Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Juliusz, Jan, Magdalena

Kolejni świeccy radni przekazali pieniądze na środki ochrony. Trafią do ratowników

Andrzej Bartniak
31 marca, 08:36

Dzięki akcji części świeckich radnych ratownicy medyczni z Nowego Szpitala otrzymają środki ochrony osobistej za 6,5 tys. zł.

Inicjatywę wsparli głównie radni Obywatelskiego Porozumienia Samorządowego, ale nie tylko
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

- Impulsem do zbiórki pieniędzy był gest przewodniczącego rady - mówi radna Grażyna Styczeń. - Postanowiliśmy w ramach klubu zrobić spontaniczną zbiórkę pieniędzy. Niestety, ciągle słyszymy apele o niedostatecznym wyposażeniu niektórych placówek medycznych.

Niedawno pisaliśmy, że Jerzy Wójcik, przewodniczący Rady Miejskiej w Świeciu, przekazał miesięczną dietę w wysokości 2 tys. zł na zakup 600 maseczek ochronnych.
REKLAMAInicjatorem obecnej zbiórki była radna Iwona Karolewska i to ona zajęła się całą stroną techniczną tego przedsięwzięcia, łącznie z zakupem środków ochrony. Udało się zebrać 6,5 tys. zł, za które zostaną kupione środki ochrony indywidualnej dla ratowników medycznych ze świeckiego szpitala.

- Asortyment zostanie ustalony z odbiorcami tych zabezpieczeń - tłumaczy Iwona Karolewska. - Czekam na kolejne oferty, aby kupić środki z odpowiednim certyfikatem. Liczę, że jeszcze dziś uda się wszystko zorganizować.
REKLAMA

Inicjatywę wsparli głównie radni Obywatelskiego Porozumienia Samorządowego z gminy Świecie, ale nie tylko - również burmistrz Krzysztof Kułakowski, radny sejmiku województwa Tadeusz Pogoda, wicestarosta świecki Franciszek Koszowski oraz dwie osoby niezwiązane z żadnym z ugrupowań.

- Zapytałam dwie koleżanki czy chciałyby wesprzeć akcję i chętnie się zgodziły - wyjaśnia Iwona Karolewska.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (13)

A to wpis sprzeddwóch dni radnego miasta i skarbika powiatu Dariusza Woźniaka na jego Facebooku: "Tysiąc maseczek trójwarstwowych chirurgicznych z atestem dla naszego szpitala odebrane z paczkomatu. Tak.działa.mechanizm rynkowy i Sieć absolwencka Programu Liderzy PAFW. Dzięki Kamil Jakubiak." I do tego załączone zdjęcie.

Oczywiście napisał to tak, że wszyscy pomyśleli, ze to Woźniak kupił te maseczki i zaczęli mu dziękować. Woźniak tego nie prostował. Dopiero kiedy jakaś dociekliwa pani zapytała czy on to kupił bo z wpisu tak wynika przyznał, że nie on tylko Nowy Szpital. On tylko odebrał je z paczkomatu. Swoją drogą kto pozwolił Woźniakowi otworzyć cudzą przesyłkę, żeby pochwalić się na Facebooku i przypisać cudzy zakup jako swój sukces - nie wiem. Ale Woźniak potrafi się lansować nawet na koronawirusie. Ohyda.

Odpowiedzi: 2

Widziałem. Faktycznie dość paskudna próba lansowania się nawet na epidemii chociaz samemu złamanego grosza się nie dało.

Odpowiedzi: 0

Bo to taki typ człowieka.

Odpowiedzi: 0

Poważnie Woźniak tak zrobił? Straciłem resztę szacunku dla tego gościa.

Odpowiedzi: 0

Brawo za inicjatywę to ważny gest żeby w tych trudnych czasach wesprzeć tych którzy walczą o nasze zdrowie.

Odpowiedzi: 0

Może to zabrzmieć jak teoria spiskowa, tylko czy wszyscy ze świecznika w naszym mieście dołożą się dobrowolnie, czy dlatego że inni się dołożyli i nie wypada się wyłamać a gest ten później zaprocentuje poparciem mieszkańców.

To tak dla zastanowienia dla naszych radnych. Osobiście popieram takie akcje ale można zrobić coś dobrego i nie lansować się z tym dla poklasku.

Odpowiedzi: 0

A ja sobie sam zrobiłem maseczkę, na drutach!

Odpowiedzi: 0

Pamiętajcie włączcie w czwartek 2 kwietnia o 18.45 na Polsat pomóżmy w walce z koronowirusem.  Ta sama zasada co blok reklamowy w Mikołaja . Oglądamy reklamy i pomagamy .To prosty Gest !!! 

Odpowiedzi: 0

Straciłem cały szacunek do władz czy to tych gminnych czy państwowych. Rozdawają pieniądze na 500 plus zapomogi 13 emeryturę obiady w szkole  a teraz nie mają na odzież ochronną dla pracowników służby zdrowia. Wstyd że teraz proszą o maseczki bo służby potrzebują a jak ludzie kupowali dla siebie to wmawiali że im są niepotrzebne. Przyleciał transport z Chin to taki rozgłos a w praktyce to starczy na 3 dni dla służby zdrowia. Parodia!

Odpowiedzi: 1

Troszkę racji w tym jest ,ale ta 13 dla starszych też jest potrzebna . Nie mówię o 500+ bo nasi rodzice nie mieli nigdy takiej pomocy od Państwa i jakoś wychowali nas wszystkich . Ojciec chodził do pracy a potem żeby jeszcze dorobić w buraki albo w ziemniaki i dało się żyć.  A seniorzy nie oszukujmy się nie raz nie starczy im na leki czy jedzenie mając najniższą rentę czy emeryturę A taki zastrzyk tysiąc złotych to dla niektórych dobry zastrzyk .Ile ludzi tyle opinii na ten temat 

Odpowiedzi: 0

woźniak woźniakowi woźniakiem.. o ile to nie fake news. 500+ powinno się zamrozić, 50% zostawić w budżecie lub pomóc polskim firmom, a 50% doposażyć szpitale w niezbędne środki

Odpowiedzi: 0

Wstyd panie

Brawo za inicjatywę a radny D. W. może się wstydzić bo albo chce ciągle cudze pomysły wprowadzać w mieście albo robi sobie zdjęcia z cudzymi paczkami itd. Chyba czas na przemyślenia i odrobinę spokoju bo tego pana kolejne posunięcia są coraz bardziej tragiczne... 

Odpowiedzi: 0

a ile dali prezesi szpitala?czy znowu zgarna wysokie premie z tzw.zysku?

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz