Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Elwira, Diana, Helena
 • rozproszone chmury
  Dzisiaj:
  28°C / 21°C
 • całkowite zachmurzenie
  Jutro:
  28°C / 16°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  27°C / 16°C

Janusz Dzięcioł zginął 100 metrów od domu. Jutro sekcja zwłok. Czy wiadomo, jak doszło do wypadku? [zdjęcia]

Andrzej Pudrzyński
8 grudnia, 11:18

Tragiczna śmierć Janusza Dzięcioła, który przez kilkanaście lat był komendantem Straży Miejskiej w Świeciu, poruszyła mieszkańcami naszego powiatu.

Policja i prokuratura badają różne warianty tragicznego wypadku
Fot. Mateusz Malewski / Grudziądz365.pl

REKLAMA

I nie tylko, bo informacja o wypadku obiegła media w całym kraju.

- Kiedy przeczytałem w Extra Świecie o jego śmierci, nie mogłem w to uwierzyć – przyznaje Tadeusz Pogoda, były burmistrz Świecia i wieloletni przełożony Janusza Dzięcioła jako komendanta municypalnych. - Miałem nadzieję, że to może jakaś pomyłka. W chwilę potem te same informacje pojawiły się też w innych serwisach… Co można powiedzieć w takiej sytuacji? Wszystko i tak zabrzmi banalnie… Wyrazy współczucia dla rodziny, bo tylko ona tak naprawdę wie, z jakim bólem teraz się zmaga…
REKLAMA

Poza Świeciem Janusz Dzięcioł kojarzony był przede wszystkim jako zwycięzca pierwszej edycji „Big Brothera”, w nieco mniejszym stopniu jako dwukrotny poseł.  

Stanowisko szefa świeckich municypalnych zamienił w 2007 r. na pracę parlamentarzysty. Po dwóch kadencjach w Sejmie, wrócił do pracy w Świeciu. Został rzecznikiem Ośrodka Pomocy Społecznej.

W piątek 6 grudnia Janusz Dzięcioł jechał od strony Grudziądza citoenem c5.

- Około godz. 8.30, zjeżdżając z drogi krajowej nr 55 i wykonując manewr skrętu w lewo, wjechał na przejazd kolejowy, gdzie zderzył się z pociągiem relacji Toruń-Grudziądz. Poniósł śmierć na miejscu – informuje sierż. sztab. Maciej Szarzyński z Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu.
REKLAMA

Jechał sam. Do tragedii doszło niedaleko Grudziądza, w Białym Borze, gdzie Janusz Dzięcioł mieszkał. Jak powiedział sołtys wsi, zginął nieco ponad 100 m od swojego domu…

Mieszkańcy od dawna zabiegali o likwidację przejazdu, bo znajduje się w bardzo niefortunnym miejscu – zaraz za lewoskrętem od drogi krajowej, w dodatku na małym wzniesieniu, co utrudnia widoczność.

Na przejeździe nie było szlabanu. Były za to sygnalizacja świetlna i dźwiękowa. I jedna i druga działały w momencie wypadku.

Policja i prokuratura rozpatrują różne warianty. Również te, że w chwili zdarzenia Janusza Dzięcioła mogło oślepić słońce, przedzierające się przez rozpraszającą się mgłę.
REKLAMA

Nie zmienia to jednak faktu, że powinien zatrzymać się przed przejazdem i sprawdzić czy nie nadjeżdża pociąg. Tym bardziej, że ostrzygały o tym sygnały świetlne i dźwiękowe… Dlaczego tego nie zrobił?

W poniedziałek 9 grudnia ma się odbyć sekcja zwłok. Pozwoli określić czy Janusz Dzięcioł tuż przed tragedią nie doznał np. zawału serca czy wylewu.

W miejscu, gdzie doszło do wypadku okoliczni mieszkańcy zapalają znicze. Janusz Dzięcioł skończyłby 11 grudnia 66 lat.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA


Komentarze (6)

A moze zasłab ....albo zawal .Nie kazdy wypadek powoduje rutyna . 

Odpowiedzi: 1

Dlatego jutro odbędzie się sekcja zwłok,proszę czytać ze zrozumieniem.

Odpowiedzi: 1

No właśnie czytaj ze zrozumieniem 

Odpowiedzi: 0

Uważam, że nie jeden raz "zdążył", tym razem się nie udało.... Bolesne ale najbardziej prawdopodobne 

Odpowiedzi: 0

a juz od roku mogl byc na zasluzonej emeryturze i cieszyc sie zyciem zamiast codziennie pedzic do Swiecia przez niebezpieczny przejazd...to tak ku przesrtodze dla innych pracownikow starostwa,ktorzy powinni tez odpoczywac na emeryturze...i zeby w koncu przestac sie zastanawiac,co dla mnie zrobilo starostwo...bardzo wspolczuje najblizszym bo kazda smierc to wielka tragedia i zawsze nie w pore...

Odpowiedzi: 0

Co to za pierdolenie słońce to i może go oślepiło ale sygnalizator kolejowy przy wszystkich przejazdach wydaje też sygnał akustyczny którego musiał słyszeć o ile był żywy w momencie wypadku bo na moje w chwili uderzenia pociągu w samochód jego kierowca już nie żył doznał rozległego zawału serca lub wylewu.

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz