Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Magdalena, Maksymilian, Urszula
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  17°C / 8°C
 • rozproszone chmury
  Jutro:
  17°C / 7°C
 • całkowite zachmurzenie
  Pojutrze:
  19°C / 12°C

Czy na placu koło komendy policji powstanie parking?

Andrzej Pudrzyński
1 grudnia, 15:46

Minął rok od rozbiórki kamienicy przy ul. Wojska Polskiego w Świeciu, sąsiadującej z Komendą Powiatową Policji. Plac po budynku nadal stoi pusty.

W listopadzie ubiegłego roku zakończono uprzątanie terenu po rozebranej kamienicy
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

Rozbiórkę zrujnowanej, grożącej zawaleniem kamienicy, nakazał powiatowy inspektor nadzoru budowlanego. Nie wiadomo, jakie plany wobec nieruchomości ma prywatny właściciel. Zgodnie z zagospodarowaniem przestrzennym, ten obszar miasta przewidziany jest pod budownictwo jednorodzinne i wielorodzinne oraz usługi i handel.

Od momentu zburzenia kamienicy nasi Czytelnicy sugerują, że byłoby to dobre miejsce na parking.

- Każde miejsce parkingowe jest na wagę złota, a tymczasem w centrum miasta mamy niewykorzystany teren - argumentują.

Zwolennikiem tego rozwiązania jest też radny Dariusz Woźniak, który złożył wniosek w tej sprawie, o czym informował na swoim profilu na Facebooku. Co na to miasto?
REKLAMA

- Po pierwsze, teren jest prywatny i nie wiadomo czy właściciel chciałby go sprzedać. O ile wiem, na razie nie jest tym specjalnie zainteresowany - wyjaśnia Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia.- Po drugie, obawiam się, ze gdybyśmy zbudowali tam parking, trzeba by walczyć o miejsca z policją - śmieje się burmistrz.

Krzysztof Kułakowski wprawdzie o tym nie mówi, ale jak wynika z naszych informacji, projekt nie budzi zachwytu ani w urzędzie miasta, ani wśród wielu radnych, bo nawet jeśli gmina kupiłaby plac i urządzilła tam parking, to zrobiłaby bezpłatny prezent komendzie policji, a nie mieszkańcom. To przede wszystkim samochody funkcjonariuszy i cywilnych pracowników komendy parkowałyby tam od rana do popołudnia.
REKLAMA

- Chyba nie o to chodzi, żebyśmy wydali z kasy miasta setki tysięcy złotych na kupno i zagospodarowanie terenu, a potem patrzyli, jak wykorzystuje go komenda policji, która przecież miastu nie podlega. A zabronić im tego nie moglibyśmy. Broń Boże, nie mam nic przeciwko policjantom, których pracę szanuję, ale w takim razie postawmy sprawę jasno, że budujemy parking na potrzeby komendy, a nie dla mieszkańców – stawia sprawę jasno jeden z radnych, prosząc o niepodawanie nazwiska.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (29)

Kolejny genialny pomysł Woźniaka z cyklu "rozdajemy gminne pieniadze na głupie pomysły". Po cholerę budowac parking, który i tak zawalą swoimi samochodami policjanci. Mieszkaniec nawet tam się nie wciśnie. O tym juz pan radny i skarbni nie pomyślał. A podobno taki przewidujący. A może powiat pobuduje tam parking? Czy skarbnik nie da na to kasy :-)?

Odpowiedzi: 0

Bardzo dobry pomysł wkońcu ulicą Hallera dało by się normalnie jezdzić.

Odpowiedzi: 0

Parking w tym miejscu? Bzdura. Ostatnio Woźniak ma coraz większe odloty.

Odpowiedzi: 1

Ciekawe co za trawkę mu neoś z holandi dowozi bo towar musi być zacnie dobry

Odpowiedzi: 0

Parking dla Policji? Spoko ale niech Policja zaplaci za teren i budowe parkingu a nie miasto. Albo niech w czesci partycypuja w kosztach.

Odpowiedzi: 1

a czy urzednicy z urzedu miasta partycypowali w kosztach budowy parkingu albo z powiatu urzednicy?i jeszcze park z fontanna sobie buduja!niech bedzie parking i dla policji i dla mieszkancow,ktorzy mogliby tez z niego korzystac...pan Dariusz ma racje...

Odpowiedzi: 0

Jakie te wladze Swiecia maja krotkowzroczne myslenie.

Ciezko porozmawiac z policja i zrobic te inwestycje razem?

Miasto tez ma w tym interes bo ta inwestycja odciazylaby inne ulice i mieszlancy wtedy mieliby gdzie parkowac.

Odpowiedzi: 1

A jaki ty naiwny jesteś. Na ksero do papieru im brakuje, a dołożą kilkaset tysięcy do parkingu. Poza tym o tym decyduje centrala, a nie komenda tutaj.

Odpowiedzi: 0

Policja powinien zajmować się powiat a nie miasto. Miasto zajmuje się swoimi sprawami.

Odpowiedzi: 0

Tam ma stanąć biurowiec a nie parking kto to wymyślił ?

Odpowiedzi: 0

Po pomyle na kolej za 300 milionów radny Woźniak postanowił wydać miejskie pieniądze na parking dla policji, która miastu nie podlega. Na jego fejsie jest info, ze chce, żeby miasto pobudowało też parking piętrowy, bo taki widział we Wrocławiu;-)

Odpowiedzi: 0

Parking jest zawsze dobrym rozwiazaniem, bo tylko tego w miescie brakuje,parkingi podnoszą konfort i oszczędzają czas i nerwow. Nawet jesli czesciowo zostalby wykorzystany przez policje to wtedy przybedze miejsc na Hallera bo tam policjanci zostawiaja cywilne auta. Panie Darku Wozniak wolalbym parking niz szalet ze zlota za 200t.

Odpowiedzi: 1

szalet za 200 tys. albo choinka za 60 tys.tak sie szasta publicznymi pieniedzmi...to lepiej pieniadze wydac  na parking

Odpowiedzi: 0

Teren jest prywatny i właściciel zadecyduje co tam będzie, więc z jakiej racji to wszechstronne wymądrzanie się.

Odpowiedzi: 0

Z pewnością większość policjanów jest mieszkańcami Świecia lub Gminy Świecie, więc w czym jest problem?

Odpowiedzi: 0

Nie za bardzo rozumiem czym Wy się tak ekscytujecie. Policja, powiat, miasto, a tym bardziej jakikolwiek radny nie mają nic do tego co powstanie na tym miejscu. To teren PRYWATNY!

Odpowiedzi: 1

Teren prywatny i dać inwestorowi wybudować parking piętrowy z bramkami  i pobierać symboliczną złotówkę  za wjazd na pewno nie będzie zapchany.

Odpowiedzi: 0

Namiast pisac bzdury o terenie prywatnym koło policji to się zajmicie drogą z Przysierska do Świecia co ledwo wyremontowana droga a są już dziury w jezdni nowej!!!!!!

Odpowiedzi: 2

Jak radny składa głupie wnioski to gazeta pisze. Co się dziwsz.

Odpowiedzi: 0

Czy tak trudno przeczytać, że droga o której piszesz to droga wojewódzka nr 240. Pisz skargi i zażalenia do władz wojewódzkich.

Odpowiedzi: 0

jak można dyskutować na temat co powinno być u kogoś na PRYWATNYM terenie?! Może porozmawiajmy co zrobić w prywatnym domu u tych, którzy chcą tam parking. Wychodzi na to samo. Z czego co wiem to ten teren nawet nie jest na sprzedaż... bezsensowne pomysły

Odpowiedzi: 1

Brawo TY :-)

Odpowiedzi: 0

Jak buda się waliła to zaszczuli właściciela,a teraz chcą rozporządzać jego własnością.Kupcie od kolesia ten grunt i róbta co chceta.

Odpowiedzi: 1

Mogli kupić ruderę, której rozbiurka kosztowała pieniądze. A teraz jak posprzątane, to każdy właścicielowi chce życie układać? Będzie co zadecyduje właściciel, albo zrobi coś sam, albo sprzeda temu co zapłaci najwięcej. Prawo rynku, a miasto nich gospodaruje tym co do nich należy, bo mają dość bałaganu u siebie. Śmiech będzie jak właściciel zrobi parking płatny, jego prawo, ale już widzę g***burzę :)

Odpowiedzi: 0

TEREN PRYWATNY, BROWAR-TEREN PRYWATNY, Pan Radny Dariusz Woźniak rządzi jakby jego,cóż może przykład-wejść do mieszkania w/w i zacząć gotować zupę w jego garnkach-chyba nie będzie zadowolony...,więc w/g mnie po temacie.

Odpowiedzi: 0

A p. Ważniak może by się zajął pracą a nie polityką i rozporządzaniem nie swoim

Odpowiedzi: 0

Ludzie czy wy jesteście poważni to jest ten prywatny dzielicie skórę nie należącą do was, właściciel decyduje co z tym zrobi. To jest ten prywatny trudno zrozumieć że nic wam do niego.

Zakończcie te bezsensowną dyskusje.

Pozdrawiam,

Odpowiedzi: 0

Kolejny "pomysł" Woźniaka bez przemyślenia... Ciekawe co jeszcze durnego wymyśli... 

Odpowiedzi: 0

Dzielić skórę na niedźwiedziu łatwo, tym bardziej, gdy nie ma go w pobliżu... a co do samego artykułu, to p. redaktorze na czym panu zależało prowokując ten temat? równie dobrze mógł pan napisać artyykuł z pytaniem czy w kościele pw. Andrzeja Boboli przed ołtarzem powstanie lodowisko? myślę, że jeśli chodzi o rozgłos, komentów byłoby o wiele więcej...

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz