Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Iwona, Sabina, Szymon

- Dla nas to dramat – szefowie Parku Wodnego i hali sportowej załamują ręce

Andrzej Pudrzyński
16 października, 14:39

Od soboty w całej Polsce zaczną obowiązywać nowe obostrzenia. Najbardziej odczuje to branża zajmująca się szeroko rozumianą rekreacją. Zamknięte będą siłownie i baseny, a rozgrywki sportowe będą odbywać się przy pustych trybunach.

Nie wiadomo, jak długo Park Wodny będzie zamknięty
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

- Zaczęliśmy bardzo powoli wracać na normalne tory po wiosennym lockdownie, jeżeli chodzi o frekwencję w Parku Wodnym, a tu taki cios – nie ukrywa rozgoryczenia Tomasz Keller, prezes Vistula-Park Świecie, spółki zarządzającej pływalnią i halą widowiskowo-sportową.

Po ostatnich doniesieniach o wzroście zakażeń koronawirusem, prezes spodziewał się nowych obostrzeń, ale nie sądził, że dotkną one także baseny.

- Wiele wysiłku kosztowało nas dostosowanie się do nowych reżimów sanitarnych. Sanepid przeprowadził kontrolę, która nie wykazała żadnych uchybień. Odbudowaliśmy saunę po pożarze. Trudno się dziwić, że ciężko nam pogodzić się z zaistniałą sytuacją – przyznaje Tomasz Keller.
REKLAMA
W podobnym tonie wypowiada się Ariel Stawski, kierownik Parku Wodnego, który twierdzi, że przebywanie na basenach nie jest szczególnie niebezpieczne.

- Jako zarządcy basenów od początku pandemii bazujemy na wynikach badań amerykańskich i niemieckich naukowców, mówiących wprost, że wirus nie wykazuje zdolności do transmisji w uzdatnionej wodzie – podkreśla Ariel Stawski.

Od początku czerwca Park Wodny skrupulatnie przygotowywał się do obsługi klientów przy zachowaniu wszystkich reżimów sanitarnych.
REKLAMA

- Teraz czteromiesięczna praca całego zespołu zostaje praktycznie „wyzerowana” – ubolewa kierownik.

Ważność karnetów na basen zostanie przedłużona o czas trwania przymusowego postoju.

Nie wiadomo jak do tzw. hybrydowego nauczania podejdą szkoły średnie. Polega on na tym, że część uczniów uczy się zdalnie, a część w klasach. Dzięki temu dyrektorom łatwiej tak ich rozlokować, aby uniknąć zbyt dużego tłoku w placówkach.

- Nie wiemy, czy ten model przewiduje lekcje wychowania fizycznego, a to właśnie od szkół korzystających z pływalni czerpaliśmy sporą część przychodów. Na razie nie mamy żadnych informacji. Poza tym nasz powiat w każdej chwili może znaleźć się w czerwonej strefie, a wtedy wszelkie zajęcia szkolne na hali silą rzeczy będą wstrzymane – obawia się Tomasz Keller.
REKLAMA

Prezes zapowiada, że w przyszłym tygodniu będzie kontaktował się ze sponsorami i kierownikami drużyn, aby podjąć decyzję o starcie Halowej Ligi Piłki Nożnej Stalex Liga. Mecze Tauron Ligi siatkówki kobiet będą rozgrywane bez udziału publiczności.

- Tu również terminarz będzie nam narzucał wirus. Kluby z Piły, Wrocławia i Radomia miały przerwy w rozgrywkach, bo u części zawodniczek stwierdzono covida. Czeka nas naprawdę zwariowany sezon – dodaje Tomasz Keller.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (23)

I z czego teraz mają żyć? Nasza gospodarka już całkiem padnie:(

Odpowiedzi: 0

trzeba podziekowac naszym seniorom i ich inteligencji z roku na rok cofanej przez mozg ktory zanika.

Odpowiedzi: 1

Jezy ty mózg juź w.....ś niestety

Odpowiedzi: 0

Trzeba mieć na s rna w głowie żeby zakazać zdrowym ludziom ćwiczyć a chorym pozwolić iść się modlić do kościoła. Zdrowy idzie na basen, chory idzie do kościoła prosić jesusa o litość. Ta pandemia to czysty cyrk

Odpowiedzi: 0

Na 500 zł mają dla patoli(nie wszyscy) a na ratowanie basenu siłowni itp rząd już nie ma. Zapomniał o nich! 

Odpowiedzi: 2

Nie wszyscy to ty hahahahahahahahah

Odpowiedzi: 1

Kiedyś na nic nie mieli.Piniendzy nie ma i nie będzie Wincent

Odpowiedzi: 0

Bo ten mały jebny karakan kaczyński śmieć ma na wszstkich wyjebane a ta cała pandemia to istny cyrk na małpy i zniewolenie narodu polskiego za hitlera ludzie nie mieli tak przejebane jak za kaczyńskiego.

Odpowiedzi: 0

Ojtam odrazu dramat, Gmina jako 100% udziałowiec wrzuci jakąś dotacje, umorzy podatki i będzie ok. Głowa do góry. Chłopaki nie płaczą. 

Odpowiedzi: 0

No żesz k.....a jego mac w kościele  jeden na 4 metry  kwadratowe a baseny  i siłownie  zamknięte, brawo pisiory i ich wyborcy  zamiast otrzymać  podatki od przedsiębiorców  lepiej dokładać  do klechów  a przedsiębiorców  zajechać brawo wy

Odpowiedzi: 0

Za robote sie chlopie wez a nie placzesz. Napisz na  forum ile zarabiasz!!!!!!  Czekamy panie arielu ile pan zarabia?, i czy  ma znaczenie dla pana czy basen jest otwarty czy zamkniety??? Ile mnuej pan zarobi!!!!!!!! Wprost prosze

Odpowiedzi: 1

Oświadczenia majątkowe radnych są publikowane w BIP na stronie gminy.

Odpowiedzi: 0

Basen zamknięty czyli prezes zarabia nniej tak czy nie?????? Prosimy o prawde 

Odpowiedzi: 0

Ile mniej pan zarobi skoro basen zamknięty?? Prosimy o prawde 

Odpowiedzi: 0

Nie zamkną będzie otwarte,tylko te remonty dobrze zrobione czy fuszerka i zaraz coś bedzie do naprawy hehe

Odpowiedzi: 0

Janie Albinie  Joanno  weź  się  ogarnij człowieku baseny  i siłownie zamknięte  a w kościele  jedna osoba  na4 metry pier....y katotaliban a zarobkami  tego gościa  jak piszesz takie same to gdzie  problem 

Odpowiedzi: 0

Hala i Basen i bez pandemi są nierentowne i przynoszą milionowe długi rocznie wystarczy spojrzeć wstecz na rozliczenia :)  są źle zarządzane teraz do nich dołączy Deczno  Vistula nie potrafiła dbać o  Hale dostała Basen zadłużyła oba teraz dostała Deczno nasze władze chyba bardzo lubią oddawać obiekty w tak 

"zaradne ręce " :) w dodatku którymi kierują wciąż ludzie których działania można w sposób delikatny nazwać nieudolnym ;) 

Odpowiedzi: 1

A teraz napisz geniuszu jak w tak niedużym mieście jak Świecie basen i hala mają być rentowne? Z czego mają czerpać milionowe zyski na utrzymanie. No zapodaj konkretne propozycje, bo widzę, że jesteś finansowym guru :-)

Odpowiedzi: 0

Przekształcić basen na kościół!

Odpowiedzi: 1

I po temacie.

Odpowiedzi: 0

Takie właśnie złośliwe komentarze to obraz Świecia!!! nic tylko zazdrość i ciagłe narzekanie masakra!!!!!! weźcie się ludzie do roboty albo lepiej do nauki!!! może Wam się trochę poprawi tych pustych smutnych głowach!!!!

Odpowiedzi: 0

Dobrze że KO nie rządzi bo wszystko byłoby zamknięte...

Odpowiedzi: 1

razem z tobą.

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz