemy mieli nie tylko ciepłej wody, ale też ogrzewania.
REKLAMA

W najlepszej sytuacji są posiadacze domków jednorodzinnych z własnym centralnym ogrzewaniem, bo ich te utrudnienia nie dotyczą, w przeciwieństwie do mieszkańców bloków.

Jak informuje Veolia Północ, w związku z modernizacją sieci, przerwa w dostawie ciepłej wody potrwa od 25 sierpnia od godz. 8.00  do 28 sierpnia do godz. 19.00.
REKLAMA

- Wszystkie prace zostaną wykonane możliwie jak najszybciej – deklaruje Jarosław Kuśmierczyk, dyrektor regionu w firmie.

Można więc się spodziewać, że podobnie jak w poprzednich latach, w wielu częściach miasta ciepła woda popłynie z kranów nieco wcześniej.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl


Dodatkowych informacji udziela Pogotowie Ciepłownicze pod nr tel. 52 333 32 81.
REKLAMA

Komentarze (23)

Znając życie będzie już po upałach. Ale przeżyjemy to. Szkoda że nie teraz jak wyjeżdżam na wczasy :) Veolio powodzenia! Pozdrawiam ciepło.

Odpowiedzi: 0

Jak co roku ..ale już nie raz trwało  tydzień i się przeżyło  ...tylko  kuzwa ja nam brodzik i moje dup... się tam nie zmieści  :) dzieci się umyją  A ja do Wisły  

Odpowiedzi: 1

Czyli sytuacja sama się rozwiązała.

Odpowiedzi: 0

No w przechowie i na miasteczku to jest porażka. Na miasteczku ciągle zakręcają wodę. Dla tych co tam mieszkają to nic nowego. 

Odpowiedzi: 1

Doinformuj się kto podgrzewa wode dla miasteczka, bo na 99% nie jest to Veolia

Odpowiedzi: 1

Na 100 % Mondi

Odpowiedzi: 1

Podgrzewa Mondi, ale odpowiedzialnym podmiotem jest Veolia.

Odpowiedzi: 0

W TBS znowu będzie wszystko trwało tydzień dłużej:D

Odpowiedzi: 0

aż dziwne, że na razie nikt nie narzeka.. ludzie przyzwyczajeni do dobrobytu panikują  nawet kiedy z powodu jakieś awarii nie będzie internetu przez 30minut, a co dopiero prąd, gaz, woda. Nie dziwie się, że energetyka ma automatyczną infolinie, bo jak przyjdzie burza. uderzy w jakąś sieć lub drzewa przerwią kable to po 5min odkąd nie ma prądu ludzie dzwonią "a kiedy będzie.., a dlaczzego nie ma" Nie panikujcie

Odpowiedzi: 0

Tosz nie panikujta, w jenziorze mata tera nagrzana woda to sie wypluskajta w dzień i będzie dobrze. Najbardziej pewnie mohery panikujo co raz w tygodniu sie myjo w sobote zeby nie je.alo w niedziela w ławce. Pozdrowienia ludzie i czymajta się w te sierpniowe mrozy:)

Odpowiedzi: 0

jak zwykle, gorzej niż na wsi zabitej dechami

Odpowiedzi: 0

Mam swój pięć. Nie tylko domki mają komfort wyższa sfera ludzi w developerce też ma

Odpowiedzi: 3

Dobrze, że tej wyższej sferze ludzi w komforcie szamba zamiast kanalizacji nie dali...

Odpowiedzi: 0

... albo wygódki przed developerskim blokiem dla ludzi z wyższych sfer

Odpowiedzi: 0

Całe życie byłem przekonany, że wyższe sfery mieszkają w dużych domach nazywanych potocznie willami, w blokach raczej plebs. Piec w bloku to raczej uwstecznienie.

Odpowiedzi: 0

Co roku ta sama historia. Czy nie można zrobić raz a porządnie!?

Odpowiedzi: 1

ty myślisz, że kilkadziesiąt kilometrów sieci ciepłowniczej wymieni, uszczelni, wyremontuje czy co oni tam robią w ciągu raz, a porządnie? hahahhaha. Gratuluje wyobraźni

Odpowiedzi: 0

Wy się tam nie deberwujta ,mata na mariankach kawał bagna to ręcznik i jebs na plaża. Jutro ma jeszcze jeb.nac śniegiem To se zorganizujeta skoki narciarskie

Odpowiedzi: 0

Kiedyś szło się po wodę do studni,póżniej rozpalało się ogień w placie i grzało się wodę,między czasie błya pogawędka lub inne obowiązki i człowiek nie miał bzdetów w głowie.A tu 4 dni nie ma być wodu ciepłej i wielka trwoga,gdzie się umuję.LUDZIE trochę wyrozumiałości świad się nie zawli.

Odpowiedzi: 1

To było kiedyś, teraz mamy XXI wiek. Może ty przez tydzień lub dłużej potrafisz chodzić z brudną, śmierdzącą dupą i kiślem w majtach, jednak większość ludzi zdecydowanie nie, uwierz, że niektórym świat się przez to wali. Podpowiem ci, że do utrzymania higieny potrzebny jest prysznic z ciepłą wodą.

Odpowiedzi: 1

Może,Ty masz problem z higeną,bo tak piszesz mi nic się nie stanie,jak cztery dni będe podgrzewał wodę.Podpowiem Ci sznowny kolego,że jest jeszcze wisła szeroka i głęboka.

Odpowiedzi: 1

Jasne, a jak ci prąd wyłączą to będziesz świeczki palił i dalej pitolił, że jest OK. Może wyprowadź się z miasta do jakiegoś XIX wiecznego skansenu, nie będziesz musiał się myć, ewentualnie jak cię najdzie wymoczysz się z kaczkami bajorze, będziesz chodził spać o 18-stej i wstawał kiedy kur zapieje. Człowieku w dużych miastach takie numery jak tu po prostu nie przechodzą. Na marginesie problemu z higeną nie mam, biorę prysznic dwa razy w ciągu każdego dnia.

Odpowiedzi: 1

Świeczek nie będę palił,jest XXI wiek i są agregaty prądotwórcze.Życzę miłego dnia i obfitego prusznica.

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz